مسعود بیزیکیان کیست؟


گزارش کردن صدای ایرانمسعود بیشچیان (زاده ۷ مهر ۱۳۳۳ در مهاباد، آذربایجان غربی) پزشک، سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده یازدهمین دوره شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو است. وی در دوره دهم شورای اسلامی نایب رئیس اول شورای اسلامی بود.

مسعود مزیکیان نماینده همان حوزه انتخابیه در دوره های هشتم، نهم، دهم و یازدهم و همچنین وزیر بهداشت در دولت هشتم بود.

تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش مهاباد به پایان رساند و سپس به مرکز استان رفت و دیپلم صنایع غذایی را در فرهنگستان کشاورزی ارومیه گرفت. وی پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۲ برای انجام خدمت سربازی به شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان منتقل شد و در همین دوران بود که به رشته پزشکی علاقه مند شد و در نتیجه در سال ۱۳۵۴ و پس از پایان خدمت سربازی دیپلم دوم خود را دریافت کرد. وی در رشته علوم طبیعی (علوم تجربی) فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۵۵ در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز پذیرفته شد.

دوره پزشکی عمومی را در سال ۱۳۶۴ به پایان رساند و به عنوان مربی فیزیولوژی در دانشکده پزشکی مشغول به تدریس شد. وی در سال ۱۳۶۹ تخصص جراحی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز اخذ کرد و سپس در سال ۱۳۷۲ فوق تخصص جراحی قلب را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کرد و بلافاصله در بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز استخدام شد و سپس در آنجا مشغول به کار شد. رئیس این بیمارستان شد. . در سال ۱۳۷۳ به ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز منصوب شد و ریاست وی تا سال ۱۳۷۹ ادامه داشت و سپس به تهران منتقل شد و به مدت ۶ ماه سمت معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برعهده داشت. . سرانجام محمد خاتمی در دوره دوم ریاست جمهوری به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجلس رای اعتماد گرفت.

انتخابات
در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ و در آخرین روز ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۹۲) در وزارت کشور ثبت نام کرد، اما از نامزدی انصراف داد.

مسعود بیشیکیان در انتخابات مجلس دهم با کسب ۲۶۱ هزار و ۳۹۴ رأی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو.

مسعود بیزیکیان کیست؟

وی به عنوان کاندیدای فراکسیون امید برای تصدی سمت نایب رئیسی در انتخابات کمیته موقت ریاست مجلس دهم ثبت نام کرد و توانست با کسب ۱۵۸ رای نایب رئیس دوره دهم شورای اسلامی شود. .

مسعود بیزیکیان در آخرین روز از ثبت نام نامزدهای انتخاباتی برای کاندیداتوری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ثبت نام کرد اما در نهایت صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان تایید نشد.

مسعود بیزیکیان کیست؟

قبل از انقلاب ۱۹۵۷

وی در دوران انقلاب گروه های کوچک قرآنی و نهج البلاغه را در دانشگاه راه اندازی کرد و در تظاهرات از جمله قیام مردم تبریز در ۲۲ بهمن شرکت فعال داشت.

بعد از انقلاب

بعد از انقلاب انجمن اسلامی دانشگاه تبریز را تأسیس کرد، بعد از مدت کوتاهی انقلاب فرهنگی شد و پزشکان در قالب گروه جهاد سازندگی به مناطق محروم رفتند.

مسعود مزیکیان و همسر و فرزندانش

در جریان انقلاب فرهنگی با همسرش که او نیز در رشته پزشکی تحصیل می کند آشنا شد و در دانشگاه ازدواج کرد. ثمره این ازدواج چهار فرزند بود و اکنون سه فرزند است. او دو پسر به نام های مهدی و مسعود و یک دختر به نام زهرا دارد.

فوت زن و فرزند

پس از فارغ التحصیلی در فوق تخصص قلب و همسرش در فوق تخصص زنان، خودرو در سانحه رانندگی رها شد و همسر و فرزندش فوت کردند.

یک پزشک پس از مرگ همسرش هرگز ازدواج نمی کند.

خدا رو شکر که رفتم

او در یک سخنرانی جنجالی در ۱۶ اسفند ۹۴ گفت که از اینکه خداوند او را ترک کرده است شکر می کنم و هیچکس حق ندارد زبان و فرهنگ ترک ها را مسخره کند.

مسعود مزیکیان درباره نحوه ازدواج با همسرش گفت: من و همسرم دانشجو بودیم و هر دو عضو انجمن اسلامی بودند و در آن زمان در دانشگاه چودری فقط دو دانشجو دختر بودند که یکی از آنها همسرم بود. زمانی که دانشگاه ها به دلیل انقلاب فرهنگی تعطیل شد، از او خواستگاری کردم و خیلی راحت و ساده با مهریه یک جلد قرآن کریم، یک جلد مفاتیح الجنان و یک شعبه نبات ازدواج کردیم و ادامه دادیم. زندگی دانشجویی ما

وی با اشاره به کاهش رفت و آمدهای خانوادگی افزود: وقتی زندگی را ساده بگیریم همه چیز ساده می شود. یادم می آید یک شب یکی از دوستانم و خانواده اش می خواستند به ما سر بزنند. همسرم امتحان داشت و خیلی نگران بود که هیچ وسیله ای نگرفته و غذا درست کند. بهش گفتم برو درستش کن و نگران نباش. وقتی مهمان ما آمد به او و همسرش گفتم این آشپزخانه و این غذا است، خودتان غذا درست کنید و ما را مهمان کنید و اینطور شد. آن شب به درس خود رسیدیم و مهمانان خود را پذیرفتند.

تصمیم گرفتم به خاطر بچه ها تنها بمانم

دکتر مزیکیان با اشاره به فوت زودهنگام همسرش گفت: برای من که یک دختر و دو پسر داشتم بعد از فوت همسرم ادامه زندگی خیلی سخت بود اما به خاطر بچه ها تصمیم گرفتم. تنها بمان. چون بچه ها به راحتی با این موضوع کنار می آمدند. نیای

وی در خصوص کارهایی که برای ازدواج فرزندانش انجام داده است، تاکید کرد: برای من ازدواج فرزندانم یکی از سخت ترین مشکلاتم بود، به خصوص که مادرشان نبود. به نظر من ازدواج باید بر اساس دل باشد، ازدواج نه مهریه است، نه ماشین و نه خانه، وقتی دو نفر متوجه شوند که می توانند همدیگر را کامل کنند، می توانند با سادگی و عشق کنار هم زندگی کنند و همراه همیشگی باشند. بودن

مسعود بیزیکیان در خصوص تربیت فرزندانش گفت: علیرغم کمک های خانواده در نهایت تربیت فرزندان بر عهده من بود و در این راه تمام تلاش خود را برای تربیت فرزندان صالح انجام دادم.

وی در ادامه افزود: انتخاب من برای ازدواج بر اساس اعتقادات و شیوه زندگی همسرم بود. انجام دادن

وی تحصیلات پزشکی خود را پیشرفت بزرگی برای خود دانست و گفت: من دانش آموز خوبی نبودم و تحصیل در اولویت من نبود و جامعه نظر من را تغییر داد تا مسیر تحصیل را در پیش بگیرم و این باید در جوانان مورد توجه قرار گیرد. خوب.

وی با اشاره به سبک زندگی جوانان امروزی بیان کرد: در هر ازدواجی باید توجه داشت که هر فرد از یک خانواده و یک تربیت در کنار فرد دیگری قرار می گیرد و به مرور زمان این افراد باید به عنوان یک خانواده جدید در کنار هم باشند. بهتر است. او زندگی را ساده نگه می داشت و مقید به مسائل حاشیه ای و سختی های زندگی نبود.

زهرا بیشیدیان: حتی بعد از عدواج هم خانه پدری ام را ترک نکردم

در ادامه این برنامه زهرا بیزیکیان دختر مسعود بیزیکیان به معرفی این خانواده پرداخت و گفت: برادر بزرگم یوسف در پایان دوره دکتری فیزیک و همسرش حورا دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی است. برادر دیگر «مهدی» نیز دانشجوی دکتری مهندسی برق است، همسرش فاطمه نیز فوق لیسانس حقوق دارد و پسرشان «محمد حسین» ۳ ساله است. او همچنین فوق لیسانس شیمی و همسرش فوق لیسانس مالی است.

در پاسخ به سونیا پوریامین مجری برنامه با اشاره به اینکه شناخت دو خانواده برای ازدواج و صمیمیت فرهنگی یکی از عوامل اصلی موفقیت در زندگی مشترک است، در پاسخ به سونیا پوریامین مجری برنامه که از وی پرسیده بود که آیا جهیزیه سنگین و داشتن وسایل جدید منزل برای شما مهم است؟ وی، زهرا مزیکیان گفت: البته ما بعد از ازدواج از پدرمان جدا نشدیم و هنوز هم با او زندگی می کنیم، از این نظر هیچ وسیله جدیدی نخریدیم و احساس نمی کردیم که چنین اتفاقی بیفتد.

زهرا مشیدیان دختر مسعود مشیدیان نماینده مجلس و نایب رئیس مجلس و دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه صنعتی شریف تهران است.

دو پسر از پزشکان و همسرانشان نیز در این برنامه حضور داشتند و در مورد سبک زندگی ساده خود با مردم صحبت کردند.

۱۱۴ سکه; جهیزیه ۳ فرزند دکتر

مهدی پسر بزرگتر نیز با اشاره به اینکه مهریه خواهر و دو عروس دکتر ۱۱۴ سکه است، افزود: خوشبختی تنها به نگاه ما به زندگی بستگی دارد. صداقت و پشتکار را از ویژگی های پدرم می دانم که در شادی ما نیز نقش داشت.

یوسف فرزند مسعود مزکیان نیز در ادامه این برنامه گفت: عشق مقوله مهمی برای زندگی مشترک است اما برای شروع زندگی بهتر است به نظرات و سبک زندگی مردم توجه شود.

مسعود بیزیکیان کیست؟

همسر یوسف المدیکیان نیز با اشاره به توصیه آیت الله جوادی آملی در زمان عقد بیان کرد: ایشان در دوران عقد توصیه کردند که این پیمان ملکوتی است و باید در زندگی با گذشت باشید. همچنین حضرت امام (ره) بر مسئله سازش در ازدواج جوانان تاکید داشتند که زندگی مشترک خود را بسازید و سازش داشته باشید. بر این اساس باید گفت که زندگی موفق دو کلید دارد: اول تعهد زن به داشتن شوهر و سپس فرمانبردار بودن. عشق می آورد و دیگری گذشته است.

مهدی بیشیدیان: مهمترین ویژگی پدرم صداقت اوست

مهدی مزیکیان نیز در برنامه فیروزه به صداقت و پشتکار پدرش در مسائل زندگی پرداخت و ادامه داد: مهمترین ویژگی پدرم «صداقت» اوست.

موثرترین شخصیت پدرم پشتکار است

وی درباره اینکه کدام ویژگی پدرش در زندگی اش استفاده شده است، گفت: تاثیرگذارترین شخصیت پدرم پشتکار است و با تکرار و پشتکار به خیلی چیزها می رسد که این برای من الگوست.

مسعود مزیکیان در کنار نوه هایش

مسعود بیزیکیان کیست؟

مسعود مزیکیان در کنار دخترش

مسعود بیزیکیان کیست؟