مسیر مبارزه با کووید -19 تغییر کردتاریخ انتشار:

بروندی ، یکی از دو کشور اخیر در اریتره و آفریقا ، واکسیناسیون علیه کووید -19 را آغاز نکرد ، اما امروز اولین واکسن خود را دریافت می کند. کمک مالی از چین دو هفته پس از ابتکار آوات آفریقا. این تنها تغییر اساسی در مبارزه با همه گیری طولانی مدت “کروناسپتیک” در کشور نیست.

به گفته چندین پزشک بروندی ، احترام به اقدامات مانع ، شستن دست ها در همه اماکن عمومی ، گیتگا ، تا کنون به نصف اقدامات علیه کووید -19 محدود شده است. موج دلتا که از اواسط ماه ژوئیه این کشور را فراگرفته است ، امروز بر اساس همان منابع آهسته می شود. به طور رسمی ، تنها 14 مرگ بر اثر بیماری همه گیر در این کشور گزارش شده است ، اما پزشکان صدها مورد دیگر را شمرده اند.

سرانجام دولت پذیرفت و چرخشی 180 درجه ای انجام داد وی واکسن های ضد کووید -19 دریافت می کندبه ابتدا انتظار می رود امروز حدود 50،000 دوز Sinopharm چینی به Bujumbura اهدا شود. این بار ، انتظار می رود دسته دیگری از جانسون و جانسون ، متشکل از حدود 124،000 دوز از ابتکار آوات آفریقا ، تا پایان ماه اکتبر وارد بازار شوند.

انتقال سلامت

دولت دیگر برای اولین بار در بروندی ، می خواهد یک کارت بهداشتی برای ساکنان بوجومبورا ایجاد کند. دو روز پیش وزیر بهداشت میز را مشت کرد » روشنفکران بوجومبورا که هر زمان که برای کار یا انواع مهمانی ها به آنجا می روید ویروس را در سراسر کشور پخش می کند.

گیتگا در حال خروج از مرکز اقتصادی بروندی در حال ساخت مراکز اسکن کووید -19 است. ساکن بوجومبورا ، که می خواهد از اول نوامبر به داخل کشور برود ، باید قبل از ادامه سفر ، آزمایش منفی را پشت سر بگذارد.

رویدادی که توسط وزیر بهداشت ، Thaddee Ndikumana شرح داده شد: ” اگر در Bujumbura زندگی می کنید و نمی خواهید در آزمون شرکت کنید ، مشکلی نیست. اما وقتی وارد می شوید ، باید در آزمون شرکت کنید یا در Bujumbura بمانیدبه “و آنها همان مراکز غربالگری هستند که از هفته آینده به عنوان مرکز واکسیناسیون عمل خواهند کرد.

► همچنین برای مطالعه : بروندی: افزایش هیجان انگیز موارد مثبت کووید -19

دیدگاهتان را بنویسید