پیام اولیانف درباره سلاح های هسته ای ایرانگزارش کردن صدای ایرانمیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توئیتر خود در واکنش به توئیت خبرنگاری که اظهارات سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران را درباره برنامه هسته ای ایران بازنشر داده بود، نوشت.[انجام دادن این کار] این به معنای تمایل یا برنامه ریزی برای انجام آن نیست. در هر صورت وضعیت فعلی برنامه هسته ای ایران نتیجه سیاست فشار حداکثری ترامپ بایدن است.

مقامات ایرانی مدت‌هاست گفته‌اند که تهران تولید سلاح‌های هسته‌ای را رد می‌کند

اولیانوف در پیامی دیگر نوشت: ایران مدت‌هاست که در واکنش به سیاست فشار حداکثری که ترامپ آغاز کرده و بایدن ادامه داد، اورانیوم ۶۰ درصدی تولید می‌کند. اما بالاترین مقام‌های ایران مدت‌هاست گفته‌اند که تهران تولید سلاح‌های هسته‌ای را رد می‌کند.

ایران در مورد برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای خود با کسی مذاکره نخواهد کرد

اظهارات اولیانوف پس از آن مطرح می شود که کمال خرازی اخیرا در مصاحبه با الجزیره تاکید کرده بود که ایران در مورد برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای خود با کسی مذاکره نخواهد کرد زیرا این به معنای تسلیم است.

خرازی گفت: مذاکره مستقیم با آمریکا در سایه دیوار قطور بی اعتمادی و همچنین سیاست های این کشور دشوار است.

خرازی: بر کسی پوشیده نیست که ما توانایی فنی ساخت بمب هسته ای را داریم

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که ما توانایی فنی ساخت بمب هسته ای را داریم اما تصمیمی در این زمینه نگرفته ایم. فقط در چند روز غنی سازی اورانیوم را از ۲۰ درصد به ۶۰ درصد رساندیم و به راحتی می توانیم به ۹۰ درصد برسیم.