هنر حمایت موثر از متخصص کاهش وزن: راهنمای شما و تیم شما


در ابتدا، این وبلاگ با عنوان “هنر اعزام به یک تمرین پر رونق کاهش وزن” بود. با این حال، به جای تفویض اختیار از بالا به پایین، تصمیم گرفتیم بر آنچه در مدرسه تدریس نمی‌شود تمرکز کنیم، اما بر رضایت شغلی، حفظ کارمندان و رشد سریع‌تر تمرین تأثیر مثبت دارد. این راهنما به طور خاص برای تمرین‌کنندگان کاهش وزن و اعضای تیم با این اهداف طراحی شده است.

تمرین کاهش وزن که به پزشک اجازه می دهد بر مراقبت از بیمار، نتایج مطلوب بیمار و استراتژی رویایی تمرکز کند ایده آل است. این منطقه نبوغ آنهاست و معمولاً به همین دلیل تصمیم گرفتند که در وهله اول پزشک شوند و در کاهش وزن متخصص شوند. با این حال، اغلب اوقات، تمرین‌کننده به موقعیت‌ها و تصمیم‌هایی کشیده می‌شود که می‌تواند (و باید) توسط شخص دیگری به طور مؤثر مدیریت شود.

اگر شما تمرین کننده هستید و این مورد در عمل شماست، شما تنها نیستید. شما می دانید چقدر طاقت فرسا است که مجبور شوید اکثر تصمیمات را خودتان بگیرید. اگر شما یک عضو تیم برای چنین عملی، اگر این توصیه ها را بپذیرید و به بهینه سازی فعالانه تمرین خود کمک کنید، خود را برای موفقیت، پیشرفت و رضایت شغلی بالاتر آماده خواهید کرد. بنابراین، یک برد-برد-برد برای شما، پزشک (ها) و بیماران شما.

بیشتر شیوه های کاهش وزن جایی در تداوم هرج و مرج مهار شده و یک عملیات لذت بخش و منظم هستند که به طور مداوم در حال بهبود و پیشرفت است. حتی اگر در گروه دوم باشید، این وبلاگ یادآورهای بسیار خوبی را در حین انجام ماموریت خود و آماده شدن برای چالش‌های آینده که می‌توانند/روی شما پیش می‌آیند، نگه می‌دارد – همانطور که همیشه انجام می‌دهند.

برای تمرین کننده

داشتن یک تیم خودگردان که به خوبی با هم کار می کنند، یکدیگر را برای انجام بهتر به چالش می کشند، به طور کامل از شما و تمرین شما حمایت می کنند، وفاداری شدید را نشان می دهند و برای انجام بهتر تلاش می کنند، مطلوب و ممکن است. اگر تا به حال این را تجربه کرده اید، می دانید که چقدر این حس فوق العاده است.

مانند یک تیم فوتبال برنده است که اهمیت هر موقعیت و شخص را در (و خارج) زمین تشخیص می دهد، مربیگری می کند، می داند پیروزی چگونه به نظر می رسد / احساس می کند، می تواند به طور موثر توپ را در زمین حرکت دهد، می تواند تهدیدهای تیم را مسدود کند و ماموریت آن‌ها می‌توانند یک ولگردی را بازیابی کنند، برنده شوند، امتیازهای اضافی کسب کنند، استراتژیک فکر کنند، با اعتماد به نفس عمل کنند، با هم جشن بگیرند و با تعهد و عزم دوباره از شکست‌ها نجات پیدا کنند.

