وزیر با اظهارنظر درباره مالیات تلفن همراه موافق نیستتاریخ انتشار:

یک سال است که به درخواست دولت و بدون موافقت پارلمان ، کنگوها به خاطر گرفتن حداکثر 7 دلار از هر تلفن همراه مجازات می شوند. این مالیاتی است که مخالفان ، اکثریت و جامعه مدنی آن را غیرقانونی می دانند تقلب “. وزیر مخابرات ، که بسیار نزدیک به رئیس جمهور فیلیکس تشیکدی بود ، که روز چهارشنبه ، 13 اکتبر در مجلس شورای ملی شنیده شد ، بیهوده سعی کرد مقامات منتخب را قانع کند.

با خبرنگار ما در کینشاسا ، پاسکال مولگوا

در جمهوری دموکراتیک کنگو ، هیچ مالیات بحث برانگیزی بر واحدهای خریداری شده برای تلفن های همراه وجود ندارد. آگوستین کیباسا وزیر موقعیت ها ، مخابرات و فناوری های جدید (PT-NTIC) اخراج نشد. در مجلس ملی شنیده شد چهارشنبه ، 13 اکتبر ، پس از دو هفته تأخیر ، متقاعد شد که درآمد حاصل از مالیات رجیستری دستگاه تلفن همراه (RAM) توسط تنظیم کننده مخابرات (ARTPC) ، که دارای استقلال اداری و مالی است ، مدیریت می شود و نه توسط وزارتخانه. به

شک

برای او ، این مالیات نیست ، بلکه درآمد از قانون است. تصمیم در مورد نگهداری یا عدم نگهداری این حساب باید توسط کابینه وزیران اتخاذ شود. وی همچنین خواستار تحقیق پارلمانی درباره مدیریت 25 میلیون دلار (حدود 22 میلیون یورو) جمع آوری شده شد. نماینده مخالف ، ژان باتیست کاسکوا ، در دفتر و ساعت وزیر پارلمان بازی می کند. ” متأسفم که نگرش نمایندگان مجلس را که تمایلی به استفاده از تحریم ندارند ، مجدداً تأکید می کنم. تاکید کرد وزیر باید تحریم شود. من به نگرش رئیس مجلس شک دارم. نظر این کمیسیون تحقیق راهی برای لغو سند است و من ناامید شدم. »

کلود میساره ، نویسنده سخنرانی وزیر در پارلمان نیز ابراز ناامیدی کرد. او می گوید نگران شفاف نبودن وجوه جمع آوری شده از مشارکت کنندگان ناخواسته است. او تخمین می زند که بیش از 80 میلیون دلار (69 میلیون یورو) ردیابی نشده است.

“جمعیت تنها نیست”

اعضای جبهه عمومی طرفدار کابیلا کنگو (FCC) پیش از این اقدام به اعتراض به وزیر کرده بودند ، اما این درخواست رد شد. آنها با عصبانیت پلنوم را ترک کردند. آنها دور سخنگویش دیدی منارا جمع شده و او را تهدید کردند. ” ما ، نمایندگان FCC ، پشت قدرت اخلاقی او ، جوزف کابیلا ، می گوییم که مردم تنها نیستند. ما ، FCC ، با شما هستیم. ما این اتاق را خالی کردیم زیرا به این جمعیت سیاهپوست نمی پیوستیم. اظهار داشت. ارتباط مقدس با مردم نیست. به دنده بالا بروید. اکنون ما جمع آوری امضا را برای کل اقدام محکومیت علیه دولت سما لوکوند آغاز می کنیم و به زودی آن را دریافت می کنیم. ما نمی پذیریم که این جمعیت به این شکل افشا شود.به »

نخست وزیر روز دوشنبه 11 اکتبر در مشورت پرتنش با قانونگذاران ائتلاف شرکت کرد تا از اکثریت برای آرامش اوضاع حمایت کند ، اما این دیدار بدون مصالحه به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید