وضعیت تعطیلی ادارات و بانک ها فردا ۲۳ تیر ۱۴۰۱ (آلودگی هوا)گزارش کردن صدای ایراناز ایرنا، با توجه به افزایش مستمر آلودگی هوا، نهادهای اجرایی و اجرایی، مدارس، دانشگاه ها در شهرهای اصفهان، خوربیابانک، اردستان، نایین، شهرضا، زرین شهر، ورزنه، کهپایه، نجف آباد، شاهین شهر، هرند، جرقاویه، مبارکه، خمینی شهر، برخور، فلورجان فردا سه شنبه ۲۳ تیرماه تعطیل است.

****

پنج شهرستان استان سیستان روز سه شنبه به دلیل تداوم پدیده گرد و غبار تعطیل است

علیرضا شهرکی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با توجه به تداوم پدیده گرد و غبار در منطقه سیستان و قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در وضعیت خطرناک، بر اساس نامه اجرایی تبصره ۳ و قانون هوای پاک و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مورخ ۱۴/۴/۱۳۰۱ تصمیمات اتخاذ شده به شرح ذیل اعلام می گردد.

کلیه مراکز دولتی و اداری و ادارات موسسات و سازمانهای وابسته به موسسات دولتی و خصوصی به استثنای مراکز نظامی، انتظامی، بهداشتی و درمانی، بیمارستانها، بانکها و مراکزی که موظف به ادامه فعالیت در روزهای تعطیل می باشند. شهرهای منطقه سیستان تعطیل اعلام شد.

فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی مؤثر بر تشدید آلودگی هوا در شهرها و روستاهای شهر و روستا و همچنین فعالیت‌های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود. ممنوع است.

تاکید دیگر این است که در هوای آزاد فعالیت های ورزشی انجام ندهند و در صورت امکان افراد در خانه بمانند و در و پنجره ها را ببندند تا در معرض آلودگی قرار نگیرند و در صورت مشاهده علائمی مانند تنگی نفس و خس خس سینه باید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید انجام دادن

در حال تکمیل….

شاخص آلودگی هوا در تهران و شهرستانها

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران در روزهای آینده با آلودگی هوا نسبتاً آفتابی خواهد بود.

آسمان تهران فردا ۲۳ تیرماه با کمینه دمای ۲۲ و بیشینه ۳۲ درجه سانتیگراد آفتابی و روز چهارشنبه ۲۴ تیرماه با کمینه دمای ۲۳ درجه و حداکثر دمای ۳۴ درجه آفتابی خواهد بود. درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه ۲۵ تیرماه آفتابی با کمینه دمای ۲۵ درجه و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وضعیت آب و هوای استان تهران طی سه روز آینده صاف تا کمی ابری و در برخی ساعات همراه با وزش باد و در بعدازظهر و شب گاهی وزش باد شدید به ویژه در نواحی جنوب غربی و ارتفاعات شرقی و در مناطق مستعد با افزایش موقتی خواهد بود. از گرد و غبار خواهد بود

شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه پایش پارک رازی تهران (مرکز شهر) ۱۶۷ است که برای همه مردم ناسالم است.

طی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از مرکز، شرق کشور وزش باد شدید که موجب خیزش گرد و خاک می‌شود.

روز سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار و رعد و برق در بعدازظهر پیش بینی می شود و در نواحی شرق، شمال شرق و شمال شرق وزش باد ادامه خواهد داشت. مرکز کشور

در روزهای دوشنبه و سه شنبه در استان های مرزی ایلام، خوزستان، بوشهر و جنوب فارس وزش باد همراه با گرد و خاک پدیده غالب است.

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در اکثر مناطق کشور جوی پایدار با افزایش نسبی دما برقرار می شود و تنها در جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می شود.