ملکه انگلیس در سن ۹۶ سال گذشته


بیوگرافی ملکه الیزابت دوم

پرنسس الیزابت الکساندرا مری در ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ در لندن به دنیا آمد. در آن زمان، هیچ کس انتظار نداشت که او ملکه شود، زیرا او در ردیف سوم تاج و تخت پس از عمو و پدرش قرار داشت.

او در طول زندگی سلطنت رکوردشکنی خود، خدمت خود به کشور و مشترک المنافع کرد.

او در یک سخنرانی رادیویی در سال ۱۹۴۷ به مناسبت تولد ۲۱ سال خود گفت: «من در حضور همه شما اعلام می کنم که تمام زندگی من، خواهان طولانی باشد یا کوتاه، باید خدمت شما و خدمت به خانواده بزرگ امپراتوری ما باشد که همه باشد. ما به آن خدمت می کنیم. تعلق داشتن.»

پرنسس الیزابت در سال ۱۹۵۲ در سن ۲۵ سالگی، زمانی که پدرش، پادشاه جورج ششم، درگذشت، ملکه شد.

تاج گذاری او ۱۶ ماه بعد در کلیسای وست مینستر انجام شد.ملکه عناوین دیگری نیز داشت که اکنون به طور خودکار به پسر و وارث او می رسد.او رئیس مشترک المنافع، فرمانده کل نیروهای مسلح بریتانیا و رهبری عالی کلیسای انگلستان بود. او همچنین حامی بیش از ۶۰۰ موسسه خیریه و سازمان بود.

او در سال ۱۹۴۸ شاهزاده چارلز و دو سال بعد از پرنسس آن را به دنیا آورد. شاهزاده اندرو و پرنس ادوارد – که در سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۴ به دنیا آمدند .دوک ادینبورگ «شوهر محبوبش» تا زمان مرگش در سال ۲۰۲۱ همیشه در کنار ملکه بود.

او دوک را به عنوان “قدرت و ماندگاری دائمی” خود توصیف کرد و در سال ۲۰۱۷ این زوج هفتادمین سالگرد ازدواج خود را جشن گرفتند.