ممنوعیت تبلیغات جدید مواد غذایی آشغال: همان پیشنهادات قدیمی صنعت تبلیغات


توسط دکتر میمی تاتلو-گلدن، مدرس ارشد روانشناسی رشد و دوران کودکی، دانشگاه آزاد

دولت بریتانیا برنامه‌هایی را برای محدود کردن تبلیغات آنلاین غذاها و نوشیدنی‌های کمتر سالم اعلام کرده است. تا پایان سال ۲۰۲۲ ممنوعیت برخی از تبلیغات برخی از غذاهای پرچرب، شکر و نمک (HFSS) اعمال خواهد شد.

این اقدامی متناسب است که پزشکان، کارشناسان و سازمان‌های گرمایش مدت‌ها منتظر آن بودند، با توجه به اینکه قرار گرفتن در معرض بازاریابی مواد غذایی ناسالم بر آنچه و میزان خوردن کودکان تأثیر می‌گذارد.

با این حال، بخش‌هایی از صنایع غذایی و تبلیغاتی کمپین لابی‌گری عمومی و خصوصی گسترده‌ای را برای ریشه‌کن کردن برنامه‌های دولت راه‌اندازی کرده‌اند.

یکی از تاکتیک‌هایی که آن‌ها به کار می‌گیرند، ارائه یک پیشنهاد جایگزین است – که بیشتر بر اجرای رویکرد خود تنظیمی فعلی متکی است. در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که چرا این یک ایده بد است.

  1. معلوم شد که آنها می توانستند این کار را در تمام مدت انجام دهند

بسیاری از آنچه پیشنهاد می شود، اجرای بیشتر و نظارت بر کد CAP موجود است. بنابراین، صنعت تبلیغات خود را نشان داده است که تا به حال برای پایبندی به قوانین سخت کار نکرده است.

اگر صنعت بتواند از فناوری استفاده کند تا اطمینان حاصل کند که کودکان تبلیغات HFSS را نمی بینند – چرا آنها قبلا این کار را نکرده اند؟ اساساً، آنها پیشنهاد می‌کنند قوانین ضعیفی را اجرا کنند که سال‌ها به شرکت‌ها اجازه شکستن آن‌ها را می‌دادند. دولت از سال ۲۰۱۸ نگرانی خود را در مورد قرار گرفتن کودکان در معرض تبلیغات آنلاین غذاهای ناسالم (و مدت ها قبل از آن کمپین های تبلیغاتی) اعلام کرده است. در این میان، کودکان با تبلیغات مواد غذایی ناسالم بمباران می شوند که هر سال بالغ بر ۱۵ میلیارد می شود. نهاد نظارتی ASA به خوبی از مشکل تحقیقات خود آگاه بود که عدم انطباق کامل با قوانین از قبل ضعیف را برجسته می کرد.

این روش موثری برای محافظت از کودکان در برابر سیل تبلیغات غذاهای ناسالم که در اینترنت در معرض آنها قرار می گیرند، نیست.

  1. طرح های صنعت تبلیغات بر اساس مقررات قدیمی است که مشکل را حل نمی کند

پیشنهاد صنعت تبلیغات مبتنی بر یک سیستم موجود است که ناقص است و برای هدف مناسب نیست.

این کشور قصد دارد به مسدود کردن سایت‌هایی که کودکان را هدف قرار می‌دهند یا احتمالاً برای کودکان «جذابیت خاصی» دارند، ادامه دهد. خوب به نظر می رسد؟ واقعا اینطور نیست. به این دلیل است که این را توسط تناسب، قسمت کودکان در بین مخاطبان بنابراین حتی اگر میلیون‌ها کودک چیزی را ببینند، مگر اینکه اینطور باشند بیش از ۲۵٪ از آن مخاطبان آنلاین، قوانین اعمال نمی شود. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس یوتیوب می تواند ۱۰ میلیون مخاطب داشته باشد. مگر اینکه بیش از ۲.۵ میلیون نفر زیر ۱۶ سال باشند، هنوز هم می توانند آزادانه غذای ناسالم را تبلیغ کنند. از آنجایی که تعداد بزرگسالان در بریتانیا بیش از ۵ به ۱ از کودکان است، این بدان معناست که بسیاری از محتوای آنلاین محبوب هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان – مانند فوتبال، موسیقی، افراد مشهور، بازی، ویدیوهای خنده دار – همچنان از قوانین مستثنی می شوند.

علاوه بر این، اجرای جدید پیشنهاد می‌کند که کمتر بر سن اعلام شده تکیه شود (به‌طور قابل‌توجهی، زیرا حفره‌های شکاف در این مدت طولانی شناخته شده است) – در عوض تمرکز بیشتر بر روی سن استنباط کردن سن یک کاربر اینترنت بر اساس رفتار آنلاین آنها. این یک قوطی کرم دیگر را باز می کند: حریم خصوصی کودکان و جوانان.

  1. حریم خصوصی: پروفایل کودکان بیشتر برای ارائه تبلیغات ناسالم؟

تغییر سیستم های موجود برای استنباط سن کاربران اینترنت منجر به پروفایل بیشتر کودکان می شود. آیا ما واقعاً می خواهیم به خاطر ارائه تبلیغات پرچرب، شکر و نمک به حریم خصوصی کودکان حمله کنیم؟

این تمرکز بر استنباط سن با مقررات، توصیه‌ها و اعلامیه‌های ملی و بین‌المللی در تضاد است که بیان می‌کند کودکان مستحق محافظت‌های ویژه از حریم خصوصی آنلاین هستند. GDPR، کد طراحی متناسب با سن ۲۰۲۰ بریتانیا به همراه نظر عمومی سازمان ملل متحد شماره ۲۵ در مورد حقوق کودکان در رابطه با محیط دیجیتال (۲۰۲۱) همگی بر این فرض اساسی هستند که داده‌های کودکان نباید پردازش شوند، مگر در مواردی که کاملاً مطلق باشد. ضروری است و پروفایل تجاری نباید یکی از این دلایل باشد. چه این استنباط به صورت آنلاین در سراسر سایت ها انجام شود یا در داخل یک دستگاه (همانطور که روش های جدیدتر انجام می دهند)، هیچ کدام قابل قبول نیست.

در نهایت: این رویکرد پیشنهادی چیزهای زیادی در مورد اثربخشی یک رویکرد خودتنظیمی به ما می گوید – که صنعت تبلیغات را به تنظیم و علامت گذاری تکالیف خود می گذارد. ما اکنون می دانیم که سال هاست این کار را به طرز نامناسبی انجام می دهد، حتی با توجه به استانداردهای ضعیفی که آنها تعیین می کنند.

در حال حاضر از هر سه کودک یک نفر با وزنی که به عنوان اضافه وزن یا چاق طبقه بندی می شود، مدرسه ابتدایی را ترک می کند. در حالی که بازاریابی مواد غذایی یکی از تعدادی از عواملی است که باعث اضافه وزن می شود، اقدامات جمعیتی مانند محدود کردن تبلیغاتی که می تواند نشان داده شود منصفانه تر است، یک مداخله کم آژانس که مزایایی را برای تبلیغات و کودکان به ارمغان می آورد و فضا را برای محصولات سالم تر آزاد می کند. تبلیغ کرد .

از قضا، با وجود اعتراضات این صنعت، این ممنوعیت تنها یک پایه است. بسیاری از بازاریابی ها ادامه خواهند داشت – مثلاً بازاریابی برند، یا حمایت ورزشی. اما این یک نبرد برای یک روز دیگر است.

وقتی نوبت به محافظت از کودکان در برابر تبلیغات آنلاین غذای ناسالم می رسد، روباه ها برای مدت طولانی مسئول قفسه مرغ بوده اند. ما به مقررات جدید قوی نیاز داریم که کار کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر