پیش بینی بازار سهام فردا ۱۱ آبان ۱۴۰۱


گزارش کردن صدای ایرانبه گزارش اکو ایران، بورس تهران در حالی معاملات یکشنبه خود را با افت به پایان رساند که بسیاری از اهالی بازار در حال مطالعه و بررسی صورت های مالی منتشر شده توسط شرکت ها در سامانه کدال بودند.

بسیاری از مردم بازار از گزارش های منتشر شده توسط شرکت ها رضایت چندانی نداشتند و امید چندانی به گزارش های حسابرسی شده ندارند، هرچند نمی توان انتظار تغییر خاصی داشت.

شاخص بورس تهران از نظر فنی تغییر خاصی ایجاد نکرد و همچنان در محدوده یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحدی در رنج بود.

اما روز یکشنبه، شاخص کل به سطح حمایتی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی حمله کرد و این سطح روانی بازار را تهدید کرد. اگر در روز معاملاتی دوشنبه ۱۱ آبان، شاخص بیش از این سطح تثبیت شود، باید به انتظاری که چند روز پیش درباره شاخص داشتیم، وزن بیشتری بدهیم.

از دست دادن این حمایت نشان دهنده سطح بعدی فیبوناچی است که چند روزی است با خطوط نقطه چین علامت گذاری کرده ایم و همچنین در مورد اندیکاتور RSI صحبت شد که این اندیکاتور نمی تواند از خط روند نزولی عبور کند و این اندیکاتور نشان دهنده هیجان بازار است. . فروش قبلی خوب بازگشته است.

پیش بینی بازار سهام فردا 11 آبان 1401

این در حالی است که افت شاخص تا سطح ۸۸ درصدی فیبو ناچی چیزی نزدیک به ۵۰ هزار واحد است که در صورت صحت، بحران بورس را شدیدتر می کند اما بازار امید به بهبود دارد.

نکته ای که از نظر فنی برای این بازه قیمتی می توان گفت این است که خرابی یک تراز باید با حجم و ارزش بالایی همراه باشد تا از نظر ضوابط فنی یک خرابی خوب و صحیح تلقی شود. همچنین کارشناسان فنی این موضوع را مطرح می کنند که حداقل بیش از ۵۰ درصد شمع قرار داده شده از سطح حمایت یا مقاومت یا حد عبور کرده است تا بتواند شکست را وزن کند.

اکنون همه چشمان فنی ها به روز کاری دوشنبه دوخته شده است تا واکنش بازار به این سطح را ببینند. نکته ای که برای بازار امروز وجود داشت، حمایت از خودرو در منطقه صفر تابلو بود که خودرو اعلام کرده بود ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از اعمال قیمت های دستوری در شش ماهه خود را جبران کرده است. صورت های مالی ماهانه و این سهم ۱۱.۹۹۴ میلیارد تومان شناسایی شده است. در سرفصل سایر درآمدها نیز سود عملیاتی به ۲.۱۷۲ میلیارد تومان رسیده و ۱۳ ریال زیان حاصل شده است.

شاید این لیدر سنتی بازار بتواند شاخصی برای روزهای آینده باشد و از بروز فاجعه ای دیگر در بازار سرمایه جلوگیری کند، هر چند امروز از صفر فراتر نرود.