مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا با وجود تنش ها در بروکسل ادامه خواهد یافتتاریخ انتشار:

انریکه مورا ، مذاکره کننده اتحادیه اروپا ، مسئول برنامه هسته ای ایران ، روز پنجشنبه 14 اکتبر با علی باقری معاون وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد تا از تهران برای از سرگیری مذاکرات هسته ای تاریخ بگیرد. این نشست در پایتخت ایران پس از تهدیدهای آمریکا در فضایی پرتنش برگزار شد.

با خبرنگار ما در تهران ، سیاوش قاضی

بر اساس بیانیه رسمی ، تاریخی برای از سرگیری مذاکرات هسته ای در وین تعیین نشده است. اما رایزنی ها باید ادامه یابد در بروکسل ، در این بیانیه آمده است.

« ایران آماده مذاکرات جدی با نتایج مشخص است ، اما ما در مورد تمایل ایالات متحده برای انجام تعهدات خود تردید جدی داریم »، توسط خودش اعلام شد علی باقری ، گوینده ایرانی

تهران در پی تصمیم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای خروج از توافق هسته ای 2015 ، خواستار تعلیق همه تحریم ها علیه ایران از سال 2018 است.

تهران می گوید آماده است برنامه هسته ای خود را محدود کند، با نرخ بالایی ادامه می یابد که ایالات متحده و کشورهای اروپایی را نگران می کند.

تهدیدهای آمریکا و اسرائیل

این چهارشنبه ، 13 اکتبر ، آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا پشیمان شد ” عدم اراده “برای ایران” گفتگو »و شناور انجام داد تهدید نظامی احتمالیبه

به همین ترتیب ، اسرائیل مدعی است که برای متوقف کردن برنامه هسته ای تهران اقدام خواهد کرد. در مقابل این تهدیدها ، جمهوری اسلامی به دولت یهود نسبت به هرگونه اقدامی هشدار داد.

ایران برنامه خود را با غنی سازی 60 درصدی اورانیوم با استفاده از تجهیزات پیچیده به طور مجدد راه اندازی کرده است. که دستیابی به توافق با قدرت های بزرگ را دشوار می کند.

چون تنش در حال افزایش است ” ایران تاریخی برای از سرگیری مذاکرات اعلام نکرده است »

تیری کوویل ، محقق موسسه روابط بین الملل و استراتژیک (Iris) ، در آستانه غنی سازی است. اورانیوم 20 ٪ و حتی در 60 ٪ توسط تهران “جامعه بین المللی نیز بسیار نگران است” سانتریفیوژهای جدید “و همچنین خرید ایران” اگر آنها واقعاً آن را می خواهند ، این دانش تکنولوژیکی است که به آنها اجازه می دهد به سمت انرژی هسته ای نظامی حرکت کنند ».

برای تیری کوویل ، محقق ایریس ، “دانش تکنولوژیکی” ایران نیز برای غربی ها مشکل ساز است.

به گفته یک محقق ایرانی ، این با تنش جدید توضیح داده می شود. عدم اعلام تاریخ دقیق بازگشت ایران به مذاکرات وین توسط ایران “و” هر دو طرف سعی می کنند توازن قوا را به نفع خود تغییر دهند ».

برای تیری کوویل ، محقق ایریس ، “افزایش تنش ها به این دلیل است که ایران تاریخی برای از سرگیری مذاکرات اعلام نکرده است.”

همچنین بخوانید: عناوین: آمریکا تهدید نظامی علیه ایران منتشر کرد

دیدگاهتان را بنویسید