چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


برای سلامت عمومی ، توصیه می شود روزانه 2-3 لیتر آب بنوشید. اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به تفصیل در مورد آنها صحبت کردیم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از فواید آن است. آب سرد می تواند معده را منقبض کرده و هضم غذا را مشکل کند. برخی معتقدند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) بیشتر تلاش کنند.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را ضخیم کرده و عبور از مجاری تنفسی را دشوار می کند. از طرف دیگر ، مصرف آب گرم (یا نوشیدنی های داغ مانند سوپ مرغ) تنفس را آسان تر می کند. آب سرد همچنین تراکم را در بیماران افزایش می دهد سرد یا آنفولانزا.

همین حالا با مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

نوشیدن آب سرد در افراد مبتلا به میگرن ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلازی (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه با غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، در بسیاری از فرهنگ های دیگر ، غذا با آب گرم سرو می شود. ایده کلی دیگر این است که برای سرد نگه داشتن بدن خود در یک روز گرم بهاری ، آب سرد بنوشید. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه ممکن است آب سرد مضرتر به نظر برسد ، اما مزایای خاصی دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک تمرین سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما کمک می کند تا دمای پایین تری را حفظ کند.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب به هضم غذا کمک می کند. همچنین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در کودکان دارای اضافه وزن در حالت استراحت می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کند. با این حال ، این روند می تواند به سرعت شروع شود.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایبی دارد. آب گرم می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. تشنگی کمتر در دمای گرم می تواند مشکل ساز باشد زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را در اثر تعریق از دست بدهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را مرطوب کند. با این حال ، در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ، آب سرد ممکن است ایده خوبی نباشد ، زیرا می تواند روند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از یک تمرین سخت می توانید کمی آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگام ابتلا به آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین انتخاب باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به سلامت و وضعیت فرد بستگی دارد. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیست. آب گرم برای اکثر مردم بی خطر به نظر می رسد.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ساز باشد. بنابراین سلامتی خود و زمان روز یا فصل را بررسی کرده و مناسب خود را انتخاب کنید.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

در دمای اتاق ، آب در بیشتر موارد می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اما اگر در حال ورزش هستید ، نوشیدن کمی آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

اگرچه نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن ندارد ، اما می تواند مصرف انرژی را در زمان استراحت افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد یخ زده در یک روز گرم می تواند مضر باشد. این می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. تحریک حنجره می تواند در اثر غذای بسیار گرم از جمله آب گرم ایجاد شود. وقتی مایعات داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای بیش از حد نیز می تواند باعث آسیب جدی به بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشدبه

تحقیقات بسیار کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب گرم می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب داخل را بخورند و آن را آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلاینده ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

اگرچه استفاده از فیلتر آب گرم گزینه ایمن تری است ، اما خطری وجود دارد. آب گرم مواد داخلی را سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید مراقبت های مناسب را انجام دهید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی حرارتی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم بپوشانید. به یاد داشته باشید که بطری را بیش از حد پر نکنید. ممکن است باعث جاری شدن سیل شود می سوزد بودن. صبر کنید تا آب کمی خنک شود تا بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. اگرچه هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، اما هیچ ضرری ندارد. شما فقط نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و مزایای سلامتی آن غیرقابل انکار است. آب برای بدن ما و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها مهم است. آب بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی است و نوشیدن آن با معده خالی می تواند تقریباً تمام مشکلات بدن را درمان کند. فواید نوشیدن آب عبارتند از:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را افزایش دهد ، زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. تسریع متابولیسم به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. برای بهترین نتیجه همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

ما می دانیم که آب برای سلامتی و رفاه ما مهم است. آنچه ما باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن مهم است. ممکن است عادت داشته باشید که به طور مرتب با معده خالی آب بنوشید سیستم ایمنی مفید باشد نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند

نوشیدن آب را می توان با معده خالی تنظیم کرد دستگاه گوارش کمک. ورزش روزانه می تواند به حرکت منظم روده کمک کند ، اما در حرکات منظم روده نیز مفید است. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع دفع می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به توالت می روید. به این ترتیب بدن شما تمیز می شود و سم زدایی شما انجام دهید. همچنین از تورم جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند

یکی از دلایلی که افراد از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند تشنگی است. کم آبی بدن علت اصلی سردرد است و نوشیدن مکرر آب ، به ویژه با معده خالی ، به طور طبیعی می تواند سردرد را تسکین دهد. نه تنها این ، با کمک آب آشامیدنی می توانید از مشکلات دهان و دندان جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن منظم آن می تواند به اشباع معده شما کمک کند. علاوه بر این ، پیامدهای منفی وجود ندارد. زیرا نوشیدن مقدار زیادی آب متابولیسم را تسریع می کند.

نوشیدن آب به پاکسازی منظم روده ها کمک می کند ، بنابراین صبح احساس گرسنگی می کنید ، بنابراین می توانید صبحانه خود را به موقع بخورید.

اگر احساس بی خوابی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که منجر به اکسیژن و انرژی بیشتر می شود.

روده ها را تمیز می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از لجن تجمع یافته و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت روده بزرگ و بدن می شود.

این ژاپنی ها بودند که اولین بار آب درمانی را به جهان معرفی کردند و آن را به عنوان یک دین ادامه دادند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک درس خوب در مورد نحوه انجام آب درمانی است.

 • دو ساعت بعد از غذا معمولی غذا نخورید. سپس دوباره برای یک لیتر آب.
 • برای یک لیتر آب قبل از مسواک زدن به محض بیدار شدن. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • پس از نوشیدن آب ، می توانید دندان های خود را تمیز کرده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. پس از آن می توانید صبحانه خود را بخورید.

نوشیدن آب به جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید در چند روز انرژی و طراوت جدیدی را احساس کنید. آب درمانی این می تواند فشار خون بالا ، ورم معده ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. می توانید آب لیمو را به آب داغ اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن شما کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید رژیم تغذیه و درمان با ما تماس بگیرید. رژیم غذایی خود را با مشاوره آنلاین تغییر دهید یکی از خدمات دکتر می توان فوراً و تلفنی با متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان پزشکی از آن استفاده کرد متخصص گردش خونبه متخصص ریهبه اورولوژی و حتی مادرم و متخصصین زنان و زایمان تماس بگیرید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید