مرا به مرگ تهدید کردند/ می خواهند نظام دولتی را سرنگون کنندگزارش کردن صدای ایران به گزارش اختاز نیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، سید احمد خاتمی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مدرسه فقهی امیرالمومنین(ع) که با حضور جمعی از اساتید، طلاب و طلاب حوزه علمیه قم برگزار شد. با اشاره به اغتشاشات و فتنه های اخیر و بیان آیه « و فرمود: فتنه ۷۸، ۸۸، فتنه بنزین ۹۸ و ۱۴۰۱ که در مراحل پایانی آن هستیم، همه یک هدف داشتند و دارند و آن براندازی است. نظام استانی

می خواهند نظام ولایی را براندازند

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: همان براندازانی که می خواستند نظام نبوی را براندازند، امروز می خواهند نظام ولایی را براندازند و نمی توانند. شکی نیست که این تلاش ها مذبوحانه است.

وی در ادامه آیه کریمه به آیه «الله اکمال نور الکافرین» توجه کرد و تصریح کرد: ما مطلقاً از دین و از تک تک اجزای دین از جمله حجاب عقب نشینی نخواهیم کرد. حجاب حکم قطعی دین است و به فضل الهی نظام اسلامی از این حکم قطعی عقب نشینی نخواهد کرد. دشمن این عقب نشینی را دنبال می کند، این شلوغی ها و جنجال ها برای عقب نشینی ما از دین است و به یاری خدا تا آخرین نفر و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون در این راه ایستاده ایم.

امام موقت تهران ادامه داد: طبق تعبیر مقام معظم رهبری، آینده متعلق به آن دین است. آیه ۳۳ سوره توبه و ۹ سوره صف می فرماید: «کسی که رسولش را با هدایت و دین حق فرستاد، به دین کل نگاه می کند و این وعده را نمی دهد». معنای این وعده این است که قطعا این آینده روشن در دست دین است. باور کنیم که این دین و پرچم توحید در این کشور برافراشته شده است.

رهبران اغتشاش از بیرون تغذیه می شوند

وی با بیان اینکه به حکم خدا باید برای سران اغتشاشات مجازات مثالی در نظر گرفته شود، اظهار داشت: شکی نیست که سران اغتشاشات از بیرون تغذیه می شوند، پول دریافت می کنند و هدایت می شوند؛ در این مورد شکی نیست. همانطور که وزیر کشور نیز اشاره کرد. با من به عنوان عضو حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام تماس گرفتند و تهدید کردند که اگر استعفا ندهی سرت را روی سینه ات می گذاریم! بعد از بررسی مشخص شد که از خارج تماس گرفته اند!

مردم در شورش دشمن را شکست دادند

خاتمی با بیان اینکه همراهی نکردن با مردم، دشمن را در اغتشاشات ناکام گذاشت، گفت: به عنوان حوزه علمیه باید بگوییم که حوزه انقلابی بود، انقلاب کرد و انقلابی خواهد ماند. نسلی که در این مکتب پرورش می یابند و امثال آن باید خود را پاسدار انقلاب بدانند و این است که اسلام را حفظ می کند.