پیام بهادری جهرمی به مناسبت سالروز ورود آزادگان اسلام به میهنبه گزارش صدای ایران، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان به کشور مطلبی را در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد و نوشت: موهای سفید و چهره های تیز. بازگشت جوانان ایرانی به وطن، همان قدر که عشق به وطن برایشان نشان افتخار بود و اسلام را همیشه همراه خود داشته باشید و در عین حال سند سنگین مسئولیت همه ما بازماندگان شد.

متن کامل یادداشت بهادری جهرمی به شرح زیر است:

۵ مرداد سالروز ورود آزاد سرفراز به کشور است. روزی که رزمندگان و سربازان امام خمینی (ره) به کشور بازگشتند و با اندوه فراوان جای پیر و مراد را خالی دیدند. در اسارت و در اردوگاه ها و زندان های خفقان از آرمان های انقلاب در برابر دشمن بعثی کوتاه نیامدند و عده ای در همان غربت به شهادت رسیدند.

موهای سپید و قیافه‌های قوی جوانان ایرانی در بازگشت به وطن، نشان افتخاری برای آنان بود که همیشه عشق به میهن و اسلام را با خود به همراه داشته باشند و در عین حال سندی سنگین بر مسئولیت همگان شد. از ما بازماندگان تا هرگز این عزت و سربلندی را که حاصل چنین مصائبی است فراموش نکنیم. و این شجاعت است.

در سالروز ورود آزادگان به میهن، یاد و خاطره تمامی اسرای مقاومت اسلامی را که در اسارت مستکبران جهان به سر می برند گرامی بداریم.