نقطه عطف بزرگ آلپهوئزتاریخ انتشار:

Tour de France 2022 که پنجشنبه 14 اکتبر در پاریس ارائه شد ، پنج قله را شامل می شود ، از جمله آلپهوئز. این مسابقه از اول ژوئیه در دانمارک آغاز می شود.

پس از 4 سال غیبت ، آلپ دوز یک روز پس از مرحله جهنمی دیگری در Col du Granon در 14 ژوئیه 2022 به تور دو فرانس باز می گردد. برنده کنونی ، پوگاکار ، چیزی در مورد آلپهوئز نمی داند ، که از سال 2018 در تور شرکت نکرده است.

تور دو فرانس برای کوهنوردان؟

تادژ پوگاکار اسلوونیایی در 13 و 14 جولای منویی را که در انتظار او بود ، کشف کرد: پنج پاس غیر دسته ای ، از جمله گالیبیر ، که دو شیب را صعود کرد و دو صعود نهایی که رتبه های تعیین شده در ده روز اول مسابقه را شکست. آیا پوگاکار مانند نسخه قبلی لاغر خواهد بود؟ : ” مهم نیست که چقدر به ساخت دوره توجه می کنید ، اما با ترسیم نقشه فیلمنامه تور دو فرانس را نمی نویسید. “، کریستین پرودوم ، مدیر تور دو فرانس.

مراحل مستقیم هفته اول اعتصابات است ، اغلب در قسمت شمال شرقی فرانسه ، و سپس در سوئیس ، هنگامی که کمیته بین المللی المپیک (لوزان) به لوزان می رسد.

آخرین روز در کوه ها جایگزین کلاسیک و نوآوری می شود (18ه صحنه). Aubisque ، در کنار Gourette ، یکی از چهار گذرگاه سنتی اصلی پیرنه است که در سال 1910 کشف شد. از سوی دیگر ، Spandelles ، که صعود خود را (8.3 to تا 10.3 کیلومتر) در Ferrières زیر دو سولور آغاز کرد ، هرگز توسط تور استفاده نشد.

آزمایش زمان و سنگ زنی

با بالا آمدن از کوه ، در نزدیکی آرامگاه ماریان روکامادور ، یکی از بزرگترین مکانهای لوت ، فرانسه ، 40 کیلومتر دورتر ، دومین این تور 109 هنوز یک آزمایش زمانی برای تعیین سلسله مراتب نهایی است. طولانی ترین آزمون از سال 2014 این رویداد یک روز قبل از پایان در پاریس برگزار می شود. روز بعد ، رانندگان تنها چند ساعت پس از مسابقه زنان تور دو فرانس ، توسط قهرمان سابق فرانسه ماریون روس ، در مسابقات قهرمانی الیزه راهپیمایی می کنند.

خارج از کوه ها ، تور بار دیگر برای اولین بار از سال 2018 در شمال فرانسه با خطر مواجه می شود.ه مرحله از مرکز لیل تا آرنبرگ ، در ورودی “گودال” معروف (قابل استفاده نیست) ، این دوره از یازده بخش با طول کل 19.4 کیلومتر عبور می کند. این تور کمتر از 2018 (21.7 کیلومتر) است ، که سقفی مدرن در این منطقه است ، زیرا عادت کرده است که در این برنامه آموزشی دیدنی شرکت کند: این پنجمین بار در 13 نسخه است.

(با AFP)

دیدگاهتان را بنویسید