مرگ ژنرال بادوئل وزیر سابق چاوز در زندان تبدیل به یک رقیب شدتاریخ انتشار:

رائول بادوئل ، 66 ساله ، یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی ونزوئلا و وزیر و متحد هوگو چاوز ، رئیس جمهور سابق ، در توییتر خود اعلام کرد که دادستان کل ونزوئلا روز سه شنبه در زندان در اثر کووید -19 درگذشت.

ژنرال بادوئل 66 ساله همراه سابق هوگو چاوز بود. در سال 1982 ، او بخشی از گروه چهار وام دهنده بود سامان دو گوئر قسم خورد (استان آراگوا) وعده ایجاد “دموکراسی قوی و عمیق با تمرکز ویژه بر فقرا” را می دهد. در سال 1992 ، او هنوز در کنار کودکی ناموفق برای برکناری کارلوس آندرس پرز بود. بیست سال بعد ، در سال 2002 ، او در دوران تصدی خود به بازگرداندن قدرت کمک کرد تلاش برای کودتابه بعداً ، یک فرمانده تیپ در ماراکا (200 کیلومتری غرب کاراکاس) وفاداری خود را به قانون اساسی اعلام کرد و به هوگو چاوز مبارز اجازه داد تا دوباره قدرت را به دست آورد.

بعد شرم آمد

قبل از انتصاب وی به عنوان وزیر دفاع در سال 2004 ، وی به عنوان فرمانده نیروهای مسلح ارتقا یافت ، اما بعدها به دلیل مخالفت وی رد صلاحیت شد. اصلاح قانون اساسی در سال 2007 این به رئیس جمهور اجازه می دهد بدون محدودیت نماینده خود باشد. او در آوریل 2009 به اتهام فساد در زندان نظامی رامو ورد ، 30 کیلومتری کاراکاس دستگیر شد. فردی که به اتهام اختلاس به 7 سال و 11 ماه زندان محکوم شده است ، تا اوت 2015 از تخفیف تخفیف برخوردار نخواهد بود.

او در سال 2015 آزاد شد و دوباره دستگیر شد ، این بار به اتهام توطئه. او تحقیر شد و از ارتش حذف شد. در ژوئن 2019 ، دولت ونزوئلا او را به “مغز” متهم کرد. تلاش برای کودتا مقابل نیکلاس مادورو چندین افسر عالی رتبه بازداشت شدند.

رائول بادوئل بالاترین درجه افسری ارتش ونزوئلا در زندان بود. او اخیراً در لا تومب ، یک زندان سفید “منزوی” در زیرزمین چهارم یک ساختمان پلیس سیاسی در کاراکاس نگهداری می شد و اخیراً به یک سلول در Helicoaid ، زندان فقیر سرویس های اطلاعاتی منتقل شد.

گونزالو هیمیوب ، وکیل گروه حقوق بشر فورو پنال ، گفت که مرگ رائول ایسایاس بادوئل “تعداد زندانیان سیاسی کشته شده در زندان را به 10 نفر می رساند”.

دیدگاهتان را بنویسید