واکنش سردبیر روزنامه رسالت به برخورد گشت ارشاد با زن تهرانیبه گزارش صدای ایران، مسعود پیرهادی در پستی اینستاگرامی نوشت:
به نام خدا

من معتقدم که گشت ارشاد برای ارشاد لازم است و کمتر کسی می تواند به دلیل بی کفایتی و عدم تشخیص اولویت ها ظلمی را که در حق زنان محجبه و حجاب می کند انجام دهد.

دولت باید عاجل فکری به حال حجاب کند وگرنه دعوای خانوادگی چیزی از مفهوم ملت باقی نمی گذارد.

مردم؛ همه مردم خانواده دولت هستند. حرمت این افراد باید حفظ شود. آمده بودند تا آن عزیز را بدرقه کنند. اینها کسانی هستند که برای جشن غدیر آمده اند. اینها هستند که به زیارت اربعین می روند; اینها هستند که پای صندوق های رای می آیند، می دانید؟ خانه ما در یک کوچه خصوصی نیست که نگهبان بتواند زنجیر خود را بیاندازد. ما در سینما فیلم می بینیم نه اکران خصوصی. ما چنین ویلا نداریم و کارت جمع آوری نداریم که با آن به مجتمع تفریحی و ساحلی برویم. اگر بخواهیم خوش بگذرانیم در یکی از پارک ها ده متری از کسانی که ساسی بازی می کنند و می رقصند کمپ می زنیم. ما از بازار روزانه محلی خرید می کنیم، نه از بازار روز دنیا. ما با این مردم زندگی می کنیم. در همین پارک می رویم و غذایمان را با هم تقسیم می کنیم و آنهایی که ممکن بود با تلخی به ما نگاه می کردند، حالا با لبخند از ما استقبال می کنند و روسری و شال هایشان را با احترام جلو می آورند. اما این واقعاً ضروری نیست. ما خانواده ایرانی هستیم

بیانات شش سال پیش رهبر معظم انقلاب در غدیر را ببینید: «حکومت چه ویژگی هایی دارد، مثل «عدالت»، مثل «انصاف»، مثل «یکسان سازی همه مردم»، حتی کسانی که در جامعه شما زندگی می کنند. اما در دین شما چون امیرالمؤمنین این را شنید به شهر رفت و وارد شهر شد [حریم‌] خانواده ها خطبه دردناکی دارد: شنیده ام که این نیروهای ظالم، ظالم و گستاخ وارد خانه های زنان مسلمان و زنان غیرمسلمان – یعنی موحد همان یهودیان و مسیحیان ساکن جامعه اسلامی – شده و لباس هایشان را می گیرند. حیا، دستبندهایشان اینها، پابندهایشان را کشیدند و بردند و غارت کردند. بعد می فرماید اگر انسان از غم چنین چیزی بمیرد نباید سرزنش شود. ببینید شخصیت او این است، دلسوزی او برای مردم، دلسوزی او برای مردم، همه مردم. خب در جامعه اسلامی یهودی، مسیحی و دیگران زندگی می کنند و اینها عهد و پیمان است. خب یکی از خصوصیات حکومتش این است: «عدالت»، «انصاف»، «برابری».

ما باید اینطور شویم تا رنگ علی علیه السلام را بگیریم.