پیش بینی بازار سهام فردا ۵ مهر ۱۴۰۱


گزارش کردن صدای ایراناز اقتصاد فردا: برای پیش بینی بازار سهام فردا باید دید در بورس امروز چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقاتی بر بورس فردا تاثیر می گذارد و سپس بر اساس مجموع این اتفاقات، ببینیم بورس فردا چه چیزی در انتظار است.
بورس امروز عملکرد بهتری نسبت به روز گذشته داشت اما از نظر رونق معاملات شاهد بازاری کم جریان و کم نوسان بودیم و تعداد زیادی از نمادها در محدوده صفر تابلو به کار خود پایان دادند. در پایان شاخص کل بورس بازدهی اندک … درصدی را به ثبت رساند و در سوی دیگر شاخص هم وزن نیز با ثبت تغییر … درصدی روز آرامی را پشت سر گذاشت. ارزش معاملات بار دیگر به سختی به کانال ۲ هزار میلیارد تومان رسید و در کنار ثبت ارزش … میلیارد تومانی، … میلیارد تومان نیز اتفاق افتاد و همه این موارد نشان از ادامه رکود در معاملات دارد. از بورس اوراق بهادار تهران.

طی روزهای اخیر که داغ اخبار مختلف از جهت جلسات و تصمیم گیری های حمایتی و همچنین مذاکرات هسته ای و بحث های سیاسی و اقتصادی به نظر می رسد وضعیت فنی شاخص ها تا حدودی روند روزانه را تعیین می کند، اما همچنان موانع پیش روی بازار به روندها اجازه می دهد قدرت پیدا کنند. نمی دهند دیروز در قسمت روندها و فنی شاخص کل بورس عنوان شد که شرایط کلی حکایت از بازار ضعیف و خنثی دارد. از آنجایی که در روز جاری اتفاق مهمی رخ نداده است، به نظر می رسد این روند ادامه داشته باشد.

مدت هاست که این روزها همه ما در مورد ارزش سهام و نمادها زیاد شنیده ایم و آمار نیز این ادعا را تایید می کند. در حال حاضر نسبت قیمت به سود (p/e ttm) کل بورس در مرز ۶ واحد قرار دارد و با انتشار صورت های مالی تابستانی با توجه به رشد سود شرکت ها نسبت به فصل مشابه، این نسبت تعدیل خواهد شد و از این منظر ارزش بازار را بیشتر خواهد کرد. انجام داد اگرچه در این بین نمی توان به همه سهام از دید یکسان نگاه کرد و انتخاب شرکت مناسب در اولویت است. اما نکته قابل توجه این است که نسبت P/e ttm یک متغیر گذشته نگر است و به آینده نگاه نمی کند، در حالی که در بازار سرمایه سرمایه گذاران در آینده یک شرکت سرمایه گذاری می کنند و مشکلات بورس تهران اینجاست. به نظر می رسد.

وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور تاثیر مستقیمی بر میزان فروش و سودآوری شرکت ها دارد، بنابراین یکی از مهم ترین پارامترهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. از منظر سیاسی، با به حاشیه راندن مذاکرات هسته ای و کم رنگ شدن دستیابی به توافق هسته ای در کوتاه مدت، چشم انداز ابهامات زیادی دارد و با توجه به تحریم های جدید، گام هایی رو به عقب برداشته می شود. همچنین شرایط اقتصادی که مدت هاست مورد ارزیابی قرار نگرفته و تحریم ها، کسری بودجه، مشکلات نقدینگی و… همچنان ضربات سنگینی به بدنه اقتصادی کشور وارد می کند. از سوی دیگر قرار است لایحه بودجه ۱۴۰۲ اواسط آذرماه تقدیم مجلس شود و آن موضوع نیز ابهامات زیادی برای شرکت ها دارد و همه این مسائل باعث شده بورس تهران در مداری راکد به کار خود ادامه دهد. با وجود ارزش آماری خوب. دادن

بازگشایی بازارهای جهانی

بازارهای جهانی از امروز در ابتدای هفته جدید کار خود را از سر گرفتند و تاکنون شرایط نسبت به پایان هفته گذشته بهتر شده است. نفت با یک درصد افزایش به ۹۲.۵ دلار رسید و مس همچنان بالای ۷۵۰۰ دلار در نوسان است. کاهش شاخص دلار به زیر کانال ۱۱۳ واحدی باعث شده تا طلا بار دیگر روند صعودی به خود بگیرد و به ۱۶۵۰ دلار در هر اونس برسد. اما نکته مهم انتظار کارشناسان و تحلیلگران برای ادامه روزهای سخت بازارها و کالاهای جهانی است و این موضوع خود به یکی از چالش های این روزهای بورس تهران تبدیل شده است.

پس از انتشار تورم ۸.۲ درصدی آمریکا در ماه سپتامبر که ۰.۱ درصد بالاتر از حد انتظار بود، بازارها خود را برای ادامه سیاست های انقباضی بانک های مرکزی جهان آماده کردند و در نشست بعدی مجمع، ۰.۷۵ درصد افزایش یافت. به نظر می رسد فدرال رزرو تضمین شده است. این احتمال وجود دارد که نرخ بهره این کشور به ۴ درصد برسد. بنابراین کارشناسان توجه خاصی به روند مثبت روزانه بازارهای جهانی ندارند و احتمال روزهای سخت را می بینند مگر اینکه اتفاق مهمی برای کالاها بیفتد. بنابراین در بورس تهران وضعیت قیمت کالاها و آینده مبهم آنها به چالشی برای شرکت های بزرگ بازار تبدیل شده و رکود را رقم زده است.

سیگنال ضعیف از سنگر فنی بازار سهام

همانطور که در گزارش دیروز نیز اشاره شد، شاخص کل بورس با افتی که دیروز تجربه کرد و امروز نیز ادامه یافت، وارد محدوده حمایتی و مهمی شده است که برای بورس تهران از اهمیت بالایی برخوردار است. محدوده ۱.۲۷ تا ۱.۳۱ میلیون واحد در گذشته سقف ها و کف های مهمی را تشکیل داده و از قدرت پشتیبانی خوبی برخوردار است. از سوی دیگر، شرایط بنیادی بازار نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد و کارشناسان معتقدند وحدت بنیادی و فنی بورس، احتمال ادامه ریزش های سنگین را کاهش داده و احتمال دارد بازار در همان محدوده فنی نوسان کند. برای مدتی شرایط را برای صعود یا ادامه سقوط فراهم کند. . انتشار گزارش های تابستانی می تواند بهانه خوبی برای شروع روند صعودی باشد.

پیش بینی بازار سهام فردا ۵ مهر ۱۴۰۱

بنابراین انتظار می رود بورس فردا با اندکی چاشنی عرضه به روند کند و پر نوسان خود ادامه دهد اما با توجه به نزدیک شدن به ایام انتشار صورت های مالی تابستان، برخی از صنایع و سهام از تقاضای بهتری نسبت به سایرین بهره مند شوند.

پیش بینی بازار سهام فردا 5 مهر 1401