مخالفان ، همانطور که در اسناد پاندورا مشخص شده است ، می خواهند رئیس جمهور پینرا را استیضاح کنندتاریخ انتشار:

طبق تحقیقات بین المللی درباره فروش یک شرکت معدنی توسط پاندورا توسط شرکتی متعلق به فرزندانش ، اپوزیسیون شیلی روز چهارشنبه ، 13 اکتبر 2021 در پارلمان خطاب به خواستار برکناری رئیس جمهور سباستین پینرا از شغل در بهشت ​​مالیاتی شد. اسناد.

رئیس جمهور پینرا استفاده کرد ” عملکرد انجام امور شخصی توماس هیرش ، نماینده مجلس ، با ارائه این درخواست در مقابل مجلس نمایندگان ، گفت که این اولین مرحله از روند استیضاح است که می تواند چند هفته طول بکشد.

این رویه ، به گفته رئیس جمهور ” هیچ مبنایی وجود ندارد “همین پرونده به تحقیقات جنایی که پنج روز پیش توسط دادستانی آغاز شد ، اضافه می شود.

دادستانی شیلی روز جمعه اعلام کرد آغاز تحقیقات درباره رئیس جمهور سباستین پینرا، خودخوانده ” بی گناهی کامل ».

اتاق نمایندگان تحت کنترل مخالفان اکنون باید درباره تایید اتهامات تصمیم گیری کنند. به گفته منابع پارلمانی ، رای گیری در هفته اول نوامبر انجام می شود.

در صورت تصویب مجلس نمایندگان ، سنا در مورد استیضاح رئیس جمهور رای می دهد که دوره دوم وی در 11 مارس 2022 به پایان می رسد. در دیگری

سباستین پینرا یکی از رهبران سیاسی قابل مشاهده است در اسناد پاندورا، این مطالعه ، که توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی (ICIJ) منتشر شده است ، تضاد منافع در فروش شرکت معدن به یک دوست نزدیک را رد می کند.

رئیس جمهور راست ، یکی از ثروتمندترین مردان شیلی ، فکر می کند که در سال 2017 است ” تحقیقات کامل توسط دادستانی “و اینجاست” مشاغل محدود به عدالت ».

دادستانی ادعا می کند که حقایق مربوط به فروش شرکت معدنی است. به صراحت گنجانده نشده است “در تصمیم اخراج در سال 2017.

(با خبرگزاری فرانسه)

دیدگاهتان را بنویسید