مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان می دهد که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن مقدار زیادی دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی خود مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی مربوط است

دو نوع اصلی دارچین وجود دارد:

  • کاسیا: دارچین معمولی رایج ترین نوع دارچین نیز نامیده می شود.
  • سیلان: سیلان که به دارچین “واقعی” معروف است ، سبک تر است و طعم کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

عوارض خوردن زیاد دارچین

مصرف مقدار کمی و متوسط ​​دارچین کاسیا بی خطر است. خوردن بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقدار زیادی ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان می دهد که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن مقدار زیادی دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند به کبد آسیب برساند.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین پودر شده می تواند بین 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است. مصرف روزانه کومارین تقریباً 5 میلی گرم در روز برای یک فرد با وزن تقریبی (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) یا 130 کیلوگرم (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا می تواند از حد مجاز روزانه فراتر رود.

متأسفانه ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که خوردن بیش از حد کومارین می تواند باعث مسمومیت شود آسیب کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین تنها به مدت 1 هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقدار زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف مقادیر زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض مصرف زیاد دارچین پزشک

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین که دارچین کاسیا زیاد است می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. برخی از دانشمندان معتقدند قمار می تواند به مرور زمان مضر باشد DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا ببینیم آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد از محصولات با طعم دارچین استفاده می کنند زخم های دهانی او زندگی می کرد. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ماده ای که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. مقدار کمی ادویه جات باعث این واکنش نمی شود ، زیرا بزاق به مدت طولانی از تماس مواد شیمیایی با دهان جلوگیری می کند. بعلاوه آفت از دهانعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • خارش یا احساس سوزش

اگرچه این علائم لزوماً جدی نیستند ، اما می توانند نگران کننده باشند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدهید تنها در صورت حساسیت می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست آزمایش کنید.

علاوه بر این ، افرادی که مقدار زیادی روغن دارچین و آدامس مصرف می کنند ، بیشتر دچار زخم های دهانی می شوند ، زیرا ممکن است این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ماده ای در دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که باعث ایجاد زخم در دهان می شود. اما روی افراد بسیار چاق تاثیر می گذارد دارچین یا صمغ مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

داشتن قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند خون کمک می کند) را تقلید کند.

خوردن کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند و خوردن زیاد آن می تواند قند خون شما را بیش از حد کاهش دهد.هیپوگلیسمی) و باعث خستگی ، سرگیجه و شاید غش می شود. این برای افرادی که در معرض خطر کم دیابت هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثربخشی این داروها را افزایش دهد و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث کاهش بیش از حد قند خون شما شود ، به خصوص اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض مصرف زیاد دارچین پزشک

خوردن زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین ساختار مناسبی دارد که تنفس آن را آسان می کند. استنشاق تصادفی علل:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

سینمالدئید موجود در دارچین نیز گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افرادی که مبتلا به آسم یا سایر بیماری هایی هستند که بر تنفس تأثیر می گذارند نباید به طور تصادفی دارچین تنفس کنند. چون بیشتر نفس می کشند. خوردن زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب باعث تنفس و تحریک گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارو با دارچین

با اکثر داروها ، خوردن دارچین در مقادیر کم و متوسط ​​بی خطر است. اما اگر دارویی برای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد مصرف می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. دارچین یا می تواند اثر این داروها را افزایش دهد یا عوارض جانبی آن را تشدید کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقدار زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است بر کبد تأثیر بگذارد ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ها ، مصرف مقدار زیادی دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و باعث شود قند خون شما خیلی پایین بیاید. مصرف زیاد دارچین می تواند از دیابت ، بیماری های قلبی و کبدی جلوگیری کند. آنها ممکن است عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطرات خوردن دارچین خشک شده

عوارض مصرف زیاد دارچین پزشک

با محبوب شدن چالش دارچین ، بسیاری از مردم سعی کردند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. مشکل این است که یک قاشق غذاخوری خشک و دارچین را بدون نوشیدن آب به مدت یک دقیقه بخورید. اگرچه بی ضرر به نظر می رسد. اما مشکل می تواند بسیار خطرناک باشد. دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و باعث خفگی یا خفگی شود. ممکن است باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها نمی توانند فیبرهای ادویه را تجزیه کنند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب ریه ها شوند. به این حالت پنومونی آسپیراسیون گفته می شود. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

خوردن زیاد دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، نمی تواند تجزیه شود و می تواند باعث عفونت دائمی و آسیب به ریه ها شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین به عنوان ادویه بی خطر در مقادیر کم با بسیاری از فواید سلامتی همراه است.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است ، زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است.

مصرف روزانه کومارین 0.05 میلی گرم (0.1 میلی گرم / کیلوگرم) به ازای وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 81 کیلوگرم است. برای اطلاع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین از 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است ، اما نباید از آن به مقدار زیاد استفاده کرد. دارچین حاوی ترکیبات گیاهی زیادی است که در صورت مصرف زیاد می تواند تأثیر منفی داشته باشد. از دارچین به عنوان چاشنی کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از میزان مصرف روزانه برای سلامتی شما کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید