موافقت دولت با افزایش ۵۷ درصدی حقوق بازنشستگان / جزئیاتصدای ایران – با گذشت ۴ ماه از سال ۱۴۰۱، هرچند رئیس مجلس مصوبه دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان را لغو کرد، اما واکنش دولت به این موضوع هنوز مشخص نیست.

خبری به نقل از نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس منتشر شد مبنی بر اینکه معاون اول رئیس جمهور با اصلاح مصوبه دولت از افزایش حقوق ۳۸ درصدی به اضافه ۵۱۵ هزار مستمری بگیران تأمین اجتماعی به جز حداقل حقوق بگیران خبر داد. تومان.

اما اسماعیلی در گفت و گو با صداوسیما اعلام کرده بود: بر اساس این اقدام دولت، این دسته از بازنشستگان مردادماه بر اساس مصوبه شورای عالی کار حقوق دریافت می کنند.

اما بلافاصله «خبر منتشر شده از قول خودش» درباره اصلاحیه مصوبه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تکذیب کرد.

اسماعیلی توضیح داد: خبری با نقل قول یکی از دوستان در مجلس در فضای مجازی منعکس شد و بر اساس همین خبر گفتم معاون اول همان افزایش ۳۸ درصدی را اعلام کرده است. اما پس از آن تماس گرفتم و از مشاور رسانه ای اصلی آقای مخبر پرسیدم، ایشان ابلاغ این مصوبه را تکذیب کردند. تکذیب خبر قبلی را اعلام می کنم.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه هفته گذشته محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نامه ای مصوبه هیات دولت در خصوص حقوق بازنشستگان را مغایر با قانون دانست.

در مصوبه مذکور که در ماه های گذشته منشأ اختلاف جمعی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و هیات دولت بود، مستمری بازنشستگان بدون حداقل مزد ۱۰ درصد افزایش یافت. این در حالی بود که قرار بود درآمد این کارگران ۳۸ درصد افزایش یابد.

رفع سریع زردی دندان در منزل با این روش گیاهی + مشاوره رایگان
رفع سریع زردی دندان در منزل با این روش گیاهی + مشاوره رایگان

موافقت دولت با افزایش ۵۷ درصدی حقوق بازنشستگان

البته برای حداقل مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی، دولت موافقت خود را با افزایش ۵۷ درصدی مستمری ها اعلام کرد و در نتیجه مستمری این افراد ۵.۸ میلیون تومان شد.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص گفت: اکنون دولت موظف است مصوبه هیات امنای صندوق بازنشستگان تامین اجتماعی و شورای عالی کار را در دستور کار قرار دهد.

وی خاطرنشان کرده بود: امیدواریم این اقدام مجلس در لغو مصوبه هیات وزیران فضا را برای موافقت دولت با ۳۸ درصد و پرداخت حقوق بازنشستگان در کشور با عدد جدید هرچه سریعتر فراهم کند. .