پیام بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانواده شهدای خبرنگاربه گزارش صدای ایران، در پیام دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی آمده است:

هفدهم مردادماه، روز خبرنگار، بیانگر نقش و اهمیت فعالیت خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و رسانه در هدایت افکار عمومی، فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است. کسانی که با ابزار فکر و قلم می توانند مانند دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و پس از آن خبرنگاران و فعالان رسانه ای ما در به تصویر کشیدن حقایق و واقعیت ها در جامعه نقش آفرینی کنند. آگاهی و به تصویر کشیدن فداکاری ها و فداکاری های شهدا و ایثارگران. و حوادث جبهه و جنگ باید نقش موثری داشته باشد و در این راه عده ای از این عزیزان جانفشانی کردند و به بالاترین درجه شهادت رسیدند. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: امروزه رسانه ها در دنیا تفکر، فرهنگ، رفتار و در واقع هویت فرهنگی مردم را القاء و تعیین می کنند.
بدون شک دنیای امروز نیازمند اطلاعاتی است که بتواند فرهنگ ارزشی و معنوی را به نسل کنونی در برابر اقدامات مستکبران و پوچ گرایی دنیای مادی نشان دهد و راهنمای آنان برای گام برداشتن در مسیر آرمان های والای الهی و انسانی باشد و از این رو تلاش ها و اقدامات فعالان خبر در این زمینه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. خبرنگاران در این عصر رسالت مهمی بر عهده دارند و باید پیام حق و شهدای راه حق را به گوش جهانیان برسانند، همچنان که حضرت زینب(س) توانست پیام کربلا را فراتر از مرزها و زمان و زمان برساند. حقیقت اسلام را به گوش آزادی خواهان جهان برسانید.
در این راستا زحمات اصحاب رسانه به ویژه اصحاب رسانه که عرصه ایثار و شهادت را به عنوان حرفه خود برگزیده اند جای قدردانی دارد چرا که زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و ترویج و توسعه فرهنگ شهدا امکان پذیر است. ایثار و شهادت با حضور و همراهی عزیزان این عرصه. همواره شاهد زحمات ارزنده فعالان رسانه ای در این زمینه بوده ایم.
در آستانه روز خبرنگار یاد و خاطره همه شهدای خبرنگار را گرامی می دارم و به خانواده شهدای خبرنگار ادای احترام می کنم. .
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران