هواپیمای تهران – بوشهر در فرودگاه مهرآباد آتش گرفت / توضیحات رضایی فر


هواپیمای تهران - بوشهر در فرودگاه مهرآباد آتش گرفت / توضیحات رضایی فر

گزارش کردن صدای ایرانحسن رضایی فر در خصوص حادثه هواپیمای آسمان فوکر ۱۰۰ در فرودگاه مهرآباد گفت: حوالی ساعت ۵ صبح روز دوشنبه خلبان هواپیمای آسمان تهران – بوشهر موتور را در پارکینگ روشن کرد.

وی ادامه داد: روی موتور شماره یک هواپیما، قسمتی از سیستم سوخت رسانی وجود دارد که آسیب دیده و به جای ورود سوخت به محفظه موتور، سوخت در زیر محفظه موتور جمع می شود.

ما در خارج از موتور آتش سوزی نداشته ایم

وی افزود: با روشن شدن موتور، آتش از محفظه احتراق به سوخت ریخته شده سرایت می کند و آتش سوزی در داخل موتور رخ می دهد، اما در خارج از موتور آتش سوزی نداشته ایم.

مدیر کل دفتر بررسی حوادث و سوانح سازمان هواپیمایی کشوری افزود: این آتش سوزی با روشن شدن موتور به صورت عکس فوران می کند. این یک نوع نقص فنی است که در موتور رخ می دهد که منجر به آتش سوزی داخلی موتور می شود.

رضایی فر یادآور شد: بلافاصله به خلبان اطلاع می دهند و پرسنل با کپسول های آتش نشانی آتش را خاموش می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسافران این حادثه را به خلبان اطلاع داده اند، تاکید کرد: خیر، موتور فوکر ۱۰۰ در عقب هواپیما است و تکنسین پایین به خلبان سیگنال می دهد تا همه موتورها روشن شوند و هواپیما آماده پرواز است یک تکنسین متوجه نقص فنی در موتور شماره یک هواپیمای فوکر شده است.

وی تاکید کرد: در واقع سوخت ضایعاتی در موتور مشتعل شده که ناشی از نقص فنی در سیستم سوخت موتور است و این بدان معنا نیست که آتش به بیرون موتور و سرایت به هواپیما برود.

پیش از این سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نقص فنی موتور آتش سوزی هواپیمای فوکر ۱۰۰ را تکذیب کرده بود.

پیش از این سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نقص فنی موتور آتش سوزی هواپیمای فوکر ۱۰۰ را تکذیب کرده بود. برخی رسانه ها به اشتباه با استناد به اظهارات مسافران پرواز تهران-بوشهر، خبر احتراق داخلی موتور را به عنوان آتش سوزی هواپیما منتشر کردند.