همه چیز در مورد حساسیت ، حساسیت و اگزمای غذایی نوزاد – اوه عزیزمآیا فرزند شما به چیزی که خورده واکنش نشان داده است؟ یا با مواد جامد شروع کرده اید و می خواهید بدانید چگونه غذاهای حساسیت زا را به درستی تحویل دهید؟ تعیین دقیق واکنش کودک به غذاهای خاص دشوار است.

مفاهیم “حساسیت غذایی” و “حساسیت غذایی” اغلب قابل تعویض هستند. این به این دلیل است که هر دو علائم مشابهی دارند که تفسیر نادرست آنها را آسان تر می کند. با این حال ، هریک از آنها نیاز به مدیریت بسیار متفاوتی دارند ، به این معنی که گام هایی که برای حساسیت برمی دارید ، با گام هایی که برمی دارید ، هم از نظر حساسیت و هم در دراز مدت بسیار متفاوت است.

تشخیص آلرژی غذایی: بلافاصله – 2 ساعت

واکنش مربوط به آلرژی غذایی به سرعت رخ می دهد – اغلب در عرض چند دقیقه ، اما می تواند در هر زمان ظرف 2 ساعت پس از مصرف غذای ماشه ای رخ دهد. اگر کودک شما پس از این پنجره 2 ساعته علائم را نشان داد ، احتمالاً یک حساسیت غذایی واقعی نیست.

مزایا و معایب آلرژی

طرفداری: زمان واکنش سریع می تواند حساسیت ها را آسان تر تشخیص دهد.

جان: واکنشهای شدید آلرژیک آنافیلاکتیک می تواند زندگی را تهدید کند. همچنین برخی از حساسیت ها مادام العمر باقی می مانند که می تواند تأثیر جدی و ماندگاری بر زندگی فرزند شما داشته باشد.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

تعیین حساسیت غذایی: 2+ ساعت – 3 روز

واکنش مربوط به حساسیت غذایی به تأخیر می افتد و علائم آن از چند ساعت تا 3 روز طول می کشد.

مزایا و معایب حساسیت

طرفداری: حساسیت غذایی علامت واضحی است که نشان می دهد روده به درستی کار نمی کند ، که می تواند یک مزیت باشد ، زیرا حساسیت ها معمولاً زمانی برطرف می شوند که سیستم گوارش و سیستم ایمنی بدن به درستی پشتیبانی می شود. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

جان: تاخیر علائم تعیین حساسیت غذایی را دشوارتر می کند.

ارائه غذاهای حساسیت زا

معرفی غذاهای حساسیت زا بخش مهمی از شروع مواد جامد است و مهم است که بدانید چگونه عمل کنید.

قوانین قبلی پیشنهاد می کردند استفاده از غذاهای پرخطر تا اولین تولد نوزاد به تعویق بیفتد. با این حال ، تحقیقات موجود نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض اولیه کلیدی است. در حقیقت ، آوردن غذاهایی که بین 6 تا 12 ماه باعث ایجاد حساسیت می شوند ، خطر احتمالی را برای کودک شما کاهش می دهد. ⠀⠀⠀⠀

اگرچه هر ماده غذایی می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند ، اما 8 غذای حساسیت زای پرخطر وجود دارد که 90 درصد از کل واکنش ها را در کودکان تشکیل می دهند. این برای انجام یا شکستن نیست ، اما من شخصاً ترجیح می دهم آنها را به این صورت ارائه کنم:

زرده تخم مرغ> آجیل> بادام زمینی> ماهی> صدف> سویا> سفیده تخم مرغ> محصولات لبنی> گندم.

(ممکن است متوجه شوید که این عدد 9 است نه 8 ، زیرا زرده تخم مرغ بیشتر باعث واکنش می شود ، بنابراین پیشنهاد می کنم زرده و سفیده تخم مرغ را جداگانه پیشنهاد کنید.)

نحوه دادن غذاهای حساسیت زا به نوزادان:

 • در ابتدای طولانی ترین دوره بیداری ، هر غذای حساسیت زا (آن را روی نان گندم نگذارید) را یکی یکی قرار دهید تا واکنش کودک را مشاهده کنید.

 • خیلی زود پیشنهاد ندهید. با یک مزه کوچک شروع کنید ، 10 دقیقه منتظر واکنش فوری باشید ، سپس بیشتر (بیش از 2 قاشق چای خوری) ارائه ندهید.

 • 4 روز کامل منتظر بمانید تا واکنش تاخیری را مشاهده کنید.

 • این غذاها را با همان وعده غذایی ، در کل 3 وعده تکرار کنید.

 • به سراغ غذای آلرژیک بعدی بروید. ⠀⠀⠀⠀

غذاهای کم خطر

سایر غذاهای کم خطر را می توان سریعتر یا در ترکیب با غذاهای دیگر سرو کرد. من توصیه می کنم که اولین غذای جامد کودک را با غذای کم خطر تهیه کنید ، نه 8 غذای حساسیت زا. در حالی که قرار گرفتن در معرض عوامل آلرژی زا مهم است ، شما می خواهید اولین لقمه نوزاد شما تا حد امکان بدون استرس و لذت بخش باشد.

دنبال چه چیزی میگردی؟

مجدداً به یاد داشته باشید که چه زمانی باید واکنش نشان داده شود.

اگر کودک شما واکنش آلرژیک دارد چه باید بکنید؟

تصور می شود کودکان در معرض خطر بالایی برای ابتلا به آلرژی غذایی هستند: سابقه خانوادگی حساسیت غذایی ، اگزمای متوسط ​​تا شدید و / یا آسم.

فکر نکنید که نوزاد شما پس از آشنایی بدون واکنش به یک غذای خاص “شفاف” است. واکنشها ممکن است با هر بار تغذیه بعدی بدتر شوند ، بنابراین اغلب قبل از تشخیص علائم ، چندین ویزیت لازم است.

در صورت واکنش آلرژیک به نوزاد چه باید کرد:

 • خوردن را متوقف کنید ، آنها را از غذا جدا کنید.

 • دست ها و صورت خود را پاک کنید.

 • با آنها بمانید و مراقب تورم // یا بی حالی باشید.

 • بسته به شدت ، آنتی هیستامین های دوستدار نوزاد مانند بنادریل بدهید.

 • اگر علائم خفیف / متوسط ​​هستند ، با پزشک خود تماس بگیرید.

 • در صورت شدید بودن علائم: با 911 (یا اورژانس محلی خود) تماس بگیرید

آیا کودک شما برای همیشه آلرژی خواهد داشت؟

کودکان می توانند با بالغ شدن بدن و سیستم ایمنی ، حساسیت خود را افزایش دهند.

حساسیت به بادام زمینی ، گردو ، ماهی و صدف معمولاً تا آخر عمر ادامه دارد. فقط 10 تا 20 درصد از کودکان مبتلا به این آلرژی از آنها برتر هستند.

بسیاری از افراد در چند روز اول به شیر ، تخم مرغ ، گندم یا سویا حساسیت نشان می دهند ، اما ممکن است تا 5-9 سال دوام داشته باشند. با این حال ، حتی این آلرژی ها کمتر از دهه های گذشته برطرف می شوند. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

اگر کودک حساسیت غذایی یا اگزما دارد چه باید کرد؟

اختلالات خوردن و اگزما ناشی از یک چیز هستند … چیزی که به عنوان “نشت روده” شناخته می شود. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

روده به عنوان یک مانع عمل می کند که ذرات هضم نشده غذا را در دستگاه گوارش نگه می دارد ، اما شکاف های کوچکی بین سلول های پوشش روده ای ناشی از نشت روده وجود دارد. این به ذرات غذا از روده اجازه می دهد تا از طریق روده به جریان خون نشت کنند ، که می تواند علائم مختلفی از جمله اگزما را به طور کلی ایجاد کند.

کرم های موضعی می توانند به کاهش علائم خارجی اگزما کمک کنند ، اما آنها فقط یک راه حل مرتبط با بند برای پوشش علائم هستند-یعنی به “علت اصلی” نمی پردازند. هیچ چیز جز درمان کامل از درون کمک نمی کند. حمایت از روده نوزاد شما جزء کلیدی در رفع حساسیت های غذایی و اگزما است ، زیرا روده کودک سالم تر است ، سیستم گوارش و سیستم ایمنی بدن شما بهتر کار می کند.

پروتکل حساسیت به غذا و اگزما

این یک نسخه بسیار فشرده از پروتکل پشتیبانی روده OBN است. او به بسیاری از کوچکترها از جمله فرزندان من کمک کرد!

1. غذاهای محرک را با رژیم پاک کننده مشخص کنید

از بین بردن غذاهای محرک بالقوه 3-4 هفته+

2. ایجاد میکروبیوم

 • پروبیوتیک ها: سویه هایی که به طور خاص حاوی هیستامین نیستند. من عاشق پروبیوتیک های بچه توسط Smidge هستم (که قبلا توسط Corganics GutPro Baby Probiotics نامیده می شد).

 • پری بیوتیک ها: غذایی برای باکتری های مفید من ProBiota Immune را در جستجوی سلامتی دوست دارم.

 • غذاهای تخمیر شده: در صورت عدم تحمل هیستامین.

3. تقویت روده ها

 • گلوتامین: یک اسید آمینه ضروری برای جلوگیری از التهاب در روده و ترمیم روده نشت شده است.

  • غذاآب استخوان سرشار از گلوتامین است ، مانند پروتئین حیوانی (به ویژه گوشت اندام) و کلم ترش (در صورت عدم تحمل هیستامین).

 • پودر کلاژن: این پروتئین اصلی ساختاری است که بافت همبند را در دستگاه گوارش تشکیل می دهد و به ترمیم پوشش محافظ کمک می کند.

4- از سیستم ایمنی بدن حمایت کنید

 • در صورت امکان تماس با سموم را به حداقل برسانید (محصولات خانگی).

 • روغن کبد ماهی: التهاب را در بدن کاهش می دهد در حالی که از سلامت روده و ایمنی نیز حمایت می کند.

 • غذاهای ضد التهابی و غنی از مواد مغذی: به تعادل سیستم ایمنی کمک می کند و می تواند اگزما / التهاب در روده را تسکین دهد.

 • خواب کافی و نور خورشید: سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

5. کرم خارجی برای اگزما

“علت اصلی” برطرف نمی شود ، اما ممکن است تسکین دهد. من با لانولین درجه دارویی بهترین نتایج را دیدم.

بعد از حمام:

دیدگاهتان را بنویسید