پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


فرم بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی به گونه ای طراحی شده اند که مناطق خاصی از چربی را هدف قرار می دهند تا ظاهری ظریف تر به بدن بدهند. امروزه گزینه های متنوعی برای ترکیب بدن وجود دارد که انتخاب گسترده ای را به شما می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن مورد نظر ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما دارد.

مجسمه سازی بدن یک عمل زیبایی جامع است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل آن طراحی شده است. کانتورینگ بدن اغلب برای خطوط پشت ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های مجسمه سازی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمان مناسب شما را برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید مجسمه سازی بدن انجام دهید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده معرفی بسیاری از محصولات جدید هستند. روش ها و ایمن برای رسیدن به بدن ایده آل شما عزیزان. برای اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت می توانید تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – .. لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


برای بیمار مهم است که قبل از گرفتن تصویر بدن این کار را انجام دهد:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. ممکن است داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها قبل از عمل تجویز شوند.
همچنین در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک به شما می گوید.

انواع تکنیک های مجسمه سازی و نحوه انجام آنها


بهترین ترکیب بدن به ساختار بدن ، اهداف و اولویت های شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در شکم ، ران ، لگن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را با انرژی کم لیزر که سلول های چربی را تجزیه می کند و چربی را از بدن خارج می کند ، حذف می کند. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی دفع می شود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند ، زیرا انرژی لیزر چربی های متراکم را در داخل سلول های چربی به چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم توان منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به حذف چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است و سلولهای چربی قبلی را صاف ، شل و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز یکی دیگر از روشهای غیر جراحی ، ساختار بدن است که از خنک کننده کنترل شده (تقریباً 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلولهای بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلولهای چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلولهای چربی بدن تجزیه می شوند و با فرایندهای جذب و دفع طبیعی شروع به برداشتن می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا نوعی دیگر تزریق چربی نه در طول درمان کرایولیپولیز ، بیمار از سوزن ، خون ، متخصصان بیهوشی و یا تجهیزات جراحی دیدن نمی کند. اگرچه استفاده از کرایولیپلیس برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است که کاهش چربی سینه و کمر برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند و قادر به خلاص شدن از دست اندازهای سرسخت یا ورزش نیستند ، مشکل است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو سرعت درمان حرارتی برای کانتور بدن باعث کاهش ظاهر سلولیت بر روی بافت های پوست می شود ، چین و چروک هایی که روی صورت و بدن تاثیر می گذارد. با هدف قرار دادن سلول های چربی زیر پوست ، سلولیت را با انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع روغنی تجزیه شده و جذب بدن می شوند و در نتیجه سلولی صاف و صاف در جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود باقی می ماند.
حذف سلول های چربی باعث نازک شدن ران و ران و ران می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و تومورهای ناخوشایندی را ایجاد می کند ، که از بین بردن آنها با رژیم غذایی و ورزش بسیار مشکل است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیری استفاده می شود ، پوست شل و افتاده را با افزایش و کوچک شدن الیاف کلاژن سفت می کند و خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (اولتراسونیک) حذف چربی استفاده از انرژی فراصوت برای مایع سازی بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای برداشتن چربی است. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی غیر متصل و متراکم با کانول های بزرگتر است ، برداشتن چربی بر اساس سونوگرافی نسبت به لیپوساکشن تهاجمی کمتری است زیرا پزشک می تواند کانولها را به راحتی و هموار زیر پوست بکشد تا چربی برداشته شود. مانند فرآیندهای شکل دهی بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی اولتراسونیک یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی در اطراف شکم ، ران و پهلوهایی است که در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر روغنهای ناخواسته یا استفاده در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند نواحی بدن را به روش دقیق و خاصی با حذف روغن ها مشخص کند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، با مجسمه سازی خطوطی را در هر نقطه از بدن ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن روشی نرم تر و کم تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند مقدار زیادی سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک ونتیلاتور فشرده متصل به یک کانول 360 درجه که به طور خودکار می چرخد ​​، روش لیپوماتیک سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها متوقف می کند.

تزریق روغن

تزریق روغن این یک تکنیک است که می تواند با گزینه های مختلف مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک روغن ها را پردازش کرده و به مناطقی که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد تزریق می کند. می تواند برای کانتور مناطق مانند تزریق روغن استفاده شود سینه ها یا لگن بهره بردن از

لیفتلز

روشهای مختلف لیفتینگ وجود دارد که می توان از آنها برای اصلاح فرم بدن نیز استفاده کرد. این روش ها برای افرادی که به جای کیسه چربی یا علاوه بر آن چربی اضافی دارند مفید است. پزشک لیفت های عمومی از جمله مجسمه سازی بدن را انجام می دهد لیفت سینه به لیفت باسن ، و بالا بردن بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند آسانسور ممکن است نتایج مهم تری نسبت به یک عمل غیر جراحی به همراه داشته باشد.

مرمت بعد از مجسمه سازی


امروزه ، انتخاب بسیاری از خطوط بدن حداقل تهاجمی است و به زمان کمتری برای بهبود ، ناراحتی و تورم کمتر نیاز دارد.
با بهبودی بیمار ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در محل جراحی احساس شود. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
بیماران باید روز بعد از عمل بایستند و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. همچنین ممکن است لازم باشد از جوراب و تزریق هپارین استفاده کنید. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از بلند کردن سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً با پزشک مشورت کند.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی زیبایی بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته ، از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند روی برش ها ایجاد شوند. خارش می تواند تحریک کننده و ناخوشایند باشد ، اما هیچ خطری برای سلامتی ندارد.
 • در برخی موارد ، عفونت که ممکن است نیاز به درمان آنتی بیوتیکی یا جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا مواد ضدعفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل جراحی

قیمت


برخی از عواملی که ممکن است هزینه را تحت تأثیر قرار دهند شامل تجربه جراح و نوع عمل مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه های جراحی یا امکانات بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • پوشاک بعد از جراحی
 • شیوه های پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نقاشی بدن و مجسمه سازی وجود دارد:

کدام ناحیه از بدن با تکنیک مجسمه سازی بدن مطابقت دارد؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه فک و گردن
 • شکم
 • لگن
 • زانو
 • اسلحه
 • داخل و خارج مفاصل
 • در دو طرف لگن می افتد
 • بل
 • در وسط کمر می افتد
 • پهلوها

چگونه می توانم بفهمم که بدنساز خوبی هستم؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما مناطقی وجود دارد که می خواهید بدن خود را تغییر شکل دهید. کانتور بدن می تواند برخی از قسمت های بدن را باریک کند ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از سلامت کامل برخوردار هستند و از نتایج آن انتظارات واقع بینانه ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید