نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که هنگام بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی می تواند باعث مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب شود ، همچنین نوشیدن صبح می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف شود ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. معمولاً در حین هضم اتفاق می افتد ، بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح بر مخاط معده تأثیر می گذارد و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. اتفاق می افتد

تأثیر قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی مطالعات نشان می دهند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع روزی است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بدن خود به اوج می رسد و مصرف کافئین می تواند ترشح را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. سلامتی باید سعی کند به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کند و سعی کنید این مرحله را برای چند ساعت به تاخیر بیندازید وقتی کورتیزول به اوج خود رسید.

برای همه کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است یک فنجان قهوه صبحگاهی با غلات کامل و صبحانه غنی از فیبر بخورند تا جذب مواد محرک کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​ظرف 45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب را می توان پس از 15 دقیقه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید