منتظر خبرهای خوب در بازار خودرو باشید/ جایگزین سمند، تیبا و ساینا شویدگزارش کردن صدای ایران از شاتا، امید قالیباف ضمن اشاره به گزارش مالی خودروسازان اعلام کرد: گزارش های مالی شرکت های خودروسازی نشان می دهد که این صنعت با رشد ۱۸ درصدی در خرداد ماه امسال رکورد رشد حوزه تولید در اقتصاد را به ثبت رسانده است.

سخنگوی وزارت ایمنی افزود: همزمان با افزایش اندکی تولید، با ابتکار وزیر ایمنی و با هماهنگی سازمان ملی استاندارد، تولید خودروهای تیبا، سمند و ساینا از ابتدا متوقف می شود. مرداد ماه و خودروهایی مانند شاهین CVT، آریا، رانا AMT، هایما S8 و آریسان ۲ که دارای ضرایب کیفی بالاتری هستند، جایگزین آنها خواهند شد.

وی در خصوص تعهدات خودروسازان برای سه خودرویی که تولید نمی شود، گفت: مجموع این تعهدات کمتر از ۵۰ هزار دستگاه است که با هماهنگی سازمان ملی استاندارد شماره گذاری می شود.

این مقام مسئول در وزارت حراست نتایج اقدامات کمی و کیفی وزارت حراست را در صنعت خودرو مشاهده کرد و گفت: بر اساس بخشنامه ۸ ماده ای رئیس جمهور، این صنعت در حال گذار از سنتی به مدرن است. پلت فرم است و با توجه به سند تحول خودرو، مسیر ارتقای کیفیت در آن در سال آینده تسریع خواهد شد.

قالیباف ضمن اشاره به اینکه در مرحله اول تخصیص تلفیقی ۱۵ طرح خودرو از قرعه کشی خارج شد، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم تخصیص تلفیقی (که ثبت نام تا ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۷ تیرماه ادامه دارد) و با افزایش رشد تولید، ۵۰ درصد طرح های فروش خارج از قرعه کشی عرضه می شود و این روند تا حذف کامل لاتاری ادامه خواهد داشت.

کاهش قیمت در بازار خودرو

سخنگوی وزارت ایمنی ضمن تاکید بر اینکه هدف امسال ایجاد جریان پایدار تولید و ساماندهی تامین و مدیریت التهابات بازار خودرو است، گفت: رصد قیمت ها در بازار نشان می دهد که شاهد کاهش هستیم. در قیمت خودرو در بازار

قالیباف در پایان اعلام کرد: تا یک ماه آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو به گوش مردم می رسد.