وقتی نوبت به کاهش وزن بعد از 60 سالگی می رسد ، شما یک انتخاب دارید: اکنون یا دیرتر از آن لذت ببرید!


لذت به عنوان “احساس رضایت و لذت شاد” تعریف شده است.

وقتی نوبت به زندگی خوب می رسد ، چه چیزی شما را خوشحال می کند؟ برای داشتن احساس خوب ، داشتن انرژی ، ارتباط با افراد و چیزهایی که به شما علاقه دارند؟ من فکر می کنم اینها چیزهایی است که اکثر ما از آن لذت می بریم.

واقعیت این است که هیچ یک از این موارد به طور خودکار به وجود نمی آیند – شما باید تلاش کنید تا هر یک از شما موفق شوید و از آنها لذت ببرید.

من اخیراً در مورد لذت با یک مشتری صحبت کردم. او می خواهد وزن کم کند و بهتر بخوابد. اما در عین حال می داند که عاطفی خوار است و می بیند که هنگام خوردن شیرینی آرام می شود. صدای آشنا؟

این مشکل برای اکثر ما به دلایل زیادی وجود دارد. در کودکی ، هنگامی که از سه چرخه ما بیرون می آیید یا از خواب بیدار می شوید ، می توانید شیرینی بخورید. ارتباط بین درد و تسکین فوری تیره شد.

وقتی یک دسر می خورید ، ممکن است در آن لحظه احساس بهتری داشته باشید. شیرینی ها موذی هستند زیرا به مرکز لذت در مغز ضربه زده و حال شما را بهتر می کند. لحظه ای لذت می برید.

اما بعد واقعیت خودش را نشان می دهد. مشکلی که مشخص کرده اید حل نمی شود. شما از خود به خاطر کاهش وزن یا حمایت از یک هدف کلی سلامت انتقاد می کنید. “چی فکر میکردم؟” می توانی بگویی. “چرا اگر بتوانم کاری انجام دهم که منجر به لذت طولانی مدت شود ، حواسم را پرت می کنم؟”

لذت بلند مدت احساسی است که شما هنگام تمرکز چشم ها و اعمال خود بر روی یک هدف بلند مدت تجربه می کنید. لحظاتی وجود دارد که می خواهید از لحظه ای لذت ببرید ، اما تکنیکی را برای یادآوری هدف برتر خود ایجاد کرده اید.

ممکن است بخواهید یک مانترا طراحی کنید تا شما را به نتایج مطمئن تر و رضایت بخش تری راهنمایی کند …

“من مدتهاست می دانم چه می خواهم” یا “این لذت فوری مشکل من را حل نمی کند”

ایده این است که بدانید لذت لحظه ای که از سرگرمی بیش از حد دریافت می کنید فقط حواس شما را پرت می کند و احتمالاً به شما آسیب می رساند. برای اینکه در بلندمدت احساس بهتری داشته باشید ، وزن کمتری داشته باشید ، انرژی بیشتری داشته باشید و غیره.

به محض اینکه جاذبه را تشخیص دادید ، استراحت کنید و فکر کنید – آیا من از لذت بردن از این ظرف بستنی یا پیتزای پنیری برای لحظه ای خوشم می آید یا می توانم احساساتم را دمیده و به خودم یادآوری کنم که چقدر خوب هستم؟ وقتی وزن بهتری دارم ، وقتی انرژی بیشتری دارم و غیره.

هیچ یک از ما همیشه نمی توانیم در این راه موفق شویم ، اما اگر بتوانید اغلب موفق شوید ، به خود بسیار افتخار خواهید کرد.

این روزها برای خوش فرم ماندن چه می کنید؟ آیا از سلامت و توانایی های جسمانی خود راضی هستید؟ چرا و چرا نه؟ آیا شخصا بعد از 60 سالگی وزن کم کرده اید؟ لطفاً به گفتگو بپیوندید.