پس از کنفرانس کاخ سفید در مورد گرسنگی، تغذیه و سلامت، انجمن پزشکی چاقی می خواهد اقدامات بیشتری برای رسیدگی به اپیدمی چاقی انجام شود.


دنور، CO – انجمن پزشکی چاقی (OMA) به استراتژی ملی اداره بایدن- هریس در مورد گرسنگی، تغذیه و سلامت پاسخ می دهد، که استراتژی های مهمی را برای رسیدگی به بحران چاقی که اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده است، ارائه می دهد. OMA از تعهد کاخ سفید برای بهبود دسترسی به غذاهای سالم و فعالیت بدنی برای میلیون ها آمریکایی که با ناامنی غذایی و بیماری های مرتبط با رژیم غذایی از جمله چاقی دست و پنجه نرم می کنند، تحسین می کند. با این حال، واقعیت این است که اکثر بیمه‌های سلامت آمریکایی خدمات مراقبت از چاقی از جمله دارودرمانی و جراحی را پوشش نمی‌دهند.

امروزه بیماری چاقی ۴۲ درصد از آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار می دهد و زنان و اقلیت ها بار نامتناسبی از این بیماری را به دوش می کشند. در حالی که دسترسی به غذاهای سالم و گزینه های فعالیت بدنی اولین گام خوب است، زمانی که فردی به بیماری چاقی مبتلا شود، توقف افزایش وزن بیشتر یا معکوس کردن بیماری کافی نیست. چاقی عواقب بی‌شماری برای سلامتی به همراه دارد، از جمله بیش از ۲۳۶ بیماری مانند دیابت و بیماری قلبی و همچنین ۱۳ نوع سرطان. علاوه بر این، چاقی طول عمر افراد مبتلا را ۶ تا ۸ سال کاهش می دهد.

به همین دلیل است که در OMA، علاوه بر آموزش ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد مداخلات مؤثر تغذیه ای و فعالیت بدنی مبتنی بر شواهد، ما علاوه بر این، بر مداخلات سبک زندگی فشرده برای رسیدگی به تأثیرات محیطی که به چاقی کمک می کنند، از جمله دارودرمانی ضد چاقی، و برای بیماران منتخب، جراحی چاقی و متابولیک.

متأسفانه، استاندارد فعلی مراقبت ارائه شده به افراد مبتلا به چاقی ضعیف است. اغلب چاقی تشخیص داده نمی شود، و تخمین زده می شود که تنها ۱-۲٪ از افراد مبتلا به چاقی، طیف کامل مراقبت های مبتنی بر شواهد را دریافت می کنند. این برخلاف سایر بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع II است که در آن بیش از ۸۵ درصد از افراد درمان‌های توصیه شده از جمله ویزیت در مطب، آزمایش‌های غربالگری و داروهای تجویزی را دریافت می‌کنند.

واقعیت این است که اکثر بیمه‌گران آمریکایی خدمات مراقبت از چاقی از جمله دارودرمانی و جراحی را پوشش نمی‌دهند و آنهایی که این درمان‌ها را پوشش می‌دهند اغلب محدودیت‌های شدیدی دارند. برای مثال، دریافت‌کنندگان Medicare به دلیل زبان قدیمی و قدیمی از استفاده از دارودرمانی ضد چاقی مورد تایید FDA منع شده‌اند، و در حالی که Medicare هزینه مداخله شدید سبک زندگی را پرداخت می‌کند، این پرداخت‌ها را به ارائه‌دهنده مراقبت‌های اولیه محدود می‌کند، که معمولاً آموزش ندیده است. ارائه این مداخله

ما از کاخ سفید می خواهیم که به قانون درمان و کاهش چاقی (TROA) نگاهی دقیق بیندازد. این قانون از حمایت دو حزبی گسترده برخوردار است و به دنبال رفع موانع برای طیف کامل خدمات مراقبت از چاقی در ارتباط با دریافت کنندگان مدیکر است. تصویب TROA به برنامه‌های مدیکر اجازه می‌دهد تا دارودرمانی ضد چاقی را تحت پوشش قرار دهد و با اجازه دادن به متخصصان تغذیه ثبت‌شده و سایر متخصصان بهداشتی با آموزش مناسب برای کار با این جمعیت مهم، دامنه مداخلات رفتاری را افزایش می‌دهد.

افراد مبتلا به چاقی مستحق همان سطح مراقبت هستند که افرادی که با سایر بیماری های مزمن مانند دیابت زندگی می کنند. صرفاً بهبود انتخاب غذا و دسترسی به فعالیت بدنی برای درمان دیابت کافی نیست و به همین ترتیب برای درمان بیماری چاقی کافی نیست.

درباره انجمن طب چاقی

انجمن پزشکی چاقی بزرگترین سازمان پزشکان، پرستاران، دستیاران پزشک و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی است که به پیشگیری، درمان و معکوس کردن بیماری چاقی اختصاص دارد. اعضای OMA معتقدند که درمان چاقی نیازمند یک رویکرد بالینی علمی و فردی متشکل از تغذیه، فعالیت بدنی، رفتار و دارو است. هنگامی که شخصی سازی می شود، این رویکرد جامع به بیماران کمک می کند تا به اهداف وزن و سلامت خود برسند. برای کسب اطلاعات بیشتر به obesitymedicine.org مراجعه کنید.