رژیم لاغری سریع

پیش بینی هواشناسی کشور در روزهای ۳۰ و ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ / تداوم بارندگی در برخی از فرمانداری ها


بر اساس گزارش ها صدای ایران صادق ضیاء درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز (۲۹ فروردین) در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال و ارتفاعات کرمان و برخی از مناطق سیستان، بلوچستان، خراسان شمالی، شرق سمنان و شرق یزد بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد. سرمای شدید در برخی نقاط و در برخی مناطق با گرد و غبار زیاد مشاهده می شود .

وی افزود: روز سه شنبه (۳۰ فروردین) در خراسان رضوی و برخی از مناطق خراسان شمالی و جنوبی، بارش شدید باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی بارید و این سامانه به تدریج از شرق کشور خارج می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور ادامه داد: چهارشنبه (۳۱ فروردین) در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور، پنجشنبه (۱ اردیبهشت) در استان های ساحلی دریای خزر و برخی مناطق جنوب غربی، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز جنوبی و جمعه (۲ اردیبهشت) در برخی مناطق شمال شرق و دامنه‌های مرکزی و جنوبی البرز شرقی، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و جوی آرام در سایر نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود. .

به گفته شیائان، فردا چهارشنبه در شمال غرب و پنج شنبه در سواحل شرقی دریای خزر وزش باد شدید و از امروز تا چهارشنبه در شمال غرب، غرب، دامنه های مرکزی و جنوبی البرز مرکزی و استان های ساحلی وزش باد شدید پیش بینی می شود. دریای خزر دریا: از شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق و شرق کشور افزایش تدریجی دما وجود دارد.

وی افزود: پنجشنبه و جمعه در اردبیل و استان های ساحلی دریای خزر کاهش دما از ۶ تا ۱۰ درجه پیش بینی می شود. خلیج فارس، غرب، تنگه هرمز و دریای عمان از امروز تا ظهر سه‌شنبه مواج است.

ضیاء گفت: امروز و فردا (۲۹ و ۲۰ فروردین ماه) اهواز با دمای ۳۵ و ۳۶ درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای ۲- درجه سانتیگراد و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

فردا ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ برای تهران انتظار افزایش نسبی دما را دارید

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان امروز تهران صاف تا نیمه ابری و افزایش تدریجی دما پیش بینی می شود.

بر اساس داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، هوای استان تهران برای امروز تا چهارشنبه (۳۰ فروردین) صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد (گاهی غبارآلود) و افزایش تدریجی دما است. هوا از بعدازظهر چهارشنبه ابری همراه با سامانه بارشی پیش بینی می شود.

از چهارشنبه شب تا عصر جمعه (۲ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید، در برخی نقاط همراه با گرد و خاک (به ویژه در نیمه جنوبی) و گاهی رگبار باران در برخی نقاط همراه با رعد و برق (به ویژه در نواحی شمالی و ارتفاعات). ) و پیش بینی

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه آلایندگی فیروزکوه – امین آباد با دمای حداقل ۶- درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۳۰ فروردین) صاف تا نیمه ابری، در شب طوفانی، نیمه ابری تا نیمه ابری با کمینه دمای ۱۵ و حداکثر ۲۴ درجه سانتی گراد و چهارشنبه (۳۱ فروردین) نیمه ابری است. ابری همراه با وزش باد نیمه ابری حداقل دما ۱۸ و حداکثر ۲۸ درجه سانتیگراد.

بر اساس نقشه های هواشناسی و آینده سازمان هواشناسی، امروز در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال، ارتفاعات کرمان، سیستان، بلوچستان، خراسان شمالی، شرق سمنان، شرق یزد، رگبار باران و وزش باد شدید رگبار و رعدوبرق و در برخی مناطق در نواحی تگرگ و گرد و غبار زیاد پیش بینی می شود.

فردا در استان های رضوی، خراسان، خراسان شمالی و جنوبی رگبار باران، وزش باد شدید موقت و رعد و برق رخ می دهد و رژیم بارندگی به تدریج از کشور خارج می شود.

سازمان هواشناسی روز چهارشنبه در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور، روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی مناطق جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و فراتر از آن اعلام کرد. . روز جمعه در برخی مناطق شمال شرق و دامنه های مرکزی و جنوبی البرز رگبار و رعد و برق و در شرق وزش باد شدید پیش بینی می شود.

دمای هوا از امروز تا چهارشنبه در شمال غرب، غرب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و سواحل دریای خزر و از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق و شرق کشور به تدریج افزایش می یابد.

این در حالی است که پیش بینی می شود دمای هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه در اردبیل و استان های ساحلی دریای خزر از ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یابد.

و سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه زرد از تشکیل گرد و غبار در کشورهای همسایه غربی و انتقال این ذرات به کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی نسبت به تشکیل گرد و غبار در کشورهای همسایه غربی و جابجایی ذرات به داخل کشور از اواخر وقت سه‌شنبه (۳۰ فروردین) تا چهارشنبه (۳۱ فروردین) با خطراتی مانند کیفیت پایین هوا و دید کم هشدار داد.

منطقه تحت تاثیر این سامانه روز سه شنبه استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان و روز چهارشنبه استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام است. لرستان، همدان، زنجان، البرز، مرکز، قم و خوزستان.

اثر این خطر کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در ترافیک و به طور بالقوه اختلال در پروازها است.

سازمان هواشناسی توصیه می کند از حضور در فضای باز به ویژه افراد در معرض خطر خودداری کنند، از حرکات فیزیکی در فضای باز خودداری کنند، اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از آسیب احتمالی به تاسیسات حساس به گرد و غبار و رعایت نکات احتیاطی در سفرهای طولانی انجام دهند.

توضیحات سیستم: افزایش سرعت بادهای غربی و شمال غربی

زمان پایان : بعدازظهر دوشنبه ۲۹/۰۱/۱۳۰۱

نوع خطر: افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی به حدود ۲ متر در مناطق دریایی از ۲ تا ۳ متر

حوزه کاری: مناطق ساحلی و دریایی بوشیر و شرق خلیج فارس

تاثیر خطر: خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قایق های تفریحی و کشتی های سبک، احتمال ایجاد اختلال در تردد توسط کشتی های نیمه سنگین، آسیب به قفس ها، پارگی تورهای ماهیگیری، آسیب به تاسیسات دریایی.

توصیه: ممنوعیت شنا، جمع آوری تورها و وسایل ماهیگیری، پرهیز از قایق های تفریحی و شناورهای سبک، محدودیت در فعالیت های دریایی و اقدامات لازم برای جلوگیری از هر گونه آسیب.