وحشت چیست؟ درمان تپش قلب


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حمله عصبی همچنین بیماریهایی وجود دارند که ممکن است در صورت مواجهه با تجربه شخصی خود به آنها مشکوک شوید. در این مقاله ، ما قصد داریم به شما در تشخیص این بیماری ها کمک کنیم ، اما به یاد داشته باشید که تنها راه تشخیص صد در صد ، مشورت با متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید اقدام کنید کلینیک قلب و عروق ایلیکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حملات پانیک و حملات قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تشخیص تفاوت آنها دشوار است. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد.

 • درد شدید قفسه سینه

 • تیره شدن دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. سالانه حدود 2-3 درصد از مردم ایالات متحده دچار حملات پانیک می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ نکنید
 • تعریق

اگرچه علائم دو بیماری مانند حملات پانیک و حملات قلبی با هم تداخل دارند ، اما دانستن نحوه تشخیص آنها می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: ترس ناگهانی شما را فرا می گیرد. این نمی تواند از جایی باشد یا می تواند ناشی از چیزی باشد که شما را نگران می کند. ضربان قلب شما می تواند خیلی سریع افزایش یابد و باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و احساسات غیرقابل کنترل ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – هر دو شدید و غیر قابل انکار. یا “ممکن است در ناحیه گردن ، چانه ، دندان ها ، شانه ها و زیر بازوی چپ احساس درد کنید.” به خصوص اگر شما یک زن هستید ، ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید – زنان همچنین اغلب تهوع و استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: اکسیر هر آنچه باید در مورد خدمات قلب و عروق بدانید

حمله قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حمله قلبی معمولاً از قوس بسیار متفاوتی می گذرد. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و از علائم مخلوط حمله وحشت زدگی بارزتر است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند آنقدر زیاد شود که فیل روی دنده های شما بنشیند ، تنفس را دشوار کند ، حالت تهوع و سرگیجه را بدتر می کند و در صورت عدم درمان ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع به نام ضربان قلب را تجربه می کنند و احساس کنترل ناپذیری می کنند. حملات هراس در زنان ، علاوه بر احساس عمومی گرسنگی ، به دلیل تزریق بیش از حد – هنگامی که شما سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید ، رخ می دهد. مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان به دلیل ترس سریعتر دچار حمله پانیک می شوند.

برای تشخیص ناراحتی عصبی از آزمایش تروپونین استفاده کنید

آزمایش است قبول کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

سلول های قلبی در حین حمله قلبی آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند ، و در صورت انجام این آزمایش ها می توانند به تایید اینکه درد قفسه سینه شما یک حمله قلبی است ، کمک کنند. آنها همچنین الف نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

تشخیص تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است ، به خصوص اگر قبلاً هیچ علامتی را مشاهده نکرده اید. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل دو حالت را تشخیص دهد:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در طول حمله وحشت ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی شبیه احساس فشار یا فشار است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازوها ، چانه یا تیغه شانه ادامه یابد.

آغاز

علائم نیز می تواند به تعیین اینکه آیا فرد دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است ، کمک کند. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

مدت، اصطلاح

مدت زمان علائم همچنین می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اگرچه بیشتر حملات پانیک در چند دقیقه خاتمه می یابد ، اما می تواند بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما پس از چند دقیقه بدتر می شود.

ارتباط با حملات پانیک و حملات قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حملات پانیک یا حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند. انسداد یک یا چند رگ خونی که باعث اختلال در جریان خون حیاتی می شود منجر به حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند منجر به بیماری عروق کرونر قلب شود. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به اعمال و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به آنچه در طول روز انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. این نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که چرخ دنده های قلب انسان به طور مثر تغییر نمی کند. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که HRV های شرکت کنندگان پایین تر از کسانی است که اختلالات اضطرابی ندارند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر مشکوک هستید که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، بهتر است بلافاصله با پزشک مشورت کنید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه در زیر بازو یا چانه گسترش می یابد.

راههای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، دیدگاه او متفاوت خواهد بود. اگرچه حملات پانیک بسیار ناخوشایند هستند ، اما تهدیدی برای زندگی محسوب نمی شوند. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را مختل کند. پزشک شما می تواند به روش های مختلف از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند زندگی را تهدید کند. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید