پس از اسناد پاندورا ، Uhuru Kenyatta توسط بایدن به شفافیت مالی مرتبط شدتاریخ انتشار:

رئیس جمهور کنیا دیروز در واشنگتن از سوی همتای آمریکایی خود جو بایدن پذیرایی شد. وی اولین رئیس دولت آفریقایی است که از زمان روی کار آمدنش در ژانویه توسط رئیس جمهور ایالات متحده پذیرفته شد.

با خبرنگار ما در واشنگتن ، گیوم نویدن

آنها حدود ده سال است که یکدیگر را می شناسند. در آن زمان ، Uhuru Kenyatta قبلاً رئیس جمهور بود و جو بایدن هنوز معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود. این تقریبا شبیه دوستان قدیمی بود که آنها را در کاخ سفید ملاقات کردند. به دنبال رئیس جمهور کنیا ، جو بایدن از کل آفریقا درخواست می کند اعلام کند که ایالات متحده 17 میلیون دوز واکسن Janssen را به اتحادیه آفریقا اهدا می کند.

از سوی دیگر ، Uhuru Kenyatta شخصی است که چند روز بعد وقتی به او توضیح داد که می خواهد در مورد شفافیت مالی صحبت کند ، خطاب به او صحبت کرد. اسناد پاندورا خانواده رئیس جمهور کنیا را مقصر می دانستندبه

► همچنین بخوانید: اسناد پاندورا: کنیا “نوعی مجازات برای خانواده های بسیار تأثیرگذار دارد”

او می خواهد در مورد اقتصاد صحبت کند ، بیشتر در مورد تجارت. توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور که اجازه معافیت محصولات کنیا از تعرفه ها را می دهد ، در سال 2025 به پایان می رسد و مذاکرات مجدداً متوقف می شود.

در نهایت ، در مورد امنیت و مبارزه با تروریسم اجماع وجود دارد. به خصوص در شاخ ناپایدار آفریقا ، با همسایه هایی مانند شباب و اتیوپی و سومالی و با درگیری Tigray ، همکاری کنیا با ایالات متحده مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید