نقش استرس در گسترش و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از سال 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی تا ذات الریه تا عفونت های دستگاه تنفسی تحتانی متغیر است.

طیف گسترده ای از ویروس های کرونا در خفاش ها وجود دارد که می توانند نقش مهمی در تکامل ویروس های توالی ویروس آلفا ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

فشار

هر کس استرس را متفاوت احساس می کند و نسبت به آن واکنش متفاوتی نشان می دهد.چقدر استرس را تجربه می کنید و چگونه به آن واکنش نشان می دهید می تواند مشکلات سلامتی زیادی را به دنبال داشته باشد ، بنابراین آنچه در طول استرس انجام می دهید می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود و نوعی ترس را در بین مردم سراسر جهان ایجاد می کند.

علم پزشکی هنوز درمان مناسبی برای این بیماری پیدا نکرده است. رسانه ها و پزشکان همیشه تأکید می کنند که نباید به جلسات عمومی برویم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

برای مبارزه با این بیماری ، ما به وحدت اجتماعی نیاز داریم تا از آرامش روحی و درونی برخوردار باشیم ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، چنین همبستگی بین خود مردم و مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند ، که باعث استرس افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد و ایمنی پایین منجر به بیماری می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با تغذیه در برابر کرونا

قرنطینه

مردم از ویروس نمی ترسند ، بلکه از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا معمولاً یک روز قبل از شروع علائم و ظرف پنج روز آلوده می شوند ، اما مشخص نیست چه زمانی بیماران کروناویروس آلوده می شوند یا چه زمانی آلوده می شوند.

دولتها سعی کرده اند از ازدحام جمعیت برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد قرنطینه کردن شهرهای بزرگ برای بسیاری از افراد چشم انداز ترسناکی است و واقعیت این است که این امر در دنیای مدرن امکان پذیر نیست.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افراد مبتلا یا مشکوک به عفونت ساخته اند و ترس عمومی را در مورد این بیماری ایجاد کرده است.

واقعیت این است که ویروس کرونا چندان مسری نیست و مانند سایر ویروس های عفونی فقط قسمتهای ضعیف یا مصون سیستم ایمنی را هدف قرار می دهد.

دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که کووید 19 علیرغم نرخ انتقال بیشتر ، میزان مرگ و میر کمتری دارد.

تقریباً 80 درصد از افرادی که در سراسر جهان مبتلا به کووید 19 مثبت بودند ، علائمی را نشان ندادند که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند. به عبارت دیگر ، نیازی به وحشت نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. کرونا در حال حاضر 2 درصد از مرگ و میرهای جهانی را تشکیل می دهد. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 14 روز پس از تماس ظاهر می شود و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است ، مانند بسیاری از بیماری ها ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در معرض خطر بیشتری هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری پاسخ های متفاوتی خواهد داد ، برخی ماسک صورت را برای جمع آوری آب سفارش می دهند ، برخی قصد دارند به مکان دیگری بروند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

علاوه بر این ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای تحلیل خطرات استفاده می کنند ، نه برای تجزیه و تحلیل و منطقی.

کنترل استرس

بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر بدست آورید و به حقیقت فکر کنید تا افراد کمتر مضطرب شوند. دست ها باید حداقل 20 ثانیه با آب و صابون شسته شوند ، یا قبل از غذا خوردن و پس از لمس بینی ، سرفه یا عطسه ، از ضدعفونی کننده دست با پارچه یا دستمال یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل استفاده کنید. داخل آرنج

از تماس لوزالمعده با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید ، زیرا ویروس از مجاری تنفسی عبور می کند. اگر شخصی در خانه می ماند ، احتمالاً فرد مبتلا به ویروس نیست ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، با کلینیک محلی خود تماس بگیرید تا سطوح تمیز بماند.

کلیدهای روشنایی ، میز ، تلفن و غیره

خطرات استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافتند که برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول یک بیماری گسترده مشکلات روانی را تجربه کنند و ممکن است با مشکلاتی که افسردگی و اضطراب را تنظیم می کند مواجه شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شود مطالعات نشان می دهد افرادی که به ویژه در معرض استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس ، افراد در حال بهبود بیشتر احتمال دارد دوباره عود کنند.

ورزش ، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه توصیه خوبی است و در موارد عدم قطعیت ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، تحقیقات علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

مطالعات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین رژیم سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی سبک غنی از میوه و سبزیجات ، غلات و پروتئین بدون چربی به مدیریت بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. همچنین افرادی که استراحت خوبی دارند در مبارزه و خلاص شدن از شر ویروس ها موفق تر هستند.

غذاهای مناسب برای دوره کروناویروس

دیدگاهتان را بنویسید