پیش بینی قیمت سکه و طلا در روزهای آیندهگزارش کردن صدای ایرانمحمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه با تاکید بر اینکه تحولات سیاسی جهان در هفته گذشته باعث افزایش ۲۸ دلاری طلای جهانی شد، گفت: اما اخبار مثبت سیاسی از مذاکرات در داخل کشور ارزش طلا را افزایش داده است. ریال.
به گزارش تسنیم، وی افزود: کاهش قیمت ارز از روز شنبه در کشور آغاز شده و همچنان ادامه دارد در حالی که در روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت ارز در بازار بودیم.
این فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه با کاهش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه بر خلاف طلای جهانی روند نزولی به خود گرفته است، گفت: قیمت سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، قیمت طرح جدید. سکه طرح ۱۴.۲۵۰.۰۰۰ تومان. هزار تومان، نیم سکه ۸ میلیون و ۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۳ میلیون تومان است. قیمت هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان است.

کاهش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

کشتی آرای با تاکید بر اینکه قیمت انواع سکه نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است، تصریح کرد: قیمت سکه نسبت به روز پنجشنبه حدود ۷۰۰ هزار تومان کاهش داشته است. با توجه به کاهش تقاضا و کاهش قیمت، حباب سکه نیز در حال کاهش است.
به گفته وی، حباب سکه از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته است. همچنین با توجه به کاهش قیمت ارز، در روزهای اخیر تعداد فروشندگان نسبت به خریداران در بازار بیشتر شده است که می تواند منجر به کاهش بیشتر حباب قیمت سکه شود.
این فعال بازار طلا و جواهر تاکید کرد: پیش بینی می شود با روند فعلی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده قیمت ها اندکی کاهش یابد.