نقش شما (پزشک/تیم رهبری) برای اطمینان از این اتفاق این است که به وضوح مشخص کنید که موفقیت در عمل شما چگونه است. چشم انداز خود را به اشتراک بگذارید و منابع و آموزش های لازم را فراهم کنید تا همه اعضای تیم خود را برای موفقیت آماده کنید. اتفاقاً اینها همان چیزهایی هستند که باعث ایجاد وفاداری و تمایل به ادامه اشتغال طولانی مدت می شوند. به طور خاص، شما و تیم رهبریتان باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • چشم انداز: آینده برای تمرین شما چگونه است.
 • اهداف خاص برای یک دوره زمانی معین: اهداف (همراه با مراحل کلیدی اقدام) چیزی است که چشم انداز شما را به نتیجه می رساند. حداقل، اهداف بالینی، اهداف درآمد، اهداف حاشیه سود و تعداد بحرانی بیماران/خدمات/محصولات برای دستیابی به اهداف مالی.
 • ارزش ها/باورهای اصلی: انتظارات شما از آنچه می خواهید و نمی خواهید در تمرین خود بپذیرید یا تحمل کنید همراه با الگوبرداری عالی.
 • ماموریت: “چرا” شما که همه چیز را ارزشمند می کند.
 • شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) برای تمرین و هر یک از اعضای تیم: برای اینکه هر یک از اعضای تیم بدانند دقیقا چه انتظاری از آنها می رود.
 • آموزش و پرورش: تیم خود را برای موفقیت تنظیم کنید و (در صورت لزوم) به ایجاد مراحل اقدام لازم برای دستیابی به اهداف/KPIهای خاص خود کمک کنید.
 • سیستماتیک کردن تمام جنبه های تمرین شما: داشتن یک سیستم (رویه عملیات استاندارد — یا SOP) تقریباً برای هر کاری که تیم شما انجام می دهد به اطمینان از نتایج ثابت، سرعت بخشیدن به کارایی، ساده سازی آموزش متقابل کمک می کند و کمک می کند تا از ارتباط اشتباه یا سردرگمی تیم در مورد آنچه باید انجام شود جلوگیری شود.
 • ارتباط باز و احترام متقابل: تیم شما می خواهد بداند که از آنها چه انتظاری می رود. ارتباطات باز، علاقه واقعی به اهداف/آرزوها و احترام به توصیه های آنها به ایجاد یک تیم منسجم کمک می کند که می خواهد از شما و تمرین کاهش وزن شما حمایت کند.

در پایان، شما به وضوح بیان می‌کنید که برنده شدن برای تمرین خود و هر یک از اعضای تیم چگونه به نظر می‌رسد و در عین حال به آنها اجازه می‌دهید تا در تعیین اقدامات لازم برای تحقق آن کمک کنند که انگیزه و انطباق آنها را افزایش می‌دهد. در نهایت، این ساختار لازم برای حداکثر کارایی تمرین، رشد و سودآوری را فراهم می کند. بنابراین، ارزش تلاش برای تحقق آن را دارد.

برای تیم

هر فرد و نقشی که در یک تمرین پر رونق کاهش وزن دارد بسیار مهم است. به عنوان یک عضو مهم تیم، باید احساس رضایت، چالش، ارزشمندی، انگیزه، پاداش کافی برای کاری که به خوبی انجام داده اید و نسبت به کسانی که به آنها خدمت می کنید – بیماران و همکاران – متعهد باشید.

در حالی که شما فقط بر رفتار خود کنترل دارید، این یک خیابان دو طرفه است و نتایج ذکر شده زمانی طبیعی تر به دست می آیند که همه اعضای تیم به یکدیگر احترام متقابل، ارتباطات باز، آموزش صحیح، ذهنیت حل مسئله و تمایل داشته باشند. برای انجام یک کار عالی در اینجا چند راه خاص برای کمک به شما برای تحقق این امر وجود دارد:

 • همکاران خود را بشناسید: احترام متقابل و ارتباط آزاد وقتی به طور طبیعی با همکاران خود آشنا می شوید. در حالی که وظایف شغلی باید در اولویت قرار گیرند، به همه همکاران خود توجه کنید، آنچه آنها را خوشحال می کند، رویدادهای مهم زندگی آنها و پیگیری های مکرر آنها. این زمان می برد، اما شناخت واقعی آنها به ایجاد پیوندهای قوی و لذت بیشتر در کار کمک می کند. این همچنین یک راه عالی برای کمک به اعضای تیم خجالتی یا درونگرا است که احساس خوش آمدگویی و مشارکت داشته باشند.
 • ارتباط باز و احترام را نشان دهید: اغلب مسائل ناشی از عدم ارتباط یا عدم ارتباط است. شما می توانید با به اشتراک گذاشتن حرفه ای افکار خود و احترام به عقاید و نظرات دیگران از این امر جلوگیری کنید. اجتناب از نمایش های اداری نشان دهنده بلوغ است و به حداقل رساندن آن کمک می کند.
 • پیشنهادات و مهارت های حل مسئله خود را ارائه دهید: رهبران برای اعضای تیم که چشم انداز بزرگ تری را درک می کنند و قادر به حل مشکل هستند ارزش قائل هستند. اگر مشکلی را مشاهده کردید یا تجربه کردید، از گفتن چیزی نترسید. وقتی این کار را انجام دادید، چند توصیه برای اصلاح وضعیت ارائه دهید. اگر چیزی در حوزه مسئولیت شما است، مشکل را حل کنید و مطمئن شوید که SOPهایی که تحت تأثیر قرار گرفته اند را اصلاح کنید. همیشه ایده خوبی است که سرپرست خود را نیز بسته به موضوع در جریان قرار دهید.
 • رهبر باشید: وقتی فرصت دارید که رهبری پروژه ای را به عهده بگیرید، آن را انجام دهید. این به گسترش روابط شما با رهبری کمک می کند، ابتکار عمل بزرگی را نشان می دهد و تمایل شما را برای حمایت کامل از چشم انداز و اهداف سازمان خود نشان می دهد.
 • پیش بینی نیازها و پیشنهاد کمک: پیش‌بینی نیازهای بیماران، همکاران، پزشکان و رهبران تمرین، طرز فکر فعالانه شما را نشان می‌دهد که بسیار قابل قدردانی است. پیشنهاد کمک کنید. این اخلاق سخت کوشی شما را نشان می دهد و کاری مهربانانه است.
 • به دنبال بازخورد باشید: بازخورد سرپرست و همکارانتان به شما کمک می‌کند رشد کنید و به شما اجازه می‌دهد تا همچنان که به اصلاح مهارت‌ها و دانش خود ادامه می‌دهید، تأثیر بیشتری داشته باشید.
 • سوال بپرس: هر زمان که مطمئن نیستید، حتما سوال بپرسید. چه از طرف سرپرست شما، چه پزشک یا همکاران، این نشان دهنده ابتکار و تمایل شما برای انجام یک کار برجسته است. در حالی که ما از اشتباهات درس می گیریم، پرسیدن سوال می تواند باعث صرفه جویی در زمان و جلوگیری از مشکلات شود.
 • بدانید که وقتی کارهای زیر را انجام دهید، پزشکان از شما قدردانی خواهند کرد:
  • ترجیحات آنها را بشناسید و این را در برنامه های روزمره خود ادغام کنید.
  • وقتی نوبت به حل مشکلات می رسد، خود راهبر باشید. اگر مطمئن نیستید، در مورد مشکل صحبت کنید و حداقل دو راه حل مناسب ارائه دهید.
  • در مورد هر چیزی که بر عملیات کلینیک و برنامه آنها تأثیر منفی می گذارد، فعال باشید.
  • کارآمد باشید و از اقداماتی که باعث کند شدن کار یا تأثیر منفی بر مراقبت از بیمار می شود اجتناب کنید.
  • با آنها باز و صادق باشید. آنها به شما متکی هستند و می خواهند با شما یک رابطه کاری خوب داشته باشند که بر مراقبت و نتایج بیمار تأثیر مثبت بگذارد.

در پایان، بسیار مهم است که همه اعضای تیم تمایل به حمایت از چشم انداز تمرین و همچنین تمرین کننده (ها) را داشته باشند. به طور تصادفی، این کار شما را بسیار لذت بخش تر می کند و در عین حال به پیشرفت شخصی و رشد حرفه ای شما نیز کمک می کند.