پیش بینی بازار سهام در ۲۸ شهریور ۱۴۰۱به گزارش صدای ایران به نقل از اکو ایران، شاخص در هفته گذشته برخلاف شاخص هم وزن نتوانست به میانگین قیمت ۲۰۰ روزه خود واکنش مثبتی نشان دهد و این سطح حمایتی را از دست داد.

علاوه بر این عوامل، هفته گذشته یک الگوی کلاسیک برای شاخص کل پیشنهاد کردیم که در بین تکنیکال ها به الگوی مثلث نزولی معروف است و باعث افت قیمت در حال حاضر می شود که ایده آل است.

اکنون اندیکاتور این الگو را تکمیل کرده است تا به اهداف پایین تر فکر کند. علاوه بر این عوامل الگوی هارمونیک در شاخص، مشاهده شد که یکی از اهداف این الگو محدوده ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار واحدی بوده و هدف دیگر این الگو، شاخص ۱ میلیون و ۴۰۰ و ۱ میلیون است. ۳۵۰ هزار واحد

البته باید دید که بازار به این قیمت ها و اعداد سقوط می کند و یا با قانون ندامت معامله گران مواجه می شود و هر چه زودتر به مسیر صعودی باز می گردد.

چیزی تا پایان شهریور ماه باقی نمانده تا گزارش فروش ماهانه شرکت ها به همراه صورت های مالی منتشر شود.

ماجرای برجام بی نتیجه همچنان به بازار مربوط می شود، با گذشت زمان بحث بودجه سال ۱۴۰۱ که خود پر از ابهام و سوال است مطرح می شود.

هفته گذشته میانگین قیمت مسکن در تهران اعلام شد و شاهد بودیم که قیمت مسکن از ابتدای دولت سیزدهم تا امروز ۳۸ درصد رشد داشته است.

اما بازار سرمایه کشور همچنان بدون بازدهی به کار خود ادامه می دهد که همچنان یک علامت سوال بزرگ باقی خواهد ماند.

اهالی بازار در این بازار نیمه دل مشغول گفتار درمانی هستند و خیلی ها از بیرون گودال فریاد می زنند که آن را ببندید.

در هفته ای که گذشت، آنچه مشخص شد این است که تا زمانی که خبری نشود و تغییر مسیر دهد تا به اهالی بازار نشان دهد تنها چیزی که ثابت می ماند تغییر است، روند نزولی خود را ادامه خواهد داد.