مداحی: صدور حکم غیرمنصفانه علیه یک شهروند ایرانی، نقض اصالت شهروندان کشور است.به گزارش صدای ایران، مسعود ستایشی در نشست خبری امروز یکشنبه ۵ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان، اظهار داشت: شورای نگهبان یکی از مهم ترین نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی است. ایران نقش شورای نگهبان در قانون اساسی نقش ارزشمند و قابل توجهی است و وظیفه تفسیر قانون اساسی را بر عهده دارد.

وی در ادامه درباره حکم (حبس ابد) حمید نوری گفت: پرونده غیر قانونی و مخدوش بود. با توجه به اینکه رسیدگی ها مطابق موازین قانونی نبوده، رأی صادره رسوایی و قابل اعتراض شدید است. متهم از حقوق اولیه محاکمه و شهروندی محروم بوده و مطابق مقررات داخلی و کنوانسیون بین المللی نیست. وجدان جامعه جهانی این را نمی پذیرد.

وی افزود: صدور حکم غیرمنصفانه علیه یک شهروند ایرانی، نقض تمامیت اتباع کشور است و ما آن را قبول نداریم و دولت سوئد تحت پوشش گروهک تروریستی منافقین رای صادر کرده است.

وی افزود: آقای نوری حق نداشت وکیل داشته باشد. خواندن کیفرخواست حق اولیه هر متهم است که آقای نوری از آن برخوردار نبود. او هزار روز است که تنهاست و نگذاشتند با خانواده اش ملاقات کند و دور از انصاف است. ۷۰ روز از آخرین جلسه دادگاه می گذرد و محدودیت های قبلی همچنان پابرجاست