منطقه نمی تواند جنگ دیگری را تحمل کندگزارش کردن صدای ایرانسیدابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان با ابراز نگرانی از ادامه تنش در منطقه گفت: منطقه قفقاز شرایط خاصی را پشت سر می گذارد و متاسفانه هنوز آرامش به این منطقه برنگشته است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه، حضور این رژیم را ضد امنیتی و تهدیدی برای کل منطقه از جمله میزبان آنها معرفی کرد.

رئیسی با بیان اینکه به طور مستمر اوضاع و تحولات منطقه قفقاز را رصد می کنیم، خاطرنشان کرد: منطقه تحمل جنگ دیگری را ندارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امنیت منطقه قفقاز برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است، تصریح کرد: امضاکنندگان بیانیه سه جانبه آتش بس باید به مفاد آن پایبند بوده و از هرگونه اقدام برای ایجاد تنش در منطقه پرهیز کنند.

رئیسی افزود: مرزهای تاریخی ایران و ارمنستان بستر شکوفایی، همگرایی و امنیت منطقه تلقی می شود و تهران مصمم به ادامه همکاری ها در همه زمینه ها به نفع رونق و ثبات منطقه است.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در این تماس تلفنی با ارائه گزارشی از آخرین تحولات منطقه قفقاز گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره نقش سازنده و موثری در حل تنش ها و بحران های منطقه داشته است.

ارمنستان به دنبال تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها است

«نیکول پاشینیان» نیز با ابراز خرسندی از گسترش روابط تهران و ایروان تاکید کرد: ارمنستان به دنبال تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها است.

ایروان اوایل دیروز اعلام کرد که ارتش آذربایجان اواخر روز دوشنبه ارمنستان را با استفاده از توپ و هواپیماهای بدون سرنشین گلوله باران کرد.