نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث تحریک انقباضات می شود ، به آرامش سلول های ماهیچه های قلب کمک می کند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم اسپاسم ماهیچه ها
منیزیم نقش مهمی در تنظیم اسپاسم عضلانی دارد. منیزیم ، مانند قلب ، یک مسدود کننده طبیعی کلسیم است که به آرامش ماهیچه ها کمک می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرآیند باعث تغییر شکل این پروتئین ها می شود. کلسیم-منیزیم به لطف این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر منیزیم کافی در بدن برای رقابت با کلسیم ندارید ، ماهیچه های شما منقبض شده و باعث گرفتگی یا اسپاسم می شوند. به همین دلیل ، منیزیم معمولاً در دوزهای مناسب زیر نظر پزشک برای درمان گرفتگی عضلات توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای پس از انقباض کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها منقبض می شوند و می توانند علائمی مانند گرفتگی یا اسپاسم عضلانی را ایجاد کنند.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 ، سطح منیزیم پایین است که می تواند وضعیت را بدتر کند ، زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند را از خون خارج می کند و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، گیرنده های انسولین وجود دارند که برای عملکرد صحیح سلول های شما به منیزیم نیاز دارند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، سلول ها نمی توانند از انسولین به طور م useثر استفاده کنند و می توانند قند خون را افزایش دهند. افزایش منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی قند خون ناشتا را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم می تواند کیفیت خواب را با کمک به آرامش ذهن و بدن بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید