پیری مرفه و راههای دستیابی به آن


دوران سالمندی یکی از دوره های طلایی زندگی است که باید با انجام اقدامات مناسب به بهترین و پربارترین شیوه سپری شود.

پیری مولد

امید به زندگی در 100 سال گذشته بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی نشان دهنده بهبود کیفیت مراقبت از سالمندان نیست ، اما در بسیاری از موارد کیفیت زندگی سالمندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، با بازنشستگی و بزرگ شدن فرزندان و نوه های وی ، اهمیت زندگی او کاهش می یابد.

توجه به مراقبت از سالمندان نشان می دهد که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و آنها را درک می کنید. مراقبت از سالمندان و مراقبت از آنها برای حفظ سلامت روحی و جسمی آنها بسیار مهم است.

مطالعات نشان می دهد که افراد مسن با هدف زندگی خاص کمتر مستعد سکته مغزی ، حمله قلبی و اختلالات شناختی هستند.

این بدان معناست که مراقبت از سالمندان به آنها کمک می کند عمر بیشتری داشته باشند. مراقبت ویژه از سالمندان آنها را از نظر جسمی فعال نگه می دارد. افراد مسن برای کاهش استرس و مراقبت بهتر از خود به توصیه های خاصی نیاز دارند.

آرامش روانی می تواند حتی یک نقص جسمی را بازگرداند. با معنا بخشیدن به زندگی سالمندان می توان از بسیاری مشکلات روحی و جسمی سالمندان جلوگیری کرد. با اجرای برنامه مراقبت از سالمندان و وارد آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها ، می توان کیفیت و طول عمر سالمندان را افزایش داد.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

شماره 1 به افراد مسن احساس هدف دهید

برنامه های تخصصی سلامت سالمندان متناسب با سن افراد مسن و اهداف آنها متناسب است. همه می خواهند کاملا ارزشمند و مرتبط احساس کنند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به سادگی افراد مسن را اخراج می کنند زیرا آنها به اشتباه تصور می کنند که این افراد دیگر قادر به ارائه توانایی های خود نخواهند بود.

به دلیل این تصور غلط در جامعه ، افراد مسن نیز این باور را پذیرفته اند. دانش ، خلاقیت ، همدلی و محبت که بزرگسالان می توانند به جامعه بیاورند ، کلیدهای شادی جوانان است.
در مقابل این خدمات ارزشمند به جامعه ، سالمندان فقط از نسل جوان احترام کافی می خواهند.

افسردگی در سنین بالا

شماره 2 با اولین علائم افسردگی مقابله کنید

افسردگی یکی از ناتوان کننده ترین بیماری هایی است که به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری رخ می دهد.
هنگام برنامه ریزی برای مراقبت از سالمندان ، باید آنها را تشویق کنید تا به طور فعال با علائم افسردگی مقابله کنند ، که برخی از آنها به شرح زیر است.

تحریک
از دست دادن بهره
خستگی
مشکل در خوابیدن
اندوه مداوم
برای احساس ناامیدی
درد جسمی بی معنی

افراد مسن که افسرده هستند و این مشکل را درمان نمی کنند بیشتر از افراد مسن مستعد هستند.
این احساسات منفی می تواند به سرعت منجر به وخامت سلامت جسمی و روحی سالمندان شود.

شماره 3 یک هدف روزانه برای سالمندان پیدا کنید

گام بعدی برای دستیابی به نتیجه موفق ، هدف قرار دادن افراد مسن است. گاهی اوقات یک فرد مسن می تواند پس از بازنشستگی پس از گذراندن یک عمر مشارکت و موفقیت شغلی ، هدف زندگی خود را از دست بدهد و این وضعیت می تواند بر یک فرد مسن تأثیر منفی بگذارد.

هدف قرار دادن یک فرد مسن به این معنا نیست که ما می خواهیم او را برای یک سازمان پیچیده و جدی استخدام کنیم. کافی است افراد مسن به کارهای عادی مانند خرید ، شستشو ، باغبانی ، مراقبت از حیوانات خانگی ، نگهداری از بچه ها و حتی آشپزی بپردازند و هرچه می توانند انجام دهند.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

سالمندان شماره 4 را با افراد مثبت بپوشانید

یکی از سخت ترین جنبه های پیری ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال ، احساس تنهایی است. مطالعات نشان می دهد 1/3 بزرگسالان بالای 50 سال احساس تنهایی می کنند.

در حقیقت ، گاهی اوقات افراد مسن هیچ ارتباطی با اعضای خانواده و افرادی که با آنها زندگی می کنند ندارند و ظاهراً با برخی افراد تنها زندگی می کنند.

اگر تنهایی دوران سالمندی برای او به یک عادت تبدیل شود ، می تواند به سرعت منجر به انزوای کامل شود. به همین دلیل ، افراد مسن باید تشویق شوند که تا آنجا که ممکن است علایق خود را دنبال کرده و به گروه های مختلف اجتماعی بپیوندند.

شماره 5 افراد مسن را تشویق کنید تا به فعالیت بدنی بپردازند

بین وضع جسمانی و احساسی ارتباط روشنی وجود دارد. ورزش های سبک روزانه به حفظ و تقویت توانایی های بدنی و همچنین افزایش استقلال ، اعتماد به نفس و احساس غرور کمک می کند.

مراقبت از سالمندان

شماره 6 مغز پیری را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از سالمندان این است که دوستان و خانواده سالمند از نظر ذهنی در حفظ فعالیت او فعال هستند. این را می توان به طرق مختلف انجام داد ، برای مثال ، یادگیری سرگرمی جدید یا بازی های هوش گروهی یکی از بهترین هاست.

افراد مسن باید به طور فعال علایق و اهداف خود را دنبال کنند. هر فرد مسن منبع بزرگ دانش و تجربه است و برای نسل جوان مهم است که از تجربه و دانش سالمندان در طول زندگی خود استفاده کنند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود ، ما نه تنها دانش فوق العاده و جهان بینی آنها را تشخیص می دهیم ، بلکه به فعال نگه داشتن ذهن آنها نیز کمک می کنیم.

اولین مرکز پزشکی سلامت با کادر مجرب و متخصص خود که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تجربه ارائه خدمات مراقبت در منزل و خدمات پرستاری است ، شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب مرکز ، در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پزشکی ارائه کردند و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول قرار دادند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با متخصصین این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید