پست مهمان: تنوع نژادی در تحقیق و تمرین چاقی


فاطیما کودی استنفورد، MD

پست مهمان امروز از طرف همکار عزیزم فاطمه کودی استنفورد، MD، دانشیار پزشکی و اطفال، دانشکده پزشکی هاروارد است.

به ویژه پس از قتل جورج فلوید در ایالات متحده، توجه بیشتری به تنوع نژادی و قومی در هر حوزه ای از زندگی بشر شده است. قتل وحشیانه او در طول همه‌گیری کووید-۱۹ زمینه را برای آن‌ها فراهم کرد تا به اهمیت نابرابری‌ها و چگونگی کمک آن‌ها به تفاوت‌ها در سلامت، کیفیت زندگی، عوارض و مرگ‌ومیر توجه کنند. بنابراین اکنون، بیش از هر زمان دیگری از زمان جنبش حقوق مدنی در سال ۱۹۶۰ که توسط افرادی مانند مارتین لوتر کینگ جونیور کاتالیز شده است، ما متوجه هستیم که تنوع نژادی و قومی اهمیت دارد.

اما چرا تنوع نژادی و قومیتی در زمینه چاقی اهمیت دارد؟ چرا باید اهمیت دهیم؟

پاسخ بسیار ساده است. به طور نامتناسبی، افراد از گروه های اقلیت نژادی و قومی بیشترین بار چاقی را به دوش می کشند. به عنوان یک پزشک و دانشمند پزشکی چاقی زنان سیاه پوست، به طور قطع می توانم بگویم که بار نامتناسب چاقی در جامعه سیاه پوست – به ویژه در میان آنهایی که از نوادگان برده هایی مانند من در اینجا در ایالات متحده هستند، من را به این رشته رساند. هر روز در این کار به اهمیت تمرکز بر این موضوع پی می برم. با این حال، تمرکز روزانه من بر تنوع نژادی و قومیتی در این زمینه واقعاً توسط بسیاری از همکارانم مشترک نیست. از این رو، همانطور که ما به دنبال بهبود مراقبت از افراد چاق هستیم، نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

ممکن است بپرسید این چگونه است؟ بیایید کمی مکث کنیم و به کارآزمایی‌های بالینی که در سراسر جهان برای درمان دارویی ضد چاقی انجام می‌شوند نگاهی بیندازیم. برای تشخیص اینکه موضوعاتی که در آن کارآزمایی‌ها گنجانده شده‌اند، نیازی نیست که غواصی عمیق انجام دهید تا به طور نامتناسبی منعکس‌کننده نقاشی‌های متنوع افراد مبتلا به بیماری چاقی نیست. همانطور که ما از انتشارات برجسته در مجلات برتر در سراسر جهان بررسی می کنیم، شما همچنین نویسندگان زیادی را نمی بینید که منعکس کننده تنوع نژادی و قومی باشند.

بنابراین، زمانی که بیماران، پزشکان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که از این بیماران مراقبت می کنند، تنوع جمعیت را منعکس نمی کنند، چگونه می خواهیم یک بیماری را درمان کنیم؟ چگونه می‌توانیم داده‌ها را برون‌یابی کنیم و فرض کنیم که این داده‌ها به طور گسترده برای جمعیتی که کمتر ارائه شده است اعمال می‌شود؟ ما نمی توانیم. بنابراین ما به شکست ادامه می دهیم. با این حال، به نظر می رسد که هیچ کس واقعاً اهمیت نمی دهد.

ممکن است به خاطر آن به من فشار بیاوری. من کسی هستم که در این دنیا به عنوان یک زن سیاه پوست می خورد، زندگی می کند و نفس می کشد. گفتن اینکه شما اهمیت می دهید و در مورد موضوع تنوع نژادی و قومیتی در چاقی صحبت می کنید بدون اینکه گامی واقعی برای بهبود وضعیت موجود بردارید به این معنی است که شما در عدم پیشرفت شریک هستید.

پس چه قدم هایی می توانیم برداریم تا تفاوت ایجاد کنیم؟

در اینجا افکار شخصی من در مورد گام‌های اولیه است که می‌توانیم برای تغییر روایت و در واقع ایجاد تفاوت در افراد با پیشینه‌های نژادی و قومی مختلف در چاقی انجام دهیم.

۱. بار چاقی و جوامع اقلیت های نژادی و قومی در سراسر جهان را بشناسید و تشخیص دهید که شیوع آن از عوامل متعدد بیولوژیکی، اجتماعی، اقتصادی و غیره ناشی می شود.

۲. افراد از جوامع اقلیت های نژادی و قومی را برای دنبال کردن مشاغل و کار در زمینه چاقی توانمند کنید زیرا این تنوع در نیروی کار منجر به کیفیت بهتر مراقبت برای این جمعیت بیمار می شود.

۳. اطمینان حاصل کنید که کارآزمایی‌ها از هر نوع: سبک زندگی، دارودرمانی، مداخلات جراحی دارای گروه‌های متنوعی از افراد است تا بتوان نتایج را به همه تعمیم داد.

۴. یک متحد واقعی باشید. فقط در مورد موضوع تنوع نژادی و قومیتی در چاقی صحبت نکنید. کار را انجام دهید.

۵. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، به دنبال کسانی از ما باشید که به شما در این کار کمک می کنند.

زمان اقدام ما اکنون است. بیایید صحبت در مورد مشکل را متوقف کنیم و بخشی از راه حل باشیم. امروز می توانید با خودتان شروع کنید.

فاطیما کودی استنفورد، MD
بوستون، ایالات متحده آمریکا

درباره نویسنده: Fatima Cody Stanford MD MPH MPA MBA FAAP FACP FAHA FAMWA FTOS دانشیار پزشکی و اطفال است که در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) / دانشکده پزشکی هاروارد (HMS) به عنوان یکی از اولین آموزش دیده های فلوشیپ تمرین و تدریس می کند. پزشکان طب چاقی در سراسر جهان او یکی از پراستنادترین پزشکان-دانشمندان پزشکی چاقی است که بیش از ۱۵۰ نشریه مورد بررسی قرار گرفته است.