نمی توان زنان را به زور داخل چادر کرد


گزارش کردن صدای ایران آیت الله سید کاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه گرگان با اشاره به ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب تصریح کرد: مردم مسلمان ایران در این مراسم حضور دارند. مسجد گوهرشاد در ۳۰ تیر به دلیل مخالفت با دستور رضاخان قلدر. در اعتراض به کشف حجاب بسیاری از افراد بی گناه توسط عوامل رضاخان به شهادت رسیدند، مسئله حجاب از ضروریات دین اسلام است و آیات مختلفی در قرآن کریم در مورد مسئله حجاب وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که افرادی که گاهی در خیابان ها و معابر بی حجابی می کنند اهل دین و ایمان هستند اما چگونه است که این افراد با وجود مسلمان بودن و اعتقاد به مبانی اسلام نسبت به موضوع حجاب بی تفاوت هستند. در حالی که حجاب از ضروریات اسلام است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با تاکید بر اینکه با زور و اجبار نمی توان حجاب را به زنان تحمیل کرد، افزود: رضاخان قلدر و پسر خائنش از سال ۱۳۱۴ تا ۵۷ تمام تلاش خود را برای بی توجهی به موضوع حجاب انجام دادند و همه این سال ها برای تغییر تلاش کردند. فرهنگ جامعه است، پس باید کارهای فرهنگی و اقداماتی انجام دهیم تا جامعه را محجبه کنیم و این اقدامات باید از خانه ها شروع شود و به مدارس، دانشگاه ها و سطح جامعه برسد.

نورمفیدی تاکید کرد: همه نهادهای متولی امر حجاب در راستای فرهنگ سازی موضوع حجاب گام بردارند. رسیدن به این هدف نیازمند فرهنگ سازی است.

وی به بازدید اعضای کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر از گلستان اشاره کرد و یادآور شد: امیدوارم با برنامه های منسجم و هماهنگ و همه مراکز علمی و فرهنگی، حوزه های علمیه، موضوع مهم حجاب اسلامی در جامعه عملیاتی شود. ، منابر و مجالس مذهبی و… باید به موضوع حجاب بپردازند که آثار مثبت آن را در جامعه احساس کنیم.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه حساب زنانی که در ادارات کار می کنند از دیگران جدا است، گفت: این زنان کارمند دولت هستند و از نظام اسلامی حقوق می گیرند و این افراد باید طبق میل خود را ملزم به انجام کار بدانند. از نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام کند.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: وقتی مردم به ویژه خانم ها به ادارات مراجعه می کنند و می بینند که برخی از کارمندان زن ادارات حجاب اسلامی را رعایت نمی کنند، تصور بدی برایشان ایجاد می شود، به همین دلیل انتظار ما از کارمندان زن در این زمینه بیشتر است. حجاب
P/Q