همیشه نظرات را به ما برسانید زیرا مورد استقبال دولت قرار می گیردگزارش کردن صدای ایرانسید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه ۱۵ مرداد در دیدار با نخبگان همدانی گفت: جنبش انقلابی باید همیشه مراقب نفوذ و نفاق باشد زیرا برای پیگیری اهداف خود چهره خود را پنهان می کند. ضرباتی که از نفاق و الحاد خوردیم را نخوردیم. جریان نفاق بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به سالگرد عملیات مرصاد گفت: عملیات مرصاد یادآور رشادت ها و شهادت سربازانی است که در مقابل مردمی که می خواستند راه را برای نظام سلطه باز کنند ایستادند و مانع حرکت ظالمانه آنان شدند.

رئیسی ادامه داد: سربازان و جوانان دلاور ما باعث سربلندی ما شدند و عزت و عزت را برای کشور حفظ کردند. شجاعت اقدامات مرصاد را باید همیشه به یاد داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه افرادی که در مقابل ائمه اطهار می ایستادند اهل نماز، روزه و قرائت قرآن بودند، تصریح کرد: این جریانات به ما هشدار می دهند که مراقب جریان های الحاد، شرک و کفر باشیم. حضرت زهرا (س) با اشک دیدگان و خطبه های آتشین می خواست مسئله نفاق را به ما نشان دهد.

در عملیات مرصاد درس های زیادی گرفتیم

رئیسی ادامه داد: اگر انسان با چشم باز و آگاه حرکت کند و دوست و دشمن را بشناسد ضرری ندارد اما اگر نداند جریان های شیطانی می خواهند خود را به ما تحمیل کنند. در عملیات مرصاد درس های زیادی گرفتیم.

وی تصریح کرد: امروز رمز موفقیت دولت همکاری، همکاری و مشورت است. عقول مختلف در کنار اندیشمندان هستند تا بر غنای آن بیفزایند. حکومت مردمی به معنای همراهی با مردم است و معنای آن این است که همه مقامات دولتی در همه سطوح و ادارات باید خود را لازمه مشورت مردم بدانند و دیدگاه آنها را در تصمیم گیری ها درک کنند. مدیران حلقه های مشورتی با نخبگان دارند.

همیشه نظرات را به ما برسانید زیرا مورد استقبال دولت قرار می گیرد

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر اقدام و فرار فعلی منجر به پیشرفت در کشور شود باید پیگیری شود، گفت: این دیدگاه ها باید منتقل شود و ما باید دیدگاه و دیدگاه نخبگان را داشته باشیم و موفقیت ما مرهون ارتباطات است. با نخبگان با سطوح مختلف شروع به ارتباط کردیم که شاید اعلام نشود اما در حال انجام است. همیشه نظرات را به ما برسانید زیرا مورد استقبال دولت قرار می گیرد.

رئیسی با اشاره به اصلاحات اقتصادی در کشور تصریح کرد: اصلاحات اقتصادی برای جلوگیری از رانت خواری است تا تسهیلات به دست کسانی برسد که در خط مقدم هستند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از نیروهای تحول آفرین و حزب اللهی در دستگاه اجرایی ضروری است زیرا استفاده از این نیروها موثر است.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت کار در مقطع کارشناسی گفت: من به کار کارشناسی، مسائل اقتصادی و بحث دانشگاهی اعتقاد دارم و بعد از کار کارشناسی باید تصمیم گیری و اجرایی شود.

رئیسی ادامه داد: ما اولین دولتی هستیم که در ابتدای سال ۱۴۰۱ مدیران و وزرا را کمی ارزیابی کرده و وضعیت کاری آنها را مانند کارنامه با اعداد نشان می دهد و این کار را در استان ها انجام می دهیم.

اقتصاد استان کشاورزی است و از آن عبور نمی کنیم

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات استان همدان گفت: اقتصاد استان کشاورزی است و از آن عبور نمی کنیم. کشاورزی باید محور باشد و مشکل را حل کند. مدیریت منابع آب و اصلاح الگوی کشت باید با نظر مروجین کشاورزی انجام شود تا بخشی از مشکلات حل شود.

رئیسی در خصوص معادن استان گفت: باید جلوی خام فروشی را بگیریم و معادنی را که مجوز برای آنها صادر شده است فعال کنیم.

وی ادامه داد: باید صنایع نیمه تعطیل را فعال کنیم و از زیرساخت های موجود برای رونق صنایع استفاده کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه نامگذاری روزی به نام همدان مشکلی ندارد، تصریح کرد: درخواست به شورای انقلاب فرهنگی ارسال شود تا مهمترین روز همدان به نام این شهر نامگذاری شود.

رئیسی در خصوص وضعیت عفاف و حجاب گفت: حجاب و عفاف قانون است و باید رعایت شود. ما هم به قانون در کشور اعتقاد داریم.

از استاندار تقاضا دارم با جوانان ارتباط برقرار کند

به گزارش صدای ایران، وی در پایان خطاب به حاضران در این مراسم خاطرنشان کرد: ارتباط خود را با دولت حفظ کنید و از استاندار تقاضا دارم با جوانان ارتباط داشته باشد. این حساسیت ها خیلی مبارک است و نگذارید سرد شود. احساس مسئولیت بسیار مهم است و دشمنان می خواهند فرزندان ما سرد شوند.