پرفروش ترین تجهیزات نظافت صنعتی در سال ۱۴۰۱


به گزارش صدای ایران، از آنجایی که انجام عملیات نظافت در محیط های صنعتی به دلیل محدودیت های موجود، کاری نسبتاً سخت و زمان بر است، راهکارهای مختلفی برای این امر پیشنهاد می شود که نظافت صنعتی یکی از آنهاست. اما نظافت صنعتی چیست؟ برای چه مکان هایی استفاده می شود؟ در نظافت صنعتی از چه تجهیزات و وسایلی استفاده می شود؟ و پرفروش ترین تجهیزات نظافت صنعتی در سال ۱۴۰۱ کدامند؟

نظافت صنعتی چیست؟

در مورد نظافت صنعتی تعاریف زیادی وجود دارد، اما اگر بخواهیم تعریفی کامل و در عین حال ساده از نظافت صنعتی داشته باشیم، می‌توانیم اینگونه بگوییم:

برای نظافت محیط و اماکن صنعتی مانند انبارهای بزرگ و کوچک، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و تفریحی، کارخانه های بزرگ و کوچک، اماکن اداری و به طور کلی هر مکانی که تعداد زیادی کارمند دارد و طبیعتاً تردد زیادی دارد. صنعتی نامیده می شود.

اما برای نظافت صنعتی اماکنی مانند بیمارستان ها، مراکز آموزشی و تفریحی، کارخانه های بزرگ و کوچک، ادارات و … از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود تا سرعت و کیفیت کار را افزایش داده و در عین حال هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد. تجهیزات مورد استفاده در عملیات نظافت صنعتی را تجهیزات نظافت صنعتی می نامند.

اهمیت نظافت صنعتی چیست؟

محیط صنعتی مانند یک کارخانه هر روز شاهد ترافیک زیادی است. همین جابجایی مکرر در کنار ماشین های بزرگ و کوچک باعث تولید مقدار زیادی زباله، آلودگی و کثیفی می شود. زمان کمی برای پاکسازی این آلودگی ها وجود دارد و استفاده از نیروی انسانی برای انجام این کار در واقع انرژی و سرمایه را هدر می دهد.

از سوی دیگر محدودیت های زیادی برای استفاده از نیروی انسانی وجود دارد از جمله: امنیت، کیفیت نظافت و … بنابراین استفاده از انواع تجهیزات نظافت صنعتی راه حل منطقی تری تلقی می شود. نظافت صنعتی دیگر محدودیت های دست و پا گیر در استفاده از نیروی انسانی ندارد، سرعت نظافت بسیار بالاست، از این تجهیزات می توان چندین بار در طول روز استفاده کرد و ….

همچنین باید توجه داشته باشید که رسالت اصلی نظافت صنعتی استفاده از تجهیزات مکانیزه برای افزایش سطح بهداشت محیط و جلوگیری از بیمار شدن نیروی کار است، بنابراین با در نظر گرفتن این دو اصل می توان اهمیت نظافت صنعتی را به خوبی نشان داد.

رایج ترین تجهیزات نظافت صنعتی:

همانطور که گفتیم به دستگاه های مورد استفاده در زمینه نظافت صنعتی تجهیزات صنعتی می گویند. نظافت صنعتی در محیط های مختلفی استفاده می شود که باعث شده تجهیزات آن در مدل ها و کاربردهای متفاوتی تولید شود.

متداول ترین تجهیزات نظافت صنعتی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

دستگاه اسکرابر صنعتی:

دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی یکی از تجهیزات کاربردی نظافت صنعتی است که مخصوص شستشوی انواع سطوح کف طراحی و ساخته شده است و می تواند سطوح سنگی، سرامیک، پارکت و حتی بتنی را به طور همزمان شستشو و خشک کند.

جاروبرقی صنعتی:

جاروبرقی آب و خاک ابزاری قدرتمند برای پاکسازی آلودگی است. تفاوت اصلی جاروبرقی صنعتی با جاروبرقی خانگی در قدرت مکش مایعات بدون آسیب رساندن به جاروبرقی و سطوح می باشد. جاروبرقی صنعتی آب و گرد و غبار برای نظافت منازل مسکونی، تجاری، کارخانه ها و مراکز درمانی بهینه شده است.

دستگاه واتر جت صنعتی:

واترجت یا ماشین لباسشویی صنعتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات مورد استفاده در نظافت صنعتی است که وظیفه نظافت سطوح را در محیط های مختلف بر عهده دارد. در واقع این دستگاه با سیستم فوق پیشرفته و مکانیزه خود به شستشو و حذف انواع آلاینده ها در تمامی محیط های صنعتی می پردازد.

کارواش های صنعتی علاوه بر شستشو و نظافت; همچنین برای لایه برداری، رسوب زدایی، رسوب زدایی، زدودن زنگ زدگی، از بین بردن رنگ های پوسیده، از بین بردن آلودگی های چربی و روغن و غیره استفاده می شود.

دستگاه پولیش صنعتی:

دستگاه پولیش دستگاه برقی است که هم کاربرد صنعتی و هم خانگی دارد. از این دستگاه می توانید علاوه بر بدنه خودرو برای صیقل دادن سطوح، پولیش و صیقل دادن کف استفاده کنید.

سوییپر از تجهیزات نظافت صنعتی:

سوییپر صنعتی که به عنوان رفتگر شهری نیز شناخته می شود، برای تمیزکردن سطوح صاف و هموار در مکان های مختلف مانند محوطه هتل، داخل هتل، سالن های کنفرانس و … استفاده می شود، این سوییپر دارای برس های چرخشی بزرگ و کارآمد است که تمامی گرد و غبار را پاک می کند. و زباله ها را به راحتی خشک کنید.

کارخانه های بزرگ و کوچک، مراکز تولیدی، مراکز تجاری-اداری و خدمات شهری و شهرک ها از مهمترین مکان های استفاده از این دستگاه به شمار می روند.

دستگاه واکس کفش:

همانطور که از نام این دستگاه نظافت صنعتی پیداست، عمل اپیلاسیون را به صورت خودکار و بدون دخالت دست انجام می دهد و دیگر نیازی نیست مانند گذشته زمان زیادی را برای واکس زدن و خشک کردن کفش خود صرف کنید.

با توجه به اینکه دستگاه های اپیلاسیون زنانه در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند در انواع مختلفی تولید می شوند. پسندیدن:

 1. دستگاه اپیلاسیون خانگی
 2. دستگاه اپیلاسیون اداری
 3. دستگاه اپیلاسیون اتوماتیک
 4. دستگاه اپیلاسیون زن نیمه اتوماتیک

این دستگاه ها به دلیل اینکه از روش مناسبی برای واکس زدن استفاده می کنند و مایع واکس را روی کفش پخش می کنند مشکل و آسیبی به کفش شما وارد نمی کنند.

دستگاه بخار نمک صنعتی و کارواش:

بخارشوی صنعتی یکی از پرطرفدارترین تجهیزات صنعتی برای نظافت و شستشوی سطوح صاف و ناهموار می باشد که در محیط های مختلف از جمله بیمارستان ها، آشپزخانه ها، رستوران ها و کارخانه ها کاربرد فراوانی دارد.

عملکرد بخارشوی صنعتی به این صورت است که دمای آب ورودی توسط دیگ افزایش یافته و به بخار داغ تبدیل می شود. این بخار داغ هر نوع کثیفی و آلودگی را از بین می برد.

تمیز کردن و حمل دستگاه چرخ دستی:

ترولی یک تجهیزات نظافت صنعتی ساده و در عین حال کاربردی است که نظافت و شستشوی حرفه ای و مدرن را در محیط هایی مانند مراکز درمانی، مراکز خدماتی و غیره انجام می دهد.

دست خشک کن برقی:

دست خشک کن برقی یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که در اکثر اماکن عمومی مانند توالت، حمام و استخر مورد استفاده قرار می گیرد که خشک کردن دست را آسان می کند.

این دستگاه معمولا بر روی دیوار نصب می شود و با تولید حرارت نسبتا ملایم، رطوبت دست را خشک می کند.

چه مراکزی نیاز به نظافت صنعتی دارند؟

همانطور که مشاهده کردید نظافت صنعتی شامل تجهیزات مختلف و متنوعی است که هر کدام کاربردها و عملکردهای خاصی دارند. این امکان استفاده از این تجهیزات را در مکان های مختلف فراهم می کند.

به طور کلی نظافت صنعتی در هر محیطی که پرسنل و نیروی کار زیاد داشته باشد و در عین حال نظافت از اهمیت بالایی برخوردار باشد استفاده خواهد شد. به عنوان مثال: کلیه کارخانجات، انبارهای نگهداری مواد غذایی، مراکز تولید، صنایع دارویی، نساجی، مراکز توزیع کالا و مراکز نگهداری کالا و محصولات.

مزایای استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

پرفروش ترین تجهیزات نظافت صنعتی در سال 1401

انجام عملیات نظافت در هر یک از محیط های فوق کاری دشوار و زمان بر می باشد لذا استفاده از تجهیزات صنعتی با توجه به مزایای آن توصیه می گردد. برخی از مزایای استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی عبارتند از:

 • افزایش سرعت پاکسازی محیط
 • کوتاه شدن زمان شستشو و خشک کردن محیط
 • کاهش قابل توجه هزینه های نظافت مانند مواد شوینده، نیروی کار و غیره.
 • استفاده کمتر از شوینده های صنعتی و در نتیجه کمک به حفظ محیط زیست
 • کمک به جلوگیری از هدر رفتن آب
 • عملیات تمیز کردن با کیفیت بالا
 • و بسیاری از مزایای دیگر از این دست

خدمات نظافت صنعتی

نظافت صنعتی شامل خدمات مختلفی است که باعث شده از تجهیزات مختلفی در آن استفاده شود. خدمات ارائه شده توسط نظافت صنعتی؛ به شرح زیر است:

شستشو و خشک کردن انواع سطوح پارچه، سرامیک، سنگ و …

شستشوی انواع تجهیزات و ماشین آلات صنعتی و…

نظافت درب و پنجره و به طور کلی لوازم خانگی

جمع آوری زباله های خشک و مرطوب

گرفتن گرد و غبار سطوح مختلف

پرداخت سطوح

و ….

تفاوت نظافت صنعتی با روش های نظافت معمولی

نظافت محیط های صنعتی و اداری دارای محدودیت ها و رعایت شرایطی است که اگر منطقی به آن نگاه کنیم با روش های معمول نظافت نمی توان آنطور که باید و شاید عملیات نظافت را انجام داد به همین دلیل نظافت صنعتی و … تجهیزاتی که در آن موجود است، راه بهتر و کاربردی تری در نظر گرفته می شود.

از طرفی نظافت یک محیط صنعتی که پرسنل و نیروی کار زیادی دارد بسیار سخت و زمان بر است. روش های معمول تمیز کردن قادر به انجام چنین عملیاتی نیستند.

خرید و قیمت تجهیزات نظافت صنعتی

پرفروش ترین تجهیزات نظافت صنعتی در سال 1401

اگر به دنبال راهنمای خرید تجهیزات صنعتی هستید، Vetirinnet را به شما پیشنهاد می کنیم. نظافت صنعتی تجهیزات زیادی دارد و همانطور که گفتیم خرید و استفاده از این تجهیزات برای افزایش سرعت، کیفیت و همچنین کاهش هزینه ها ضروری و ضروری دیده می شود.

قیمت تجهیزات نظافتی نیز بسته به مدل، نوع، شرکت سازنده و مهمتر از همه عملکرد آنها متفاوت است. ویترین نت به عنوان بازار آنلاین فروش انواع تجهیزات صنعتی سبک و سنگین، این تجهیزات نظافتی صنعتی را با بهترین قیمت در بازار به شما عرضه می کند.

خرید از ویترین نت نیز بسیار ساده و راحت است و حتی می توانید قبل از خرید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند. برای اطلاع از قیمت و خرید تجهیزات نظافت صنعتی می توانید به سایت vitrinnet.com مراجعه نمایید.