مزایای لیپوماتیک برای کاهش وزن و تناسب اندام در مقایسه با روش های دیگر چیست؟


درمان و از بین بردن چاقی موضعی مدتهاست که مورد توجه بسیاری از پزشکان و بیماران در سراسر جهان بوده است. روشهای مختلفی برای دستیابی به این هدف پیشنهاد و آزمایش شده است که لیپوماتیک یکی از آنهاست. این یک تکنیک حداقل تهاجمی برای پیکرتراشی بدن و بدن سازی است که نتایج ظریفی به مناطق لیپوماتیک و درمانی می دهد. برخلاف روش تزریق چربی آنها با استفاده از روش لیپوماتیک با برداشتن رسوبات چربی که به درستی از بدن برداشته شده اند ، ماهیچه ها را پوشانده و بر شکل طبیعی بدن تأثیر می گذارند ، شکل خاصی را برای بدن ایجاد می کنند. لرزش و لرزش لیپوماتیک باعث از بین رفتن چربی در مناطق خاصی می شود بدون اینکه مزاحمتی برای آنها ایجاد شود. اگرچه این روش به زمان بازیابی بسیار کمی نیاز دارد ، اما در تجزیه چربی به نتایج بهتری دست می یابد.

بسیاری از ما وقتی به نقاشی درباره خودمان می پردازیم ، موضعی آرام و آرام داریم. در زنان ، این مشکل معمولاً در داخل یا خارج ران ها و بالای یا زیر شکم ایجاد می شود. در مردان ، اغلب شبیه چربی اضافی در کناره ها یا قفسه سینه هستند. لیپوماتیک می تواند به شما در خلاص شدن از شر ذرات اضافی چربی که در مناطقی از بدن که با ورزش یا رژیم غذایی حذف نمی شوند ، کمک کند. این روش مدرن و پیشرفته یک راه مطمئن ، م effectiveثر و دائمی برای دستیابی به هر شکلی از بدن شما با از بین بردن چربی بدن و تومورهای ناخواسته است. اگر می خواهید وزن خود را به طور خودکار کاهش دهید ، می توانید درخواست دهید کلینیک تناسب اندام رازی پس از مشورت با پزشک و اطمینان از اینکه این روش برای شما مناسب است ، از خدمات این کلینیک استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت می توانید تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – .. لطفا تماس بگیر.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها چیست؟


در اینجا برخی از مزایا و لیپوماتیک برای کاهش وزن آمده است:

 • این یک سیستم ایمن است که بلافاصله هنگامی که به بافتهای غیر از چربی می رسد متوقف می شود.
 • کبودی کمتری به دلیل آسیب و تورم وجود دارد.
 • واکنش عالی برای پوست صاف
 • یک روش ملایم تر برای بیمار
 • زمان استفاده کوتاهتر
 • درد کمتر
 • بهبود سریعتر

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های بزرگ طراحی نشده است و برای افرادی که تغییرات خاصی در رژیم غذایی و ورزش روزانه خود ایجاد می کنند ، بهترین کار را می کند ، اما تا حدی مفید است. این روش برای ورزشکاران و افراد فعال مناسب است که برای شکل دادن و فشرده سازی مناطقی که روغن ماندگارتر است به کمک نیاز دارند. تزریق چربی به روش لیپوساکشن به اندازه لیپوساکشن مثر نیست. متقاضی مناسب برای عمل لیپوماتیک علاوه بر داشتن اندامی تقریباً مناسب ، موارد زیر است:

 • سیگار نکشید و سلامت باشید.
 • برای یک جراحی کوچک آماده شوید.
 • شما می توانید در یک دوره بهبودی کوتاه استراحت کنید.
 • آماده باشید تا گامی برای حفاظت از نتایج بردارید.

قبل از عمل چه کاری انجام می شود؟


قبل از انجام لیپوساکشن ، بیمار با پزشک مشورت می کند و در این مدت شرح حال عمومی بیمار گرفته می شود و معاینه کاملی برای ارزیابی وضعیت بیمار انجام می شود. در طول مشاوره ، پزشک روش جراحی و نتایج مورد انتظار را توضیح می دهد و به تمام سوالات و نگرانی های بیمار پاسخ می دهد. پزشک شما همچنین سایر گزینه های درمانی را در نظر می گیرد و خطرات و مشکلات احتمالی را که ممکن است در طول این روش ها ایجاد شود توضیح می دهد. عکس های بیمار قبل و بعد از عمل گرفته می شود تا میزان بهبودی و نتایج کار ارزیابی شود. آنتی بیوتیک ها در روز جراحی تجویز می شوند. 2 تا 4 هفته قبل از عمل ، ژن مناسب بعد از عمل برای بیمار تهیه می شود. تا شش هفته قبل از عمل ، آسپرین یا داروهای مرتبط با آسپرین مصرف نکنید. تنها داروی بی خطر برای درد ، پاراستامول است. شش هفته قبل از عمل ، ویتامین E یا جینکو بیلوبا را از طریق دهان مصرف نکنید.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟


ثابت شده است که لیپوماتین ایمن ترین روش کاهش وزن موضعی است که برای حذف دقیق مقدار زیادی چربی از تمام نقاط بدن استفاده می شود. روش لیپوماتیک از میله ای به نام کانول ارتعاشی ، چرخشی و ارتعاشی استفاده می کند تا بافت چربی را از بین ببرد و آن را بدون آسیب رساندن به بافتهای دیگر ایمن و ملایم کند. کانول از طریق یک برش کوچک که در یک منطقه نامشخص در نزدیکی ناحیه تحت درمان ایجاد می شود ، وارد می شود. روغن اضافی از طریق مجرای فشار قوی خارج می شود. ارتعاشات دستگاه باعث آزاد شدن سلول های بنیادی متصل به سلول های چربی می شود. این سلول های بنیادی آزاد شده به روند بهبود کمک می کند و به نتایج طبیعی و تازه پوست دست می یابد. طراحی خاص کلزا به شما این امکان را می دهد که بافت چربی را با دقت بردارید ، حتی در جاهایی که دسترسی به آن دشوار است. روش لیپوماتیک نیازی به برش های بزرگ در پوست ندارد ، اما یک سوراخ بسیار کوچک برای قرار دادن کانولا ایجاد می شود و باقی ماندن جای زخم غیرممکن است. در مقایسه با سایر روشهای جراحی ، هیچ برشی در حین عمل ایجاد نمی شود ، بنابراین پس از این عمل هیچ زبری یا تورمی روی پوست وجود ندارد و پوست صاف می شود. علاوه بر این ، جدیدترین و ایمن ترین روش لیپوساکشن برای اکثر کاربردها با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار می تواند یک روز پس از جراحی فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

بعد از لیپوساکشن به چه مراقبت هایی نیاز است؟


بسیار طبیعی است که بیمار هنگام دراز کشیدن یا بلند شدن از صندلی احساس کمی سرگیجه و سنگینی کند. بیمار باید 24 تا 48 ساعت پس از عمل منتظر بماند تا مقدار زیادی محلول بی حسی خونین از محل برش خارج شود. این مقدار در هر بیمار متفاوت خواهد بود. به طور کلی هرچه ترشحات بیشتر باشد پوسیدگی و تورم کمتری دارد. ممکن است برش های بیمار کمتر باشد ، اما ترشحات ممکن است تا یک هفته طول بکشد. اگر مایع قرمز باشد ، حدود 1 درصد خون دارد و بقیه حاوی محلول بیهوشی و مایع داخل وریدی است. برای چسباندن برش ها ، پدهای مخصوص توصیه می شود. این بالش ها باید دو بار در روز تعویض شوند تا از عفونت جلوگیری شود. یک روز پس از عمل ، می توانید تفنگ را برای شستشو بردارید. دوش کوتاهی بگیرید ، پانسمان را عوض کنید و هنگام خیس شدن گاز بپوشید. سپس با سشوار سشوار را خشک کنید. برای جلوگیری از چین و چروک ، اسلحه را در خشک کن قرار ندهید. سه هفته پس از عمل ، بیمار نباید مدت طولانی حمام کند. در هفته اول پس از عمل جراحی ، ژن ویژه باید 24 ساعته درج شود و فقط هنگام دوش گرفتن حذف شود و در هفته دوم باید 12 ساعت در روز قرار داده شود. داروهای بعد از عمل قبل از عمل برای او تجویز و آماده می شود. اینها شامل پانادین است که می تواند هر 4 ساعت یکبار برای درد بعد از عمل مصرف شود و یک آنتی بیوتیک که بیمار می تواند صبح بعد از عمل از آن استفاده کند. بیمار باید یک دوره آنتی بیوتیک را تکمیل کند. وعده های غذایی محدود نخواهد بود. مقدار زیادی مایعات تمیز بنوشید. پزشکان به بیمار توصیه می کنند که روزانه 8 لیوان آب بعد از جراحی بنوشد. وقتی ترشحات متوقف شد ، مقدار کمی وازلین را روی زخم بمالید. اگر تفنگ به محل برش اعمال شده است ، مشمع کف اتاق را روی آن قرار دهید.

آیا نتیجه این عمل دائمی است؟


این می تواند شکل و هماهنگی مناسبی در بدن لیپوماتیک ایجاد کند ، اما نمی تواند از تجمع چربی در آینده جلوگیری کند. برای محافظت از نتایج باید یک آهنگ زنگ سالم دریافت کنید. حفظ وزن مناسب ، ورزش و تغییر شیوه زندگی یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

عدم استفاده از این روش چه عوارضی دارد؟


برخی از عوارض و عوارض لیپوماتیک شامل خونریزی ، عفونت و واکنش به داروهای بیهوشی است ، اما همه این موارد نادر است. قاعدگی نامنظم و قاعدگی زودرس یا دیررس عوارض قابل توجه هر عمل جراحی به دلیل جداسازی استروژن از چربی است. بعد از لیپوماتیک ممکن است قرمزی روی صورت ، گردن و بالای قفسه سینه وجود داشته باشد و ممکن است یک یا دو روز طول بکشد. افزایش اندک دما در 48 ساعت پس از عمل ، عارضه جانبی طبیعی واکنش بدن به جراحی است.

قیمت لیپوماتیک در ایران چقدر است؟


برخی از عواملی که می تواند بر هزینه لیپوماتیک تأثیر بگذارد شامل تجربه پزشک و نوع روش مورد استفاده است. هزینه های مربوط به روش لیپوساکشن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نرخ و هزینه جراح تجهیزات بیمارستانی و جراحی
 • قیمت داروهای بیهوشی
 • تجویز داروها
 • گناهان بعد از عمل و آزمایش

سوالات متداول


سوالات متداول در مورد لیپوپاتی عبارتند از:

لیپوماتیک چه محدودیت هایی دارد؟

هدف از لیپوساکشن کاهش وزن نیست. برعکس ، هدف از این روش ایجاد مناطقی است که در آن چربی های دائماً انباشته شده به رژیم غذایی و ورزش واکنش نشان نمی دهند و همینطور باقی می مانند. بهترین نتایج لیپوماتیک در مکانهایی است که ماهیچه ها به خوبی کشیده می شوند ، پوست به خوبی کشسان است و روغن زیادی در آن وجود ندارد. در مواردی که ماهیچه ها کشیده شده و خاصیت ارتجاعی پوست بسیار کم است ، ممکن است برای جوانسازی بافت لیپوماتیک و سطحی ، بافت اضافی شل و افتاده برداشته شود تا به نتایج عالی برسد.

چه قسمت هایی از بدن را می توان با لیپوماتیک درمان کرد؟

هرگونه تجمع چربی قابل مشاهده را می توان با لیپوماتیک درمان کرد. مناطق آسیب دیده این درمان چانه ، داخل و خارج ران ، شکم ، باسن ، پهلوها و پشت است.

تفاوت بین لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

مکرر لیپوماتیک تزریق چربی ممکن است گیج کننده باشد ، اما این یک روش جراحی متفاوت است که بیشتر بر اصلاح شکل بدن تمرکز می کند. اکثر مردم لیپوماتیک را راهی برای کاهش وزن می دانند ، اگر این روش فقط برای اصلاح شکل نواحی تغییر شکل یافته بدن استفاده می شود. اگرچه واژه لیپوساکشن به روند برداشتن چربی اشاره دارد ، لیپوساکشن به معنای برداشتن بافت چربی برای اصلاح و زیباسازی نواحی بدن است. در حین جراحی لیپوماتیک ، چربی از طریق خلاء در قسمت پشت ، ستون فقرات ، شکم ، پاها ، لگن ، زانو یا زیر چانه از قسمت های مختلف بدن خارج می شود و سپس بدن شکل زیبایی به خود می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید