وضعیت تعطیلی ادارات و بانک ها فردا ۷ تیر ۱۴۰۱ (گرمای شدید)به گزارش صدای ایران از ایرنا، ادارات شهرستان جیرفت فردا ۷ تیرماه تعطیل است.

سرپرست فرمانداری جیرفت از تعطیلی ادارات این شهرستان در روز سه شنبه ۷ تیرماه به دلیل افزایش دمای هوا و لزوم کاهش مصرف برق خبر داد.

احمد بلندانزهر علت این خاموشی را حذف پست فرعی سرجاز عنوان کرد و خواستار کاهش مصرف برق توسط مردم این شهر در شرایط فعلی شد.

وی ادامه داد: با موافقت استانداری کرمان دستگاه های اجرایی شهرستان جیرفت روز سه شنبه تعطیل شد.

مدیر برق جیرفت همچنین هشدار داد در صورت عدم رعایت مصرف بهینه برق با خاموشی مواجه خواهیم شد.

غلام عباس انجمن شعاع اظهار داشت: با توجه به مشکل پیش آمده در پست فوق توزیع سرجاز نیازمند همکاری بیشتر مردم و رعایت مصرف برق تا رفع مشکل توسط همکاران برق منطقه ای استان کرمان هستیم لذا از مردم تقاضا داریم. مشارکت حداکثری در بحران بودن

وی گفت: مردم جیرفت حداقل یک دستگاه خنک کننده کمتر برای ایجاد امداد در بحران استفاده کنند.

به گزارش صدای ایران قطعی برق در گرمای شدید جیرفت در جنوب استان کرمان طی چند روز گذشته مشکل ساز شده است.

به گزارش صدای ایران، با دستور استاندار خوزستان و به منظور مدیریت بهینه مصرف، پایداری شبکه برق رسانی و تداوم خدمات رسانی به مردم، ادارات سراسر استان در روز سه شنبه ۷ تیرماه تعطیل شدند. این ماه.

وقوع دماهای بالا همراه با افزایش رطوبت در بسیاری از مناطق استان

بر اساس گزارش هواشناسی طی روزهای شنبه تا جمعه هفته جاری دماهای بالا همراه با افزایش رطوبت در بسیاری از مناطق استان رخ می دهد و پیش بینی دمای ۵۰ درجه به بالا در بیشتر مناطق استان در روزهای دوشنبه و سه شنبه با تصویب استاندار خوزستان و به منظور مدیریت بهینه مصرف، پایداری شبکه برق و تداوم خدمات رسانی به شهروندان روز سه شنبه تعطیل اعلام شد.

بر این اساس تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی استان روز سه شنبه ۷ تیرماه تعطیل است.

به گزارش صدای ایران، لازم به ذکر است این تعطیلی شامل امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، آتش نشانی، بیمارستان ها و بخش های عملیاتی دارای نوبت کاری، تولیدی و خدمات شهری شهرداری ها نمی شود.

دستگاه های اجرایی مشمول تعطیلی موظف به رعایت دقیق و نظارت بر اجرای آن هستند.

بر اساس این گزارش، شرکت های برق موظفند میزان مصرف برق دستگاه های مشمول را کنترل و نظارت و مراتب را به استانداری گزارش کنند.