ولادیمیر پوتین به جایزه صلح نوبل دیمیتری پسکوف روزنامه نگار روس واکنش نشان دادتاریخ انتشار:

ولادیمیر پوتین برای اولین بار از زمان اعطای جایزه صلح نوبل به روزنامه نگار روس دیمیتری موراتوف در هفته گذشته ، با ماریا رسا ، روزنامه نگار فیلیپینی گفت و گو کرد. تبریک به برنده هشدار داد.

نیم ساعت پس از اهدای جایزه ، کرملین “شجاعت” و “استعداد” دیمیتری موراتوف را در صدای دیمیتری پسکوف مورد تشویق قرار داد. با این حال ، سخنگوی ولادیمیر پوتین گفت که نمی داند آیا رئیس جمهور روسیه شخصاً به او تبریک می گوید یا خیر.

در مواجهه با سرکوب فزاینده علیه رسانه های مستقل ، رئیس جمهور روسیه که انگ “اکثر عوامل خارجی” را در خود دارد ، در یک مجمع انرژی در مسکو مورد بازجویی قرار گرفت.

« اگر روسیه قانون را نقض نکند ، اگر هیچ دلیلی برای اعلام نمایندگی خارجی ارائه نکند ، این اتفاق نمی افتد ، ولادیمیر پوتین اطمینان داد. با این حال ، اگر او قصد دارد از جایزه نوبل به عنوان سپر برای پرونده ای که قوانین روسیه را نقض می کند استفاده کند ، به این معنی است که او سعی می کند توجه خود را به خود جلب کند یا به دلایل دیگر. همه ، فارغ از شایستگی ، باید این را درک کنند: باید از قوانین روسیه اطاعت کنند. »

در روز اعطای جایزه نوبل ، وزارت دادگستری روسیه 9 نفر و سه سازمان را به ثبت ماموران خارجی روسیه شامل هفت روزنامه نگار اضافه کرد.

► دوباره بخوانید: جایزه صلح نوبل 2021 به روزنامه نگاران ماریا رسا و دیمیتری موراتوف تعلق می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید