چرا افراد پس از جراحی متابولیک وزن کم می کنند؟


در گذشته، پاسخ به نحوه عمل جراحی چاقی بسیار ساده بود. از نظر مکانیکی، شما یا باعث ایجاد محدودیت جراحی شده اید (مثلاً گاستروپلاستی عمودی، باند قابل تنظیم معده) یا سوء جذب (مثلاً ژژونوستومی، تبدیل زیستی پانکراس).

در این میان، می دانیم که نه محدودیت و نه سوء جذب نقش مهمی (در صورت وجود) در موفقیت جراحی چاقی ندارد.

در عوض، ما اکنون معتقدیم که موفقیت درازمدت مشاهده شده در این مداخلات جراحی به تغییرات متابولیکی مهمی بستگی دارد که این روش‌ها ایجاد می‌کنند و باعث تغییر نام جراحی چاقی به عنوان جراحی متابولیک می‌شود.

اما دقیقاً تغییرات متابولیک ناشی از روش‌های مختلف فعلی چیست و چگونه به کاهش وزن و سایر تغییرات متابولیک مشاهده شده در این بیماران کمک می‌کند؟

این موضوع اکنون موضوع بررسی جامع آلینا آکالستو و همکارانش است که در این مقاله منتشر شده است بررسی های غدد درون ریز.

در این مقاله، نویسندگان در مورد نقش تغییرات در مکانیسم‌های عصبی غدد درون ریز برای کنترل مرکزی اشتها (هم ولع و هم میل)، آزادسازی پپتیدهای روده که گرسنگی و سیری را تغییر می‌دهند، و همچنین تغییر در میکروبیوتا و اسیدهای صفراوی صحبت می‌کنند. .

علاوه بر این، آنها به طور خلاصه این احتمال را که جراحی متابولیک ممکن است ترموژنز تطبیقی ​​را مختل کند، بررسی کرده و منجر به نرخ متابولیک بیشتر از آنچه که با توجه به میزان کاهش وزن انتظار می رود، می شود.

به طور کلی، مکانیسم ها آشکارا چند وجهی و پیچیده هستند و ممکن است بر اساس روش جراحی واقعی و همچنین بر اساس دوره زمانی پس از عمل بسیار متفاوت باشند.

واضح است که درک بهتر این مکانیسم‌ها نه تنها باید راهنمای نوآوری‌های جراحی باشد، بلکه به شناسایی اهداف دارویی بالقوه برای داروهای جدید ضد چاقی کمک می‌کند.

جاسازی توییت
برلین دی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر