مذاکرات را در نظام دیپلماتیک دنبال خواهیم کردبه گزارش صدای ایران، رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در آخرین روز همایش خود با پذیرش دعوت حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، نشست اختتامیه خود را با حضور مدیران وزارت امور خارجه برگزار کردند. .

در این دیدار صمیمی که حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونین این سازمان و تعدادی از معاونین و مدیران ارشد وزارت امور خارجه حضور داشتند حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه تاکید کرد: سیاست، اقتصاد، امنیت و فرهنگ. پیوندهای مستمری وجود دارد که می تواند اهداف نظام را در خارج از کشور محقق کند.

وزیر امور خارجه کشورمان تحول فرهنگی، لزوم هماهنگی هر چه بیشتر نهادهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در امور فرهنگی و رعایت مقررات کشور محل مأموریت را سه اصل مهم برای ارتقاء و ارتقاء آن دانست. اهداف فرهنگی در خارج از کشور

امیر عبداللهیان با اشاره به ظرفیت و توان بالای جامعه ایرانیان خارج از کشور، توجه به ایرانیان خارج از کشور، تسهیل هر چه بیشتر امور کنسولی، فرهنگی و اجتماعی و گسترش زبان متمدن فارسی از همکاری ویژه وزارت امور خارجه است. امور و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: تمرکز فعلی آیت الله رئیسی و دولت بر تدوین قانون جامع ایرانیان خارج از کشور از مهمترین اقدامات در این زمینه است.

دیپلماسی اقتصادی موضوع بسیار مهم دیگری است که در دستور کار دستگاه سیاست خارجی قرار دارد

امیر عبداللهیان توجه ویژه وزارت امور خارجه به دیپلماسی اقتصادی در ده ماه گذشته را یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در دستور کار دستگاه سیاست خارجی خواند.

ما می خواهیم به یک توافق خوب، قوی و با ثبات برسیم

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه به تشریح آخرین تحولات مربوط به مذاکرات لغو تحریم ها پرداخت و افزود: ما در نظام دیپلماسی مذاکرات را دنبال خواهیم کرد، اما می خواهیم به یک توافق خوب، قوی و با ثبات برسیم.

وزیر امور خارجه کشورمان توجه بیشتر به جایگاه زبان فارسی را که سهم ویژه ای در شکل گیری هویت ایرانیان خارج از کشور دارد را از اولویت های وزارت امور خارجه و سازمان ملل متحد دانست. فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

در ادامه این نشست برخی رایزنان فرهنگی مسائل، مسائل و مشکلات خود را با وزیر امور خارجه در میان گذاشتند.

حجت الاسلام ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در سخنانی تاکید کرد: در نشست یک هفته ای رایزنان فرهنگی، مباحث دانش بنیان، همگرایی و جذب فرهنگی از محورهای برگزاری دهمین اجلاس بود. رایزنان فرهنگی نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور.

در این دیدار مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گزارشی از اقدامات اقتصادی ارائه کرد. همچنین ناصر کنعانی سخنران، امرودی مشاور فرهنگی، عامری مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور، شیخ الاسلامی قائم مقام وزیر امور خارجه و جمعی از دستیاران و مدیران ارشد حضور داشتند و نظرات آنها ارائه شد. بیان. خود را معرفی کردند.