نماد معاملاتی فولاد مبارکه در بورس متوقف شد


گزارش کردن صدای ایرانمحمود گودرزی در خصوص گزارش تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس از شرکت فولاد مبارکه که در آن تخلفات گسترده این شرکت را فاش کرد، گفت: فقط می توانم بگویم بورس تهران به دلیل عدم قطعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر وجود داشته است. شرکت فولاد مبارکه). با هماهنگی سازمان بورس، نماد معاملاتی فولاد را از امروز در بورس متوقف کرد تا پس از کسب اطلاعات لازم از ناشر، بازگشایی نماد انجام نخواهد شد.

مدیرعامل بورس تهران درباره زمان افتتاح نماد معاملاتی فولاد مبارکه گفت: بستگی به اطلاعات شفاف سازی شرکت دارد و تا زمانی که اطلاعات لازم از ناشر دریافت نشود، نماد باز نمی شود.

گودرزی همچنین درباره اینکه آیا بورس اوراق بهادار تهران بر رویدادهای حسابرسی شده شرکت ها نظارت دارد یا خیر، گفت: این گزارش های ارائه شده از سوی ناشران بورسی توسط سازمان بورس رصد می شود، البته طبق قانون، مسئولیت صحت و شفافیت گزارش های منتشر شده بر عهده سازمان بورس است. مسئولیت هر یک از شرکت های بورسی به عهده هیئت مدیره می باشد. هیئت مدیره و خود ناشر شرکت های بورسی هستند.

شرکت فولاد مبارکه دومین شرکت بزرگ بورسی در بازار اول بورس است که ارزش روز این شرکت بیش از ۲۹۴ هزار میلیارد تومان است و حدود ۳۶ درصد از سهام این شرکت در بورس خرید و فروش می شود. مبادله به شکل شناور، حتی امروز در ساعات اولیه معاملات. نماد معاملاتی فولاد مبارکه فولاد باز بود و نماد آن در میانه بازار متوقف شد و اکنون مدیرعامل بورس تهران از توقف این نماد معاملاتی خبر داده است.

نماد معاملاتی فولاد مبارکه در بورس متوقف شد