مزایای شرکت داروسازی مجتمع ویتامین ب پورآبت گستر


ویتامین B دارای 8 ویتامین B است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و عامل بسیاری از آنزیم ها هستند ، در متابولیسم بسیاری دخیل هستند و کمبود هر کدام از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای انسان ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B کمپلکس را در افراد مختلف شرح می دهد.

فواید ویتامین B کمپلکس

تندرستی بانوان

ویتامین B برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. این ویتامین ها رشد مغز جنین را افزایش داده و خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ویتامین B می تواند سطح انرژی را افزایش داده ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر ابتلا به پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. همچنین می تواند به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی از مطالعات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند به جلوگیری از میگرن کمک کنند. محققان ادعا می کنند که ویتامین B2 با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندری در سطح سلولی می تواند از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه گزارش داد که میزان افسردگی یا اضطراب در شرکت کنندگان مبتلا به B12 پایین تر از افرادی بود که چنین نداشتند. متاآنالیز نشان داده است که ویتامین B می تواند در موارد خاص به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی ویتامین های گروه B از چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود افسردگی را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارد.

کمپلکس ویتامین B

زخم های پوستی

ویتامین B می تواند به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها به زخم ها کمک می کنند تا در صورت استفاده روی پوست به طور موثر ترمیم شوند. منبع دیگری نشان می دهد که B12 بهبود زخم را در موش های دیابتی بهبود می بخشد. ویتامین B12 ممکن است در درمان زخم های پوستی مفید باشد که به آن زخم های دهانی نیز گفته می شود. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 بهتر از دارونما درد را تسکین می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهدی وجود دارد که مکمل های B6 و کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. یک مطالعه سیستماتیک و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 در مدیریت علائم جسمی و روانی PMS مفید است.

بیایید آشنا شویم: کپسول Health Brest Complex B

تداخلات دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با داروهای دیگر تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند خطر کمبود ویتامین B را افزایش دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند می توانند سطح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهایی که بیماری سل را درمان می کنند ، می توانند سطوح پایین B3 و B6 را ایجاد کنند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروها برای کولیت زخمی می توانند سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی از آنتی بیوتیک ها و داروها می توانند سطح B12 را برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده کاهش دهند.

کدام غذاها حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی چندین ویتامین B هستند و فرد برای مصرف همه این هشت ویتامین به رژیم غذایی متفاوتی نیاز دارد. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند باید اقدامات لازم را برای دریافت مقدار کافی هر ویتامین از منابع مختلف غذایی انجام دهند. برخی از بهترین منابع ویتامین B عبارتند از گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، غلات کامل ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات و قارچ غنی شده.

آیا به مکمل ویتامین B نیاز دارید؟

رژیم غذایی بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. اگر ویتامین B متفاوتی در رژیم غذایی خود ندارید ، می توانید مکمل مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B کمپلکس

افراد کمتر احتمال دارد ویتامین B بیشتری از رژیم غذایی خود دریافت کنند. این به این دلیل است که ویتامین های کمپلکس B محلول در آب هستند. یعنی در بدن ذخیره نمی شوند و روزانه از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید