محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک همه آنچه باید در مورد رژیم کتوژنیک بدانید


چندین روش برای کاهش وزن از گذشته تا به امروز وجود دارد. برخی از افراد از روشهای سنتی استفاده می کنند. اما امروزه روشهای علمی و عجیب و غریبی مانند “رژیم کتوژنیک” پیشنهاد شده است. امروز می خواهیم شما را با این حالت آشنا کنیم. در نهایت ، ما در مورد نقش محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک با شما صحبت خواهیم کرد.

محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چیست؟

شما در رژیم کتوژنیک چربی می خورید و وزن کم می کنید! این ممکن است در نگاه اول عجیب به نظر برسد. اما واقعاً عملی است. اول از همه ، این رژیم غذایی مصرف کربوهیدرات ها را محدود می کند. این بدان معناست که تنها حدود 5 درصد رژیم غذایی شما شامل کربوهیدرات است. 75 درصد رژیم غذایی شما شامل پروتئین و چربی است. البته ، به یاد داشته باشید که فقط از چربی های سالم استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید صبحانه کمی ماهی قزل آلا را در روغن زیتون سرخ کنید. در این رژیم محدودیت کالری وجود ندارد.

عملکرد رژیم کتوژنیک بر اساس نوع فعالیت بدن تنظیم می شود. بدن ما به طور طبیعی ترجیح می دهد ابتدا کربوهیدرات ها را بسوزاند و سپس به سوزاندن چربی ادامه دهد. هنگامی که مصرف کربوهیدرات شما محدود است ، پس از مدتی بدن به ناچار به محصولات لبنی روی می آورد. به این ترتیب بدن باید به جای کربوهیدرات از چربی برای تامین انرژی استفاده کند. همچنین در طولانی مدت بر بدن شما تأثیر می گذارد. حتی وقتی رژیم خود را تمام می کنید ، بدن شما همچنان از چربی برای انرژی به طور معمول استفاده می کند.

محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک

محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک

مصرف شیر در رژیم کتوژنیک به شدت توصیه می شود. محصولات لبنی حاوی کازئین و آن پروتئین هستند. محصولات لبنی سرشار از پروتئین هستند. چربی شیر همچنین می تواند به رژیم کتوژنیک کمک کند. از سوی دیگر ، محصولات لبنی نیز می توانند در تهیه غذاهای مختلف رژیمی کمک کنند. می توانید با ماست های میوه ای ، ماست های شیک ، ماست بوراکس یا آجیل ترکیب ماست کنید. به این ترتیب ، شما می توانید محصولات لبنی را به هر نحوی که ممکن است در رژیم غذایی خود قرار دهید. ماست یونانی یکی از بهترین محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک است. با مصرف ماست یونانی ، می توانید در طول رژیم ، متابولیسم بدن خود را نیز افزایش دهید.

محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک

ارزش غذایی محصولات لبنی

اگر ارزش غذایی محصولات لبنی را بررسی کنید ، خواهید دید که محصولات لبنی حاوی مقداری کربوهیدرات ، نمک و قند نیز هستند. این مقدار در انواع مختلف شیر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، شیر کم چرب یا پنیرهای نرم تر حاوی کربوهیدرات بیشتری هستند. بنابراین ، قبل از انتخاب محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک خود ، جدول ارزش غذایی آن را حتما مطالعه کنید. شما می توانید محصولات لبنی را بدون محدودیت بخورید. بنابراین ، به جدول ارزش غذایی توجه کنید.

دوستان ، نظر شما در مورد استفاده از محصولات لبنی در رژیم کتوژنیک چیست؟ آیا تا به حال از رژیم کتوژنیک استفاده کرده اید؟ بله ، نتیجه این رژیم برای شما چه بوده است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